Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-06-2019, 22:16   #11
Jac85
ford::amateur
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 14-10-2016
Model: ford fusion
Silnik: 1.4 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Odp: wyciek płynu wspomagania

Witam panowie odkopie trochę temat mam wyciek z czujnika pompy wspomagania dojście ciężkie dojście moja ręką wchodzi z trudem mało miejsca na klucz, cieknie dokładnie z pinów że środka wtyczki, próbowałem wykręcić ani drgnie nr części katalogowej mam szukam ciężki temat w dobrej cenie ale chodzi o sam demontaż czy ktoś się za to zabierał jakieś wskazówki nie chce na trójniku poluzowac przewodów bo nie wiem jak później z zakuciem ich a oryginal w ASO nie na mój budżet. Pomocy, benzyna 1.4 80km 2003


Ostatnio edytowane przez Jac85 ; 08-06-2019 o 22:31
Jac85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2019, 12:12   #12
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: wyciek płynu wspomagania

Hym, daj zdjęcie bo nie kojarzę żadnego czujnika na mechanicznej pompie wspomagania
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2023, 12:43   #13
XFrostPL
ford::average
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 21-05-2019
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 69
Domyślnie Odp: wyciek płynu wspomagania

Hej, pojawił się też u mnie ten problem. Plynu powolutku ubywa, najbardziej w miejskiej jeździe (wiadomo, najwięcej się używa wspomagania), jak narazie tylko jedna kropka płynu łącznie wylądowała na ziemi (a samego plynu to juz z 100ml dolałem), ale zlokalizowałem, że wyciek ma źródło gdzieś nad skrzynia biegów. Przerabiał ktoś już temat? Gdzie szukać przyczyny? Dodam, że maglownica też nie wygląda zbyt ponętnie (jest cała brudna, ale jako tako wycieków nie zauważyłem z niej). Przy skręcie w prawo zdarzy się też usłyszeć dziwne skrzypnięcie czasem.
XFrostPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2023, 18:02   #14
arek2005
ford::amateur
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 05-06-2023
Skąd: Dźwierzuty
Model: Fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Problem z układem wspomagania

Witam
Mam problem z układem wspomagania i chyba nie jest to powszechna usterka w Fordzie Fusion bo nigdzie nie znalazłem informacji na ten temat.
Ford Fusion 1.4 benzyna rocznik 2006 ciągły wyciek z układu wspomagania.
Wyieniona przekładnia na regenerowaną plus przewód hydrauliczny bo nie dało się go odkręcić, który był dostępny tylko w serwisie za 850 zł. Po ok pół roku ten sam problem Pan powiedział że źle zregenerowana i lepiej założyć używaną. Tak zrobił i kilka miesięcy było ok. Potem znowu wyciek Pan powiedział że to na połączeniu przewodów hydraulicznych z przekładnią i że to wada konstrukcyjna.
W miedzyczasie wyrwało przewody z przekłani i wyciekł cały płyn. Iny mechanik poskładał to do kupy i powiedział że jest ok. Po czym płyn nadal wyciekał postanowiłem zmienić mechanika Pan powiediał że tylko nowa przekładnia i wymienił przekładnię i nową pompę wspomagania. Długi czas było dobrze ok roku i teraz znowu pojawia się problem wyciek który trzeba uzupełniać prawie codziennie. Może ktoś ma pomysł co z tym zrobić bo mi przychodzi do głowy tylko program naprawy nie do naprawy.
arek2005 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2023, 07:41   #15
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,734
Domyślnie Odp: wyciek płynu wspomagania

Podsumowując: wymieniony cały układ (przekładnia, przewody, pompa) i dalej cieknie. To już zostaje tylko problem z kowalami, którzy to składają.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2024, 17:01   #16
medrek11
ford::beginner
 
Imię: Lukas
Zarejestrowany: 16-07-2015
Skąd: Kraków
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 27
Domyślnie Przewody układu wspomagania jakiej firmy?

Witam!!
Potrzebuję przewody układu wspomagania ciśnieniowy+powrotny (ponoć trzeba dwa wymienić,może można jeden jak drugi jest dobry?) ford fusion 1.4 tdci tylko zastanawiam się nad firmą bo jest tego dużo i bardzo duża różnica w cenach.
proszę o radę.
dziękuję.
medrek11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.