Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-10-2018, 15:25   #11
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Auto Świat - wady i zalety Focusa MK3

Cytat:
Napisał gregor75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To akurat może się zdarzyć - pompka spryskiwacza może spowodować zwarcia w BCM
Potwierdzam. Znam jeden przypadek gdy uszkodzeniu uległ moduł BCM zalany płynem ze spryskiwacza, a sam silniczek spryskiwacza uległ spaleniu.

Bump:
Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uszczelki na drzwiach.
W każdym egzemplarzu prędzej czy później odklejają się i wiszą, lub są przygniecione drzwiami tak, że uszczelka odstaje 30 cm w poprzek auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co z tym robiłeś? jak wygląda naprawa?

kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2018, 17:31   #12
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,361
Domyślnie Odp: Auto Świat - wady i zalety Focusa MK3

Jak to co zrobiłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Naprawiłem.
Czyścisz i kleisz od nowa.
Co ciekawe, kropelka trzyma już dobre 1,5 roku.
Oczywiście w tym czasie, kochane uszczelki odchodziły już na innych drzwiach, więc szmatka, przeczyściłem z brudu, kropelka, jakieś kartony co by "trzymały/dociskały" uszczelkę do drzwi i po 15 minutach jak "nowe" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co ciekawe - jak kupiłem MK3, tak tydzień po zakupie odeszła uszczelka przy drzwiach kierowcy. Z racji świeżego zakupu, zaopiekował się mną sprzedawca i opłacił naprawę w ASO.
W samym ASO powiedzieli, że przykleili ją z powrotem, ale "nie gwarantują że będzie trzymać". Pisałem o tym kiedyś w którymś z wątków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tutaj masz mój wątek:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

A jak poszukasz na forum, to znajdziesz chyba jeszcze z 3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2018, 18:44   #13
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Auto Świat - wady i zalety Focusa MK3

Dzięki edmun za porady. Może się kiedyś przydadzą, ale póki co, to jest u mnie z tym dobrze.
A tak w ogóle, to zastanawiające, że w artykule z AŚ nic nie wspomniano na ten temat, skoro to taka powtarzalna usterka w mk3. Ciekawe, kto i jak zbiera informacje do tych gazet ...
Tak na marginesie: podobno aktualna generacja VW Golfa też ma problemy z uszczelkami drzwiowymi.

Ostatnio edytowane przez kopson ; 24-10-2018 o 19:40
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2018, 10:19   #14
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,361
Domyślnie Odp: Auto Świat - wady i zalety Focusa MK3

Cytat:
Napisał kopson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekawe, kto i jak zbiera informacje do tych gazet ...
nikt. Nikt nie prowadzi takich statystyk.
Dziennikarz patrzy na auto. Widzi że jest turbo, to napisze że turbo się psuje.
Widzi że jest filtr, to szybko w google czy sa problemy z DPF. Znajdzie trochę wątków, to napisze że DPF się lubi psuć. Przy okazji trafi na 1-2 tematy jak ten ze spryskiwaczami i już się robi "artykuł" do gazety.
A tak - wody w bagażniku - dziwne że o tym nie wspomnieli bo jest to wątek który na różnych forach się przewija. Uszczelki na drzwiach, też nic.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2018, 15:53   #15
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Auto Świat - wady i zalety Focusa MK3

Na zebranie konkretnych informacji potrzeba furę czasu. Tego dziennikarz nie ma. Zresztą, w takim piśmie to nawet opieprz dostałby za zbyt daleko idącą szczegółowość. Bo tam ma być ochłap, a nie wartościowa informacja.

Niestety, mój ojciec czasem kupuje takie pisma. A do tej pory nie udało mi się go przekonać, że nie da się założyć opony 15" na felgę 14" albo, że silniki dawno nie mają mocy wyznaczanej przez pojemność.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2018, 18:11   #16
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Auto Świat - wady i zalety Focusa MK3

Ja kupuję i Motor i AŚ jeśli jestem w sklepie i akurat się trafi. Motor bardziej rzeczowy ale jakość druku koszmarna. A używam do oglądania zdjęć w miejscu, do którego można zabrać tylko telefon.

Apropo mułu to Jacek Bałkan wypływa na powierzchnię.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2018, 18:15   #17
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Auto Świat - wady i zalety Focusa MK3

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Apropo mułu to Jacek Bałkan wypływa na powierzchnię.
Fakt. Ładnie podsumował " ocynkowane " Mazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2018, 22:21   #18
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Auto Świat - wady i zalety Focusa MK3

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Niestety, mój ojciec czasem kupuje takie pisma. A do tej pory nie udało mi się go przekonać, że nie da się założyć opony 15" na felgę 14" albo, że silniki dawno nie mają mocy wyznaczanej przez pojemność.
Może ojciec mało wnikliwie czyta te gazety? Nie wierzę, że takich informacji co wymieniłeś, nie dowiedziałby się chociażby z Auto Świata ...
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2018, 04:59   #19
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Auto Świat - wady i zalety Focusa MK3

Przeczytać z przyjąć do wiadomości to nie to samo.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2018, 05:24   #20
wit1956
ford::beginner
 
Imię: witold
Zarejestrowany: 07-05-2016
Skąd: gdańsk
Model: mondeo mk III ,VW golf 6
Silnik: 1,8 .1,2 tsi
Rocznik: 2005 ,2012
Postów: 47
Domyślnie Odp: Auto Świat - wady i zalety Focusa MK3

Niestety,wiele osób traktuje artykuły z wyżej wymienionego pisma jako prawdę objawioną.
wit1956 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.