Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-11-2019, 18:03   #1
Lawliet
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-11-2019
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2009
Postów: 6
Post Awaria świec żarowych - znaczny spadek mocy silnika

Witam,

Otóż mam taki problem z Focusem MK2 1.6 tdci (2009r). Samochód zgasł mi podczas ruszania ze świateł. Po szybkim odpaleniu wyskoczył komunikat "awaria silnika", a samochód stracił moc, tak jakby turbina przestała działać. Komunikat pojawia się podczas zapłonu i później po odpaleniu. Po podłączeniu do komputera pokazało mi dwa błędy: świeca żarowa 1 i czujnik położenia wału. I teraz moje pytanie, jak to jest z tymi świecami? Rzeczywiście przy problemie ze świecami "odcina" turbinę? Dzwoniłem po kilku mechanikach i większość twierdzi, że świece nie mają z tym nic wspólnego. I teraz już całkiem zgłupiałem. Jak sądzicie? Dodam, że w trybie awaryjnym pokazuje mi błąd D900.

Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez Lawliet ; 19-11-2019 o 18:15
Lawliet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2019, 18:39   #2
rav 75
ford::professional
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-03-2016
Skąd: uć
Model: ford focus 3 i pół
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2017
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Awaria świec żarowych - znaczny spadek mocy silnika

Miałem taki problem,usterka silnika,po zdiagnozowaniu świece żarowe nie grzeją - do wymiany. Nie wiem jak auta PSA ale Ford tak ma.
Turbo działa ale w trybie awaryjnym.
rav 75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2019, 18:53   #3
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,533
Domyślnie Odp: Awaria świec żarowych - znaczny spadek mocy silnika

1. Spalony komplet świec w silniku 1.6 TDCI (tylko w tym) w Fordzie powoduje tryb awaryjny, ograniczoną moc
2. Błąd czujnika położenia wału może spowodować zgaśnięcie lub brak możliwości odpalenia
To dwa niezależne problemy. A brak mocy w trybie awaryjnym objawia się tym, że silnik reaguje do połowy pedału gazu - dalej już nie. A słabo wciśnięty pedał gazu to mało paliwa w silniku = mało spalin do napędzania turbiny więc i niska moc. Po mieście powinno się jeździć OK, ja osobiście nawet nie odczułem awaryjnego dopóki nie wyjechałem na drogę krajową. Dopiero tam zobaczyłem, że coś jest poważnie nie tak. Mam lekką nogę.

Ostatnio edytowane przez hindus ; 19-11-2019 o 19:04
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2019, 20:06   #4
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,972
Domyślnie Odp: Awaria świec żarowych - znaczny spadek mocy silnika

Swiece mozesz sam sprawdzic , co do bledu D900 to go olej , a czujnik sprawdz czy nie jest zabrudzony kolo wtyczki , Bledy skasowales ? i czy skasowaniu pojawiaja sie znowu ?
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2019, 20:23   #5
Lawliet
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-11-2019
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2009
Postów: 6
Domyślnie Odp: Awaria świec żarowych - znaczny spadek mocy silnika

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
brak mocy w trybie awaryjnym objawia się tym, że silnik reaguje do połowy pedału gazu
Jest dokładnie tak jak mówisz, do połowy jest w miarę ok, później zero reakcji.

Skasowanie błędów nic nie dało, pojawiły się znowu.
Lawliet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2019, 22:17   #6
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,533
Domyślnie Odp: Awaria świec żarowych - znaczny spadek mocy silnika

Nic dziwnego, skoro obwód świec jest przerwany (spalony) to i błędy będą wracać. Świece do wymiany, ale tu trzeba dobrego mechanika i dużo cierpliwości, bo pewnie nie były zmieniane od nowości a to gwarancja tego, że będą mocno zapieczone. A jak się urwie to wpadnie do cylindra i powodzenia w wyciąganiu wszystkich kawałeczków z wnętrza... A jak nie wyciągniesz to porysują tłok, cylinder i mogą jeszcze na wylocie w turbo przywalić.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2019, 22:40   #7
michalx19
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-11-2010
Skąd: Koszalin
Model: FOCUS
Silnik: 1,6TDci 66 kW
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: Awaria świec żarowych - znaczny spadek mocy silnika

U mnie ,błąd z czujnikiem położenia wału, objawiał się szarpaniem podczas dodawania gazu,( przy pewnych obrotach (chyba coś około 1700-2000)).

Natomiast ostatnio walczyłem ze świecami żarowymi (czyt. awaria układu silnika i tryb awaryjny), wszyscy mechanicy( byłem nawet u speców od świec w silnikach diesla) mówili że spalone świece nie mogą dawać takich objawów, więc wróciłem do swojego mechanika i przekonałem go aby je wymienił.

Mechanik mówił że walczyło przy samochodzie w sumie trzech mechaników.( były problemy z jedną świecą ( pierwsza z lewej ,stojąc przed maską ) ,ale dali radę.

Teraz nie ma błędów i samochód znów ma kopa.

także stawiam na świecę
michalx19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2019, 02:00   #8
sokol1990
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-09-2015
Skąd: Piła
Model: Focus Mk2
Silnik: 2.0 TDCi 136km
Rocznik: 2005
Postów: 95
Domyślnie Odp: Awaria świec żarowych - znaczny spadek mocy silnika

To, że Ci zgasł na światłach to na pewno wina czujnika wału. Przerabialem to ostatnio u siebie. Mi samochód gasl nawet w czasie jazdy, lub podczas dojeżdżania do świateł. Po tym wyskakiwal komunikat usterka układu silnika. Czasem udało się odpalić za pierwszym razem, a czasami trzeba było trochę odczekać. Na Twoim miejscu najpierw bym wymienił ten czujnik, a później zobaczył, czy problem z brakiem mocy dalej będzie występować. Jeśli tak, to pozostaje Ci wymienić wszystkie świece, nawet jeśli tylko jedna jest spalona.
sokol1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2019, 06:48   #9
Lawliet
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-11-2019
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2009
Postów: 6
Domyślnie Odp: Awaria świec żarowych - znaczny spadek mocy silnika

[
Cytat:
Napisał sokol1990 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To, że Ci zgasł na światłach to na pewno wina czujnika wału.
Zgasł z mojej winy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To pozostaje mi szukać dobrego mechanika, który się podejmie wymiany świec, a że już obdzwoniłem kilku, to widzę nie ma zbyt wielu chętnych u mnie w mieście.
Lawliet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2019, 08:18   #10
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,533
Domyślnie Odp: Awaria świec żarowych - znaczny spadek mocy silnika

Możesz zawsze pomóc trochę mechanikowi przez wcześniejsze zastosowanie WD40 albo innego penetratora ( zobacz instrukcję wymiany w [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] )
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , focus mk2 , spadek mocy , świece żarowe


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.