Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-02-2019, 15:24   #31
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Spryskiwacze reflektorów

Cytat:
Napisał kasprzak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy jest grawerka w zderzaku pod otwór?
Jest.
Jak na mój gust te spryski są montowane tak jak w mk4(podobna konstrukcja sprysku),czyli do wzmocnienia zderzaka.

__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2019, 08:38   #32
kasprzak
ford::average
 
Avatar kasprzak
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 Kombi ST-Line
Silnik: 2.0 TDCi 180KM M6
Rocznik: 2016
Postów: 91
Domyślnie Odp: Spryskiwacze reflektorów

Uparłem się i znalazłem (w necie, bo u siebie nie sprawdzałem) miejsce montażu/klipowania spryskiwacza. Jest pod lampą. Gdyby ktoś z Was ściągał zderzak to zerknijcie, poróbcie zdjęcia w miarę możliwości tych okolic z załączonych zdjęć

Ps. Parę dni temu szukałem kilku innych rzeczy do Mondeo na Allegro i cwaniak powiedział mi, że powie jak są zamontowane spryskiwacze, ale jak zapłacę za tą informację. Masakra.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IsAAAgAIYuA-1920.jpg (95.3 KB, 77 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg -YAAAgAIYuA-1920.jpg (100.0 KB, 69 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez kasprzak ; 18-02-2019 o 18:12
kasprzak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2021, 10:27   #33
Dzideq
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 31-05-2021
Skąd: Myślenice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 180km
Rocznik: 2016
Postów: 1
Domyślnie Uruchomienie spryskiwaczy reflektora Forscan

Witam Wszystkich!
Dołożyłem do swojego Mondeo spryskiwacze przednich reflektorów. Udało mi się znaleźć informacje ze funkcji tych spryskiwaczy należy szukać w module HCM. Niestety jak pewnie wiecie funkcje w tym module są rozpisane kodami. Nie mogę nigdzie znaleźć informacji, który kod za co odpowiada i jak go zmienić aby włączyć funkcje spryskiwania reflektorów.

Czy jest w stanie mi ktoś pomóc w tej sprawie. Czy posiada ktoś rozpiskę za co i który kod odpowiada i jak go zmienić aby uruchomić tą opcje?

Pomińmy już proszę fakt czy operacja, która wykonałem ma czy nie ma żadnego sensu, bo wszystkie wątki, które przeczytałem sprowadzają się do podsumowania jak bardzo jest to bezsensowna modyfikacja 🙂

Z góry wielkie dzięki za pomoc!
Dzideq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2021, 11:03   #34
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,324
Domyślnie Odp: Uruchomienie spryskiwaczy reflektora Mondeo MK5 Forscan

Zapewne zostanie ci UCDS bo tam "chyba" da się ustawiać takie coś .... ale to musiał bym sam sprawdzić u siebie
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2022, 19:24   #35
Krzak1
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2016
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2018
Postów: 171
Domyślnie Odp: Spryskiwacze reflektorów

Witam

Potrzebuje informacji na temat uruchomienia spryskiwaczy. Tak jak kolega wyżej napisał, HCM jest zapisany kodami. Poszedłem taką drogą, podpatrzyłem według VIN samochodu, który takie spryski ma, kody i porównałem z kodami, które ma samochód do uruchomienia. Różniły się dwiema wartościami, po zmianie tych kodów oprócz tego, że lampy ustawiły się za nisko po resecie, spryskiwacze dalej stoją. Zmieniałem wartości tylko w pierwszej lewej kolumnie (nie wiem czy dobrze).
Tak sobie pomyślałem, czy ktoś kto ma mondeo z ledami i spryskiwaczami oraz forscana mógł by zapisać konfiguracje HCM i wysłać mi to na maila. Samochód to rocznik 2016 z Full Dynamic Led.
Według rozpiski bezpieczników nie ma bezpiecznika od spryskiwaczy, nie wiem jak jest z przekaźnikami bo tej rozpiski nie mogę znaleźć.
Krzak1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
lampa , reflektor , spryskiwacze



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.