Forum Ford Club Polska

Sprawdzenie Numeru VIN

Wprowadź numer VIN, aby sprawdzić Historię Pojazdu

Sklep z częściami do Forda -  iParts.pl

Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stary 08-08-2018, 02:03   #1
rafni
ford::beginner

Imię: Rafał
Model: Galaxy/Nissan Qashqai+2
Silnik: 2.0 DW EURO4 / 1.6b
Rocznik: 2010 / 2009
Domyślnie Błąd U2101 po aktywacji tempomatu (OK) z przygodami po drodze

Witam,

Chciałem pochwalić się szczęśliwym aktywowaniem przycisków tempomatu dołożonych na kierownicy! Oczywiście pomógł nowy ElmCONFIG!

Tempomacik super sprawa - śmiga aż miło.

Niestety po drodze przydarzyła mi się dziwna sytuacja i mam obecnie takie objawy:
- błąd U2101 - Control Module Configuration Incompatible

Korzystałem z ELM 1.4b (bez przeróbki na HS/MS).

Otóż po odpaleniu ElmCFG zaczytałem konfigurację z BCM (Read CCD from BCM) co poszło gładko. Zrobiłem sobie kopię w pliku w razie W.
Wprowadziłem stosowne zmiany (aktywację tempomatu) a przy okazji zapragnąłem aktywować zamykanie drzwi na podstawie akt.prędkości.

Niestety przy próbie zapisu wywalił mi błąd... Coś mi się zdaje że powinienem zapisać zmianę także w IPC i/lub w moduły drzwi (DDM/PDM) ale coż, nie miałem opcji na zmianę połączenia na MS/MM-CAN... no i tego nie zrobiłem.

Zdecydowałem że zassam kopię z pliku i aktywuję tylko sam tempomat.

To się powiodło bez problemu.

Niestety po całej operacji został mi błąd U2101 - Control Module Configuration Incompatible.
Niestety też nie zebrałem LOGu z pierwszej (nieudanej) próby zapisu do BCM (obczaiłem jak się to robi dopiero przy drugim podejściu - pierwotnie myślałem że LOG się sam zbiera i po fakcie chciałem go zapisać do pliku...)

Czy bez dostępu do MS-CAN aktywacja ryglowania autyomatycznego jest wogóle możliwa ?

Czy kopia konfiguracji centralnej musi z BCM się zgadzać z tą w panelu instrumentów IPC ?

Wszelkie sugestie co skopałem i jak aktywować ryglowanie mile widziane...

ps. serdczne dzięki za poradniki o ElmCONFIG i inne na forum! Super sprawa! Jestem użytkownikiem Forda od niedawna (Galaxy od maja br, mój pierwszy Ford w życiu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) a dzięki forum czuję się jakbym znał ten samochód od lat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez rafni ; 08-08-2018 o 23:28
rafni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku

Zasady postowania