Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-06-2018, 23:34   #391
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,972
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa Możliwy wyciek oleju w modelach Forda

Cytat:
Napisał Maniek179 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skąd ta pewność?
z stwierdzenia zachowania auta i sprawdzenia softu w autach z fabrycznym 182PS będących po akcji.

__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2018, 23:35   #392
bertolini92
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-01-2013
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2012
Postów: 7
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa Możliwy wyciek oleju w modelach Forda

Cytat:
Napisał bartekww96 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie, czy ktoś serwisował w jakimkolwiek serwisie w Poznaniu, i może któryś konkretny na tą akcję serwisową polecić?
Ja robiłem w lutym w Bemo Motors przy Mogileńskiej. Wszystko spoko, trwało to równy miesiąc bo czekali za głowicą. Najlepiej zadzwoń i się umów.
bertolini92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2018, 23:55   #393
bartekww96
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 06-06-2015
Skąd: Środa Wielkopolska
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost 182KM
Rocznik: 2012
Postów: 19
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa Możliwy wyciek oleju w modelach Forda

Cytat:
Napisał bertolini92 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja robiłem w lutym w Bemo Motors przy Mogileńskiej. Wszystko spoko, trwało to równy miesiąc bo czekali za głowicą. Najlepiej zadzwoń i się umów.
A co dokładnie się stało, że głowicę również musieli wymieniać? Dostałeś jakieś auto zastępcze?
bartekww96 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2018, 21:54   #394
Bartuś01
ford::advanced
 
Avatar Bartuś01
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 22-04-2007
Skąd: Bełchatow
Model: Focus III
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 218
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa Możliwy wyciek oleju w modelach Forda

Moje dosc dziwne i ciekawe zarazem spostrzeżenie po zrealizowaniu akcji... Do rzeczy.
Dzisiaj zacząłem obserwowac te wszystkie nowe przewody i ta śmieszna czarną tube z czujnikiem i zauważyłem ze po trasie część przewodów jest zdecydowanie chłodniejsza tak jakby przez nią nie przepływał płyn. Cała ta czarna tuba z czujnikiem na dole i przewody idace do zbiornika są wyraznie chlodniejsze. Jestem ciekaw czy u reszty tez tak jest. Nie ma tam przeplywu ? Uklad jest zle odpowietrzony ? Teoretycznie gdyby nie bylo tam płynu to wyskoczył by błąd. Teoretycznie... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bartuś01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2018, 15:02   #395
Pitterek
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 20-01-2013
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: '14
Postów: 223
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa Możliwy wyciek oleju w modelach Forda

Wczoraj byłem na akcji serwisowej w Lipskim.
Po 7h telefon - samochód do odebrania.

Po odpaleniu i ruszeniu z jedynki już miałem podejrzenia, że mam wersję 182KM (poprzednio miałem 150KM -> 182KM -> 207KM).
Brak szarpania, bardzo spokojna reakcja na gaz, płynne przyspieszanie, płaski jak stół moment obrotowy.
No dobra, ale czy na pewno?
2.5tyś obrotów na dwójce, gaz mocniej przyciśnięty i..... zamiast wciskania w fotel, szukania przyczepności, gwałtownego wyrywania do przodu, galopu wskazówki obrotomierza, wzrostu adrenaliny...
samochód po prostu zaczął przyspieszać i jakby chciał powiedzieć - zaraz zaraz to dopiero 2.5tyś obrotów, podciągnij przynajmniej do 4.5 tyś obrotów to może zacznie się coś dziać.
Czuć, że uciekło 25KM/65Nm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z wariata, z "auta WRC" zrobił się do bólu perfekcyjny, kanapowy mercedes Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



A teraz do rzeczy.

To co zauważyłem
Na plus:
* Grubsze / solidniejsze przewody prowadzące do/z zbiornika płynu cieczy chłodzącej pod maską
* Czujnik poziomu płynu - w razie zbyt niskiego poziomu pojawi sie ostrzeżenie na wyświetlaczu.
Pojawił się też nowy PID, można samemu monitorować stan z poziomu aplikacji.
* Utrzymanie temperatury cieczy chłodzącej o 10 stopni niższej (ok84-86) niż poprzednio (ok 94-96st). (W KOŃCU!)
* Utrzymanie stałej temperatury cieczy chłodzącej również w przypadku wyłączonej klimatyzacji (poprzednio co jakiś czas rosła do 102st, spadała o kilka/kilkanaście stopni, po czym znów rosła).
* Wszystkie dodatkowo aktywowane rzeczy zostają (automatyczne zamki, DDS itp., mapa 182KM)
* Koszt = 0pln

Na minus:
* Konieczne było programowanie modułów, które skutkowało wymazaniem chipa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
* Nadal wskazówka od cieczy chłodzącej wskazuje 90stC gdy w rzeczywistości ciecz ma 45stC
* Jeden dzień bez samochodu.
Pitterek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2018, 17:46   #396
Bartuś01
ford::advanced
 
Avatar Bartuś01
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 22-04-2007
Skąd: Bełchatow
Model: Focus III
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 218
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa Możliwy wyciek oleju w modelach Forda

* Utrzymanie temperatury cieczy chłodzącej o 10 stopni niższej (ok84-86) niż poprzednio (ok 94-96st). (W KOŃCU!)

Szkoda wirusa... Update w dół zawsze boli. Ale co do cytatu z góry . Kiedy sprawdzałeś temp cieczy? W trasie czy w mieście w korku ? Bo u mnie w trasie owszem jest 84-86 stopni ale w korku przy 30 stopniach na zawnatrz skocze mi temp do 100 stopni. Podobnie było wcześniej . Natomiast w trasie owszem temp. niższe.
Bartuś01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2018, 22:02   #397
Pitterek
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 20-01-2013
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: '14
Postów: 223
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa Możliwy wyciek oleju w modelach Forda

Sprawdzałem w mieście.
Ruch był duży, jechało się powoli, ale płynnie (18km zrobiłem w 45 minut) .Temp powietrza ok 30st.
Cały czas miałem 84-86stC przy włączonej klimie.
Pewnie gdybym dłużej stał w korku temp silnika by rosła ( w końcu jest chłodzony powietrzem).

Ponadto, jak dojechałem do celu to pod maską nie było takiego ukropu jak zazwyczaj. Jest dużo lepiej.


Cytat:
Napisał Bartuś01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zauważyłem ze po trasie część przewodów jest zdecydowanie chłodniejsza tak jakby przez nią nie przepływał płyn. Cała ta czarna tuba z czujnikiem na dole i przewody idace do zbiornika są wyraznie chlodniejsze. Jestem ciekaw czy u reszty tez tak jest
U mnie wszystkie przewody wokół zbiornika są gorące.

Ostatnio edytowane przez Pitterek ; 07-07-2018 o 22:39
Pitterek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2018, 23:04   #398
zibi82
ford::average
 
Avatar zibi82
 
Zarejestrowany: 28-11-2016
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 EB
Rocznik: 2012
Postów: 64
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa Możliwy wyciek oleju w modelach Forda

Czy ktoś korzystał z akcji w Opolu lub Częstochowie?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
zibi82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2018, 13:30   #399
Rechor
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 19-03-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 1.5 Ecoboost 160 km
Rocznik: 2016
Postów: 78
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa Możliwy wyciek oleju w modelach Forda

Ja jestem z Opola ale nie odważyłem się tam zawieźć forda do zrobienia, mowa o chwalińskim. Niby dzwoniłem robią takie akcje, ale ile i z jakim efektem nie mam pojęcia. Wybrałem Multexim Katowice i jest ok
Rechor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2018, 20:08   #400
adamleon
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 05-12-2012
Model: focus III
Silnik: 150
Rocznik: 2013
Postów: 24
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa Możliwy wyciek oleju w modelach Forda

Korzystałem z Częstochowy. Akcja 1 dzień.
adamleon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.