Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-08-2019, 22:14   #1
niou_ns
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 28-10-2013
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 21
Domyślnie P-0088 w 2.0 TDCi po naprawie

Cześć! Postaram się opisać wszystko jak najdokładniej potrafię.
W moim Focusie poszedł efekt domina i miałem spory remont - ciężko powiedzieć co było pierwsze, co było przyczyną, a co następstwem całego obrotu zdarzeń.
Wymieniłem filtr paliwa - w obiegu za filtrem pojawiło się powietrze - wymieniłem oringi, pomogło, ale tylko nieznacznie - wymieniłem całą obudowę (ASO). W międzyczasie pojawiło się dławienie i spadki mocy.
Jeździłem tak przez jakiś czas ignorując objawy. Po pewnym czasie na trasie brakło mi znacznie ilości mocy, po powrocie czuć było, że turbo się zawiesza (wrzucam 2, dodaję gazu, dochodzi do 2 tyś, zwalnia, i nagle dostaje kopa).
Tym razem długo nie czekałem, bo za niedługo wolnossącym (bo już całkiem bez turbo) dojechałem do najbardziej zaufanego mechanika w Nowym Sączu i byłem praktycznie miesiąc bez samochodu.
I teraz tak - komputer wskazywał P-0002 (usterka obwodu zaworu regulacji dawki paliwa), mechanik miał na miejscu pompę (z zaworem i regulatorem), przełożył - błąd zniknął, mocy przybyło - wydawało mu się, że już jest ok, przyjechałem obadać samochód i powiedziałem, że nie ma szans, że wciąż brakuje mocy (to było raptem w ciągu tygodnia, poświęcił na ten samochód tyle czasu, ile miał, więc tutaj nic mu nie zarzucam, z całego serca człowieka polecam). Przejechałem się nim większy kawałek i wyrzucił inny błąd - nie mam go zapisanego, ale był błąd podciśnienia tym razem. I zaczęło się poszukiwanie uciekającego podciśnienia - bo okazało się, że w którymś momencie "ginie". Po wyciągnięciu wszystkich rurek wyszło na to, że jedna jest zatkana rudą (i ta właśnie część zajęła najwięcej czasu) - rudą z gruszki turbo. Wymieniliśmy gruszkę, wyczyścił wszystkie przewody, wymienił wszystkie 3 elektrozawory, wymienił zbiornik vacuum (w nim też była ruda) - zadzwonił uradowany, że Foka śmiga jak szalona i nie wiedział, że ten samochód ma tyle mocy.
Odebrałem, szczęśliwy i na nowo zakochany w Foczce wracałem do Krakowa. I tu zonk - sytuacja na drodze wymusiła, że musiałem go mocno depnąć na 3 w trakcie wyprzedzania (wyprzedzany przyspieszył) i obroty poszły ponad 4000. I w tym momencie samochód wszedł w tryb awaryjny. Zatrzymałem się na poboczu, odczekałem chwilę i wszystko wróciło do normy. Wróciłem, podpiąłem pod kompa i czekał na mnie P-0088. Teraz jestem na gorącej linii z mechanikiem próbując ustalić co jeszcze może nawalać, zalecił podpiąć kompa i trochę go pogonić (Nowy Sącz nie ma w okolicy odpowiedniej trasy do takich testów). Właśnie wróciłem z takiej sesji i objawy są takie:
- na 2 nic się nie dzieje, można kręcić do 5
- 3, 4 bieg - 4000 - 4500 obrotów - wywala tryb awaryjny, ale też nie za każdym razem, zauważyliśmy, że np. jak potrzyma się go chwilę na 3-3.5k obrotów i przyspieszy, to nic się nie dzieje, ale jeżeli jednostajnie mając wciśnięty pedał w podłogę, to ostatecznie wywali awaryjny
- 5 już nie sprawdzaliśmy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na komputerze wpiąłem się w ciśnienie szyny paliwowej i nic szczególnego tak naprawdę nie zauważyłem - spadek jest po wystąpieniu błędu.

Teraz pytanie do Was - czy celować raczej w zawór i regulator na założonej pompie, czy jeszcze coś innego? Oprócz wyżej wymienionego problemu NIC się nie dzieje, śmiga jak szalony. Z góry dzięki!

niou_ns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2019, 07:36   #2
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: P-0088 w 2.0 TDCi po naprawie

P0088 - zbyt wysokie ciśnienie na szynie CR. Do sprawdzenia: uszkodzone piny w kostce czujnika wysokiego ciśnienia paliwa/uszkodzenie czujnika, uszkodzony regulator ciśnienia na pompie CR, wtryskiwacze zniszczone przez opiłki z pompy CR...
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2019, 08:28   #3
sanczo17
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 16-07-2016
Model: Focus MK3 ST 415 KM
Silnik: 2.3
Rocznik: 2017
Postów: 157
Domyślnie Odp: P-0088 w 2.0 TDCi po naprawie

może w tym jest problem
regulator ciśnienia na pompie napisałeś że został wymieniony z pompą u mechanika bo miał na miejscu ale w jakim to stanie było
nowe używane?

zaciągnięte z zagranicznego forum

Wyświetlenie kodu P0088 oznacza, że ​​moduł sterujący zespołu napędowego (PCM) wykrył wejście napięcia szyny paliwowej lub napięcia czujnika ciśnienia paliwa przekraczające maksymalne parametry. Czujnik ciśnienia na szynie paliwowej jest zwykle trójprzewodowy i piezoelektryczny. Zwykle do czujnika doprowadzany jest 5-woltowy referencyjny sygnał napięcia i sygnał masy. Wraz ze wzrostem ciśnienia paliwa (na czujniku) maleje rezystancja czujnika. Jeśli pięć to maksymalne napięcie do czujnika, a ciśnienie paliwa jest najniższe, moc wyjściowa czujnika powinna wynosić około 0,5 wolta, ponieważ rezystancja czujnika jest najwyższa. Wraz ze wzrostem ciśnienia paliwa i spadkiem rezystancji czujnika napięcie sygnału czujnika na PCM powinno odpowiednio wzrosnąć do maksymalnie 4,5 wolta. Te wartości napięcia są ogólne i przed testowaniem należy zapoznać się z instrukcją serwisową producenta pojazdu. Istnieje inny projekt czujnika ciśnienia szyny paliwowej, który obejmuje podciśnienie dolotowe. Zamiast bezpośrednio monitorować ciśnienie w szynie paliwowej, czujnik monitoruje stopień podciśnienia w kolektorze dolotowym, a rezystancja czujnika jest odpowiednio zmieniana. PCM odbiera sygnał napięcia wejściowego w taki sam sposób, jak prosty czujnik ciśnienia paliwa. W jeszcze innym rodzaju czujnika ciśnienia szyny paliwowej regulator ciśnienia paliwa jest zintegrowany. Czujnik ciśnienia nie ma wpływu na regulację ciśnienia paliwa na szynie paliwowej, ale regulator może (ale nie musi) być regulowany elektronicznie. Nawet jeśli regulator ciśnienia paliwa i czujnik są zintegrowane, regulator może być również uruchamiany próżniowo. Napięcie czujnika ciśnienia szyny paliwowej jest odbierane przez PCM, który dostosowuje napięcie pompy paliwa, aby osiągnąć pożądaną wartość ciśnienia szyny paliwowej. Sprzyja to bardziej wydajnemu zużyciu paliwa. Jeśli ciśnienie w szynie paliwowej jest wyższe niż wartość zaprogramowana w PCM, P0088 zostanie zapisany i wkrótce może zapalić się lampka serwisowa silnika.

Read more at: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Copyright OBD-Codes.com

Ostatnio edytowane przez sanczo17 ; 27-08-2019 o 08:49
sanczo17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2019, 18:38   #4
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,307
Domyślnie Odp: P-0088 w 2.0 TDCi po naprawie

A ja mam pytanie czy jadąc i nie przekraczając 1900 obr na biegu bezpośrednim nic się nie dzieje przez długi czas a przynajmniej póki się nie przekroczy 2 tyś obr ???
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2019, 16:02   #5
niou_ns
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 28-10-2013
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 21
Domyślnie Odp: P-0088 w 2.0 TDCi po naprawie

Cytat:
Napisał sanczo17 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
może w tym jest problem
regulator ciśnienia na pompie napisałeś że został wymieniony z pompą u mechanika bo miał na miejscu ale w jakim to stanie było
nowe używane?
Dzięki za odpowiedź! Pompa była używana - sąsiad mechanika też miał 2.0 TDCi i wyleciał mu tłok, ściągnął cały silnik do wymiany z osprzętem - osprzęt został "luzem". Także osprzęt pompy też jest używany i generalnie skłaniam się ku regeneracji i wymianie regulatora i zaworu.

Cytat:
A ja mam pytanie czy jadąc i nie przekraczając 1900 obr na biegu bezpośrednim nic się nie dzieje przez długi czas a przynajmniej póki się nie przekroczy 2 tyś obr ???
Zauważyłem ostatnio, że jadąc np. na 4 stale w okolicach 70 km/h (wypada na jakieś 1800-1900 jeżeli się nie mylę) samochód lekko szarpie. Zrzuciłem ten moment na wykresie ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]). Ale oprócz tego - kompletnie nic.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg wykres.jpg (13.2 KB, 16 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez niou_ns ; 30-08-2019 o 16:07 Powód: dodatkowy cytat
niou_ns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2019, 18:07   #6
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,307
Domyślnie Odp: P-0088 w 2.0 TDCi po naprawie

Trudno zgadnąć co go boli bo PCM może nawet oszukiwać przepalona świeca żarowa i efekt może być bardzo podobny . Czy masz na tyle wytrwałości by po kolei sprawdzać instalację a zwłaszcza kabelki przy kostkach bo może tylko izolacja je trzyma w całości ?
Mechanik podmieniał wiele rzeczy i za każdym razem było prawie że idealnie ale droga plus drgania powodowały powrót usterki ....
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
2.0t , focus ii , pompa wtryskowa , turbo


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.