Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-10-2015, 20:13   #1011
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Oglądałem Vignale na żywo (stoi w Łodzi) i moim zdaniem wygląda dużo lepiej niż na zdjęciach, zwłaszcza fotele. Wyglądają nowocześnie nie jak stara kanapa. Deska obszyta skórą z widocznymi przeszyciami, ale tylko góra, dół nadal twardy plastik jak w zwykłym. Poza tym, innym grillem, dodatkowymi chromami jak trochę lepsze mk5...

boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2015, 20:23   #1012
pedroso
ford::advanced
 
Avatar pedroso
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-04-2015
Skąd: Jaworze
Model: MkV
Silnik: 2.0 203KM ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 302
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Czy sync co pewien czas sam wam sie diagnozuje czy nie? U mnie juz trzy razy . Foto przykladowe ale sync 2 chyba innego logo nie ma niż sync .
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg image.jpg (15.3 KB, 106 wyświetleń)
pedroso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2015, 20:39   #1013
Kanopus
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Temat hałasu przy dużych prędkościach i bocznym wietrze jest znany. Na niemieckim forum jest już wątek na ten temat:
http://www.motor-talk.de/forum/gerae...-t5388275.html

mieszkam nad morzem i przy sztormowej pogodzie i prędkości powyżej 150 daje się to odczuć.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2015, 20:47   #1014
pedroso
ford::advanced
 
Avatar pedroso
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-04-2015
Skąd: Jaworze
Model: MkV
Silnik: 2.0 203KM ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 302
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Tego vignale to mogli taurusa wprowadzić by było coś niby innego
pedroso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2015, 21:02   #1015
jacek-k-wawa
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-05-2015
Model: Mondeo MK V
Silnik: 2.0 EB 203KM
Rocznik: 2015
Postów: 146
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał kruger Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z kolegą Rothmansem byliśmy w ASO, sprawdzili nam ustawienie wysokości świateł. Dodam, że obydwaj podwyższyliśmy wcześniej sobie sami o ok. pół obrotu. Spokojnie można było je jeszcze podnieść i to sporo. Komputer nie był do tego potrzebny, tylko i wyłącznie śrubokręt i skrzynka którą każdy diagnosta ma.
Jest też nowa aktualizacja SYNC2, niestety nie udało się wgrać bo wszystkie ASO świata ciągną to z jednego, amerykańskiego serwera i się zatkał.
Re: światła i ich ustawienia. Tutaj trochę trzeba uważać na fukcję zmiennej geometrii wiązki - jak się nie ustawi kierownicy dokładnie na wprost to swiatła mogą być nieco 'przekoszone' i wtedy ustawianie ich na przyrządzie typu 'skrzynka do ustawiania świateł' nie ma sensu.

Właśnie chwilę temu na talkford.com pojawił się ciekawy wpis dotyczący tej funcjonalności 'machania' światłami. Aż pobiegłem do garażu żeby to zweryfikować i faktycznie potwierdzam - w położeniu przełącznika świateł na auto wiązka świateł porusza się wraz z kręceniem kierownicą (i zapewne też wtedy zmienia geometrię w zależności od prędkości) ale w położeniu manualnego włączenia świateł mijania całe to machanie swiatłami już nie działa i nasze LEDy działają jak zwykłe, statyczne lampy.

Swoją drogą to dość ciekawe i epokowe odkrycie, nigdzie w instrukcji nie znalazłem (ale może źle szukałem...) że w jak ustawię światła manualnie to nie mam 'adaptacyjnych'. No ale to nie jedyny zarzut w stosunku do instrukcji.

Re: aktualizacja SYNC2.
W ogóle nie rozumiem dlaczego my w Europie jesteśmy traktowanie przez Forda jak klienci drugiej kategorii. W stanach po prostu rejestrujesz samochód na stronie forda i samodzielnie ściągasz aktualizacje i samodzielnie instalujesz (tak po prostu, z pen'a USB). Czyżby Ford zakładał, że jesteśmu głupsi i nie damy sobie z tym rady?
Dla dociekliwych dodam że Fordowska strona z aktualizacjami SYNC jakoś nie chce akceptować VIN-ów samochodów europejskich, a VIN jest potrzebny do rejestracji.

Na jednym z forów znalazłem link z najnowszą aktualizacją SYNC2 która się nazywa Gen2v38build15128updatepackageNARev1. Mam ją ściągnietą ale nie mam pewności czy to zadziała w Europejskiej wersji Mondka. Może któryś z kolegów ma tutaj jakieś sprawdzone informacje od kolegów zza wschodzniej granicy? Mayak? Tedi?

Może warto opracować jakąś forumową metodę omijania konieczności wizyty w ASO i proszenia się o ta aktualizację? W końcu chodzi o radio a nie o aktualizację jakiegoś ABS'a lub innego systemu od którego zależy bezpieczeństwo samochodu.
jacek-k-wawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2015, 21:36   #1016
kruger
ford::advanced
 
Avatar kruger
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Model: Mondeo MK5 → Mondeo MK4
Silnik: EB 240KM, PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 426
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Wpadliśmy na to, że światła trzeba ustawiać na pozycji "mijania" a nie na "auto" więc powinno być ok. Poza tym problem ze skręconymi kołami byłby raczej przy ustawianiu świateł w pozycji horyzontalnej.
Aktualizacja SYNC2 to chyba nie tylko radio. Może dotyczyć także klimatyzacji, nawigacji, telefonu itp. Niemniej to też nie są elementy bezpieczeństwa więc też nie rozumiem dlaczego nie możemy zrobić tego sami. Nie mówiąc już o tym, że funkcjonalność SYNC (My Ford Touch) w USA jest dużo bardziej rozwinięta o dodatki o których w Europie możemy pomarzyć. Wrzucałem jakiś czas temu filmik o tym.

Kanopus, śledzę ten watek u Niemców. Kiedy Twoje auto zostało wyprodukowane? Problem szumów dotyczy chyba tych pierwszych egzemplarzy. Skoro jest więcej aut z tą wyjątkowo upierdliwą i trudną do zdiagnozowania usterką to chyba należy oddzielny wątek już zakładać.
kruger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2015, 22:03   #1017
jacek-k-wawa
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-05-2015
Model: Mondeo MK V
Silnik: 2.0 EB 203KM
Rocznik: 2015
Postów: 146
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał kruger Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wpadliśmy na to, że światła trzeba ustawiać na pozycji "mijania" a nie na "auto" więc powinno być ok. Poza tym problem ze skręconymi kołami byłby raczej przy ustawianiu świateł w pozycji horyzontalnej.
Aktualizacja SYNC2 to chyba nie tylko radio. Może dotyczyć także klimatyzacji, nawigacji, telefonu itp. Niemniej to też nie są elementy bezpieczeństwa więc też nie rozumiem dlaczego nie możemy zrobić tego sami. Nie mówiąc już o tym, że funkcjonalność SYNC (My Ford Touch) w USA jest dużo bardziej rozwinięta o dodatki o których w Europie możemy pomarzyć. Wrzucałem jakiś czas temu filmik o tym.

Kanopus, śledzę ten watek u Niemców. Kiedy Twoje auto zostało wyprodukowane? Problem szumów dotyczy chyba tych pierwszych egzemplarzy. Skoro jest więcej aut z tą wyjątkowo upierdliwą i trudną do zdiagnozowania usterką to chyba należy oddzielny wątek już zakładać.
W temacie SYNC i funkcji (nie) dostępnych u nas mam jeszcze jeden temat związany tym razem z serwisem gracenote. Wygląda, że to chyba u nas jest to zainstalowane (przynajmniej tak twierdzi sync na ekranie w którym pokazuje wersje modułów oprogramowania) tyle tylko, że jakoś nie udało mi się do tej pory zaobswerować jakichkolwiek oznak zycia tej funkcji. A czego się bym spodziewał? No np funkcji opisanej tutaj:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

czyli w skrócie - wyświetlenia okładki i nazw utworów przy odtwarzaniu zwykłej (bez CD-TEXT) płyty CD albo z jakichś nie-otagowanych MP3. Próbowałem na rożne sposoby, podłączyłem nawet SYNC do mojego domowego wifi w nadziei, że sobie coś może musi 'dociągnąć' z sieci ale dalej nic.

Czy ktoś się tym bawił z jakimiś sensownymi wynikami?

Mam samochód z lipcowej produkcji i nie mam (albo jeszcze nie odkryłem...) problemu hałasu przy dużych prędkościach.
jacek-k-wawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2015, 06:54   #1018
pedroso
ford::advanced
 
Avatar pedroso
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-04-2015
Skąd: Jaworze
Model: MkV
Silnik: 2.0 203KM ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 302
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Tyle wiem na razie z tego że Gracenote kiedy włączysz tą funkcje to kiedy odtwarzam z pendriva to indeksuje utworu na wykonawców,albumy,utwory,gatunki muzyczne i kompozytorów itd. Bez funkcji aktywnej np. Avicii pokazuje okładkę albumu a z aktywną funkcją Gracenote pokazuje Dance
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg image.jpg (19.3 KB, 98 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez pedroso ; 08-10-2015 o 07:04
pedroso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2015, 10:38   #1019
jacek-k-wawa
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-05-2015
Model: Mondeo MK V
Silnik: 2.0 EB 203KM
Rocznik: 2015
Postów: 146
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał pedroso Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tyle wiem na razie z tego że Gracenote kiedy włączysz tą funkcje to kiedy odtwarzam z pendriva to indeksuje utworu na wykonawców,albumy,utwory,gatunki muzyczne i kompozytorów itd. Bez funkcji aktywnej np. Avicii pokazuje okładkę albumu a z aktywną funkcją Gracenote pokazuje Dance
Hm.... U mnie indexuje nawet jak mam tą funkcję wyłączoną. Ponieważ mam dużo muzyki na karcie SD (tak z 10GB) to widze dokładnie jak to indeksowanie przebiega, bo zabiera to dobrych pare sekund . I rezultat (w moim przypadku przy wyłączonym gracenote) jest dokładnie taki jak u ciebie - podział na wykonawców, albumy etc. Ale żadne dodatkowe dane (brakujące nazwy utworów czy okładki) się nie pojawiają, niezależnie czy gracenote jest włączony czy nie - jest wyświetlane tylko to co jest w tagach empetrójek. Czyli jak MP3 nie ma w tagach okładki albumu to ona się nie pojawi, nawet jak włączę gracenote.

Generalnie w sprawie indexowania SYNC czasem mnie zaskakuje. W sposób oczywisty rozpoczyna indeksowanie po włożeniu kart SD z muzyką (i tutaj nie ma zaskoczenia - musi 'zobaczyć' co jest na karcie i sobie to 'poukładać') ale czasem zachowuje się jakby przy odpalaniu samochodu dostawał jakiegoś resetu i mimo, że karta cały czas jest w slocie i nie była wyjmowana to rozpoczyna indeksowanie i gra przypadkowy utwór (ciekawe jest to że w większości przypadków jest to ten sam utwór - może po prostu pierwszy w systemie plików?)

Wydaje mi się, że chyba jeszcze parę aktualizacji SYNC 2 nas dzieli od stanu, który można by uznac za w miarę akceptowalny.
jacek-k-wawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2015, 10:41   #1020
Kanopus
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał kruger Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kanopus, śledzę ten watek u Niemców. Kiedy Twoje auto zostało wyprodukowane? Problem szumów dotyczy chyba tych pierwszych egzemplarzy. Skoro jest więcej aut z tą wyjątkowo upierdliwą i trudną do zdiagnozowania usterką to chyba należy oddzielny wątek już zakładać.
U mnie pojawia się to sporadycznie, przy wyjątkowo mocnym wietrze i wysokich prędkościach. A nawet wtedy nie utrzymuje się długo. Dosłownie chwila. Więc nie jest to dla mnie problem. Oczywiście nie powinno się to zdarzać w ogóle. Na razie nie zgłaszałem tego a ASO.

Auto wyprodukowane w lipcu br.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.