Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-11-2007, 13:09   #1
Łukasz_81
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: Larvik/Norwegia
Postów: 406
Domyślnie trzesie autem

witam
jakis czas temu podpowiadalem koledze z forum co moze byc przyczyna trzesienia samochodem
nie wiem czy to zbieg okolicznosci czy co, ale za dwa dni mnie to samo spodkalo.
podnioslem auto, zakrecilem kolem, silnik nawet nie drgnie
podnioslem z drogiej stronyn zakrecilem i nic
gdyby to byl przegob, to silnik powinien sie ruszac podczas krecenia kolami, a tu nic.
objawy mam takie, ze powyzej 80km/h caly kokpit mi sie trzesie, gdy zdejme noge z gazu, albo nacisne sprzeglo drgania cichna.
drgania sa bardziej odczuwalne gdy chce przyspieszyc, oraz podczas skrecania w prawo.
wykluczam zawieszszenie
wykluczam wywazenie kol
wykluczam silnik (ladnie wchodzi na obroty)
jestem obecnie na obczyznie i chce sam naprawic autko w miare szybko(codziennie musze dojechac do pracy ok 40km w jedna strone)
jaka moze byc jeszcze przyczyna trzesienia oprocz ktoregos z przegubow, ktorych nie moge zdiagnozowac na 100%
czy sa jakies jeszcze inne sposoby sprawdzenia?
a moze to sprzeglo pada, albo skrzynia?
pozdrawiam lukasz

__________________
Life is brutal and full of zasadzka's sometime's kopas w dupas
Łukasz_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2007, 13:49   #2
łełek96
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-10-2007
Postów: 7
Domyślnie

rozpięć się do tych 90 i wrzuć luz jak ucichnie to na bank przegub ale wewnętrzny i sprawdź osłony przegubów czy są całe bo zazwyczaj ten zły ma pękniętą osłonę sprawdzjak najszybciej bo jak ci wyrwie wewnętrzny to zniszczenia mogą być znaczne bo ośka coś może rozpie...
łełek96 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2007, 14:36   #3
Łukasz_81
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: Larvik/Norwegia
Postów: 406
Domyślnie

Cytat:
Napisał łełek96
rozpięć się do tych 90 i wrzuć luz jak ucichnie to na bank przegub
tak wlasnie sie dzieje
tyle ze jakis rok temu mialem taki sam przypadek, ale po zakreceniu kolem bylo widac ze silnik sie rusza a tu nic
__________________
Life is brutal and full of zasadzka's sometime's kopas w dupas
Łukasz_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2007, 10:49   #4
piotr-kaczor
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: ŁÓDZKIE, (EZD)
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1.8 LPG+Pb
Rocznik: 1997
Postów: 195
Domyślnie

a tak do uszególnienia co do przeg. wewn. to ostatnio zdjąłem koła przednie i okazało się że są luzy na przeg. wewnętrznych. Mianowicie na lewym (krótkiej półośce) ruszałem nim w górę i dół i był luz ale też miałem luzy na wejściu półośki w skrzynię, trochę jest w tym miejscu ulane olejem, tylko że tam jest tak mi się wydaje łożysko, ale nie jestem pewien, i też nie jestem pewien czy luz na przegubie jest spowodowany przez ten luz na wejściu półośki w skrzynię ????? Z prawej strony też był luz gdy ruszałem przegubem w górę i w dół, ale to były takie niewielkie przeskoki luzu. Z tego co czytałem na forum to nie powinno być w ogóle luzu na przegubie gdy ruszam nim w górę i w dół.
__________________
Pozdrowienia

Piotr (EZD - Zduńska Wola)
Ford Mondeo = stworzony by cieszyć - ale mechaników ???!!!
piotr-kaczor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2007, 12:02   #5
pj1812
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 31-08-2007
Skąd: zielona góra
Model: Mondeo MKIII Sedan Ghia full opcja
Silnik: 2,0 TDDi 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 60
Domyślnie

witam
moim zdaniem jest to spowodowane uszkodzeniem przeubu wewnętrznego. Miałem podobnie w moim mondusiu, okazało się że uszkodzone było jedno z trzech łożysk jakie się znajdują w kielichu przegubu wewnętrznego. Więc radze tam zajrzeć czym prędzej, ponieważ gdy bedziesz tak długo jeżdził to uszkodzisz również kielich i wtedy będą dwie części do wymiany. pozdrawiam
pj1812 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2007, 20:28   #6
ta2z
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-09-2006
Postów: 6
Domyślnie

A czy może to być kwestia opon? W wakacje testowałem swój samochód i przy 160 zaczynało go trząść. Teraz po wymianie opon na zimówki jechałem 170 i nie było żadnego problemu...
ta2z jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2007, 21:33   #7
Łukasz_81
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: Larvik/Norwegia
Postów: 406
Domyślnie

a ja dzisiaj chcialem koledze pokazac jak autkiem mi trzesie, przejechalismy sie a tu nic.
mysle sobie ze sam sie naprawil.
kolega wysiadl, a tu znowu sie zaczelo skakanie
czy to jest mozliwe ze defekt przegubu pod wiekszym obciazeniem nie bedzie wyczuwalny?
__________________
Life is brutal and full of zasadzka's sometime's kopas w dupas
Łukasz_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2007, 07:08   #8
pj1812
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 31-08-2007
Skąd: zielona góra
Model: Mondeo MKIII Sedan Ghia full opcja
Silnik: 2,0 TDDi 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 60
Domyślnie

Cytat:
Napisał ta2z
A czy może to być kwestia opon? W wakacje testowałem swój samochód i przy 160 zaczynało go trząść. Teraz po wymianie opon na zimówki jechałem 170 i nie było żadnego problemu...
drgania moga pochodzić od opon, ale w tym wypadku drgania przenoszą się na kierownice a koledze podobno drży całe auto,m wiec raczej opony odpadają.

[ Dodano: 06-11-2007, 08:17 ]
Cytat:
Napisał Łukasz_81
czy to jest mozliwe ze defekt przegubu pod wiekszym obciazeniem nie bedzie wyczuwalny?
wszystko możliwe, u mnie też czasami sie "samo naprawiało" i drgania ustawały.
Proponuje zdjąć koło z tej strony z której masz łączoną ośkę (ja miałem uszkodzony włąśnie ten przegub na łączeniu) i poruszać nim góra dół, jeżeli wyczuwasz luz to jest uszkodzony i to on właśnie wprawia auto w wibracje.
pj1812 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2007, 07:56   #9
piotr-kaczor
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: ŁÓDZKIE, (EZD)
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1.8 LPG+Pb
Rocznik: 1997
Postów: 195
Domyślnie

Ma ktos może jakiś szczegółowy schemat tych przegubów ???? abyśmy wiedzieli o czym piszemy ???
__________________
Pozdrowienia

Piotr (EZD - Zduńska Wola)
Ford Mondeo = stworzony by cieszyć - ale mechaników ???!!!
piotr-kaczor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2007, 15:16   #10
00virus00
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-11-2007
Postów: 1
Domyślnie

Zobacz może masz nie wywazone opony, u mnie tez tak trzesło, do 80 spoko, ale powyzej dawlo sie odczuwac drgania, pojechałem do wulkanizacji i opony nie byly wywazone, a pozniej wszystko OK jak malina
00virus00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.