Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-03-2020, 20:45   #21
lukasz5783
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-03-2020
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 58
Domyślnie Odp: Wpadający pedał sprzęgła - co robić?

No i nie chce podsunąć pomysłu .. heh . No dobra i tak idzie do mechanika w pon . zobaczymy co tam wypłodzi mechanik .. mi sie wydaje ze pompka sprzegła przycina ..

lukasz5783 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2020, 23:14   #22
hyrus1
ford::average
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 31-03-2013
Skąd: walbrzych, lyon
Model: TOUAREG 2
Silnik: 3.0 TDI 245KM
Rocznik: 2014
Postów: 178
Domyślnie Odp: Wpadający pedał sprzęgła - co robić?

Cytat:
Napisał lukasz5783 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i nie chce podsunąć pomysłu .. heh . No dobra i tak idzie do mechanika w pon . zobaczymy co tam wypłodzi mechanik .. mi sie wydaje ze pompka sprzegła przycina ..
jezeli pedal zostaje w podlodze to raczej na 98 proc pompka, mialem tak w renault espace4 pedal zostawal, biegi ciezko wchodzily, po wymianie wszystko wrocilo do normy. Pompka to plastikowe badziewie (w Espace4) po sprawdzeniu historii napraw auta srednio co 40 tys byla wymieniana
hyrus1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2020, 09:09   #23
lukasz5783
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-03-2020
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 58
Domyślnie Odp: Wpadający pedał sprzęgła - co robić?

A widzisz tak sie składa ze miałem espace 4 2.0 t ... i mialem to samo pompka sprzęgła wymieniona uklad odpowietrzony i nadal bylo to samo ... objaw pojawia sie z tego co zaobserwowalem przy gazowaniu wtedy jakby z wysprzeglika uciekało cisnienie .. a wtedy pedal wpada .. u mnie wymiana pompki na nowa w espace nie pomogło. No ale tym razem licze na ta pompke ze w kudze pomoże Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lukasz5783 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2020, 18:31   #24
lukasz5783
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-03-2020
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 58
Domyślnie Odp: Wpadający pedał sprzęgła - co robić?

Dla waszej informacji .. był zapowietrzony układ .. poza tym został wymieniony nowy płyn hamulcowy gdyż pływał w nim jakiś syf... . Mechanik mówi i sam sprawdzałem ze sprzegło działa teraz super i na razie pompkę odstawimy na późniejszy termin licząć ze to było właśnie to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.także nowy płyn , odpowietrzony układ(oczywiście na skrzyni)i staramy się nie generować bezsensu kosztów , jutro odbieram bo był robiony ogólny serwis .. rozrząd itd ... pojeździmy zobaczymy ... czy ok

Ostatnio edytowane przez lukasz5783 ; 30-03-2020 o 18:35
lukasz5783 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2020, 23:32   #25
hyrus1
ford::average
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 31-03-2013
Skąd: walbrzych, lyon
Model: TOUAREG 2
Silnik: 3.0 TDI 245KM
Rocznik: 2014
Postów: 178
Domyślnie Odp: Wpadający pedał sprzęgła - co robić?

pytanie tylko dlaczego sie zapowietrzyl uklad...
hyrus1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2020, 23:41   #26
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Wpadający pedał sprzęgła - co robić?

Cytat:
Napisał hyrus1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pytanie tylko dlaczego sie zapowietrzyl uklad...
nooo
szczególnie że powinien się sam odpowietrzać...
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2020, 05:44   #27
kiklop1
ford::beginner
 
Imię: jan
Zarejestrowany: 27-02-2015
Model: kuga
Silnik: 2.0 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 37
Domyślnie Odp: Wpadający pedał sprzęgła - co robić?

Lukasz obyś miał szczęście. U mnie też działa super, jak trochę powciskam pedał sprzęgła. Za jakiś czas znowu to samo. Łapie powietrze. Raczej bez wymiany pompki się nie obędzie. Nawet zgłosiłem do ASO, bo auto na gwarancji 12. Ciekawe jak do tego podejdą. Pierwsze objawy były już nieco po 30 tys. przebiegu. Jazda praktycznie tylko trasy, i do tego mały przebieg. Przy normalnej jeżdżie to usterka wystąpiłaby w czasie gwarancji fabrycznej.
kiklop1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2020, 09:19   #28
lukasz5783
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-03-2020
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 58
Domyślnie Odp: Wpadający pedał sprzęgła - co robić?

No zobaczymy liczę ze to od zapowietrzenia układu .. ale nie do końca chce mi sie w to wierzyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.z mechanikiem umowilem sie tak ze jak co dzwonie i on juz wie ze cały dzien musi na to poswiecic . Ja obstawiam uszkodzoną pompkę tak czy siak .. no zobaczymy obym sie mylil ..Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zastanawia mnie tylko fakt czemu tego problemu nikt tu wcześniej nie poruszał ???
Dam wam panowie znać co i jak w ciagu tygodnia sie wyjaśni ..wczoraj sie zastanawiałem nad wymianą bo auto bylo rozgrzebane przy rozrządzie i juz mial rozebrany ukl powietrza no i wyciagniety aku itd .. ale tam roboty jeszcze na 6 h by bylo no i mechanik mowil a noz od zapowietrzenia no i sie mnie pyta (ale podpowiada zeby pojezdzić zobaczyć) zdecydowalem czekamy zobaczymy (pomka sachsa 270 zl ).. kasy ze mnie nie zdziera bo to dobry mechanik ktory sie naprawde zna a nie ze wymienia czesci i mowi panie pincet i pincet itd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Także czekamy zobaczymy...
A ja i tak jestem w pracy na 48 h (ratownik medyczny ) a do mechanika mam 100m wiec nawet w czasie pracy czasem podejde i spr jak praca idzie . Nawet do mnie dzwonil bym przyszedl zaakceptowac olej bo wziolem z wyzszej polki motula i czy czasem nie podroba (bo ich pełno ).. a mozna to latwo spr ..
Także Panowie czekamy i sie odezwę ...
Szkoda ze tu nie mozna dodawać zdjęć

Ostatnio edytowane przez lukasz5783 ; 31-03-2020 o 09:35
lukasz5783 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2020, 09:30   #29
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Wpadający pedał sprzęgła - co robić?

trochę z innej beczki
jeżdżę ciężarówką w pracy i ponad 2lata męczyłem się z opadającym pedałem sprzęgła
pojeździłem tydzień lub 2 i trzeba było odpowietrzać sprzęgło
mój mechanik 5razy płukał i wymieniał płyn 3razy wymieniał pompkę sprzęgła ,cały przewód od pompki do skrzyni na ori itd itd
okazało się że w skrzyni biegów jak wymieniał mi sprzęgło to nowy wysprzęglik był wadliwy i przez to ciągle mi się zapowietrzało
ale u ciebie to raczej stawiał bym na pompkę
chociaż możliwe że jak był płyn syf to mógł się układ zapychać
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2020, 10:10   #30
lukasz5783
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-03-2020
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 58
Domyślnie Odp: Wpadający pedał sprzęgła - co robić?

No liczę na to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. heh .. napisze czy coś sie zmienilo podejrzewam w ciagu 2 dni
lukasz5783 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.