Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-05-2018, 18:21   #911
Agnieszka 1970
ford::amateur
 
Imię: Agnieszka
Zarejestrowany: 31-05-2018
Skąd: Kraków
Model: ford transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2015
Postów: 4
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

cofając się stopniowo wg uznania nawet o ponad 1100 wpisów. Życzę cierpliwości
... no to czytam chociaż już trochę poczytałam i dalej jestem w czarnej ..... czeluściGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Agnieszka 1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2018, 18:25   #912
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Cytat:
Napisał Agnieszka 1970 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dalej jestem w czarnej ..... czeluści
Oj, to bardzo niedobrze. Napisz co potrzebujesz, czy osobowy, czy blaszak, czy może wywrot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., czy w trasy czy raczej do jazdy "wokół komina" - itd., itd. Jakie pieniądze chcesz przeznaczyć na zakup... Wtedy można coś więcej doradzić.
I raczej pisz w wątku o zakupie Transita, bo i tak moderator tam wrzuci twoje posty.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2018, 20:20   #913
Agnieszka 1970
ford::amateur
 
Imię: Agnieszka
Zarejestrowany: 31-05-2018
Skąd: Kraków
Model: ford transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2015
Postów: 4
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Ja już mam upatrzonego Transita furgon chodzi mi o opnię o tym silniku 2,2 i 1oo KM i tak jak napisałam robię ok 40 km dziennie
Agnieszka 1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2018, 20:32   #914
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Sam silnik w wersji 100KM jest bardzo mało wysilony, więc mało narażony na awarie z tytułu niesprawnego układu wtryskowego.
Radziłbym po kupnie zrobić dokładną diagnostykę i kalibrację układu wtryskowego, do tego potrzebny jest przytomny diagnosta znający te silniki i dysponujący IDS-em.
Jeżeli byłyby jakieś nieprawidłowe wskazania - wtryskiwacze do wyjęcia i sprawdzenia na stole w dobrej firmie. W tych silnikach nie ma nic gorszego jak uszkodzone wtryskiwacze - w perspektywie od razu pojawia się poważna awaria silnika. Wymiana wtryskiwacza/wtryskiwaczy może być kosztowna, ale zawsze ma sens.
Jeżeli autko ogólnie jest w miarę zadbane, a układ wtryskowy będzie sprawny - to masz gwarantowaną dużą satysfakcję z użytkowania i frajdę z jazdy.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2018, 20:44   #915
Agnieszka 1970
ford::amateur
 
Imię: Agnieszka
Zarejestrowany: 31-05-2018
Skąd: Kraków
Model: ford transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2015
Postów: 4
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

masz jakieś sugestie względem tego autka???
Agnieszka 1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2018, 07:00   #916
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Auto trzyletnie, więc na pewno jeszcze bez korozji, jedyne co trzeba sprawdzić, to czy nie miało dużego dzwonu. Wszystkie szczeliny otworów są równe, ale trzeba dokładnie spojrzeć na komorę silnika, podłużnice itd. Zawsze jest pytanie, co takiego było atrakcyjnego dla handlarza, że ściągnął auto z Niemiec do Polski w "stanie salonowym".
Faktem jest, że auto nie jest skatowane - wygląda bardzo dobrze.

Nie podoba mi się ten uskok na linii błotnika i pasa przedniego i różnica kolorów - ale to tylko zdjęcie, nie można nic powiedzieć bez dokładnych oględzin. Może tak ma być?...

Generalnie samochód podoba mi się.

Powinnaś to pytanie zadać w wątku o zakupie Transita - jak już pisałem, zaśmiecamy wątek o eksploatacyjnych problemach nowego modelu.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg mk8.JPG (26.8 KB, 40 wyświetleń)
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 01-06-2018 o 07:31
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2018, 07:54   #917
yatzek.tm
ford::average
 
Avatar yatzek.tm
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-12-2016
Skąd: Świdnica (DSW)
Model: Transit Euroline
Silnik: 2.0 TDCi 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 84
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Czy ktoś z Was coś wie o użytkowaniu skrzyni automatycznej Select Shift jaka jest dostępna w przednionapędowych Transitach? Mi się generalnie idea skrzyni automatycznej bardzo podoba, ale pod warunkiem, że to działa długo i niezawodnie. W Pol-Motors we Wrocławiu dostałem taką propozycję na L3H2 130KM jako alternatywę na L3H3 RWD. Bo do tylnego napędu póki co automat nie jest przewidziany.
__________________
MAKE YOUR TRUCK GREAT AGAIN!
Transit Euroline, czyli jechać, żeby... jechać -> http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=255838
yatzek.tm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2018, 15:20   #918
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Cytat:
Napisał yatzek.tm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś z Was coś wie o użytkowaniu skrzyni automatycznej Select Shift jaka jest dostępna w przednionapędowych Transitach?
To są klasyczne hydrokinetyczne skrzynie automatyczne z konwerterem momentu - jak Pan Bóg przykazał. Niezawodne, sprawdzone konstrukcje, cieszą się bardzo dobra opinią.
Do Transita w ruchu miejskim po prostu wymarzona, w trasach jak kto lubi, ale ja bym był też za...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 04-06-2018 o 15:26
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2018, 00:24   #919
yatzek.tm
ford::average
 
Avatar yatzek.tm
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-12-2016
Skąd: Świdnica (DSW)
Model: Transit Euroline
Silnik: 2.0 TDCi 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 84
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niezawodne, sprawdzone konstrukcje, cieszą się bardzo dobra opinią.
Internety podają trochę sprzeczne informacje. W UE SelectShift jest dostępne tylko dla FWD, wiadomo, przedni napęd to inna budowa skrzyni.
Ale gdzie indziej piszą, ze to ta sama skrzynia, co w benzynowych motorach V6, które są w Transitach z USA. Ale te V6 są, z tego co wiem, ustawione wzdłużnie, czyli są RWD lub AWD.
Niestety o tych skrzyniach niewiele jest po polsku czy nawet hiszpańsku, a z angielskim jakoś mi nie po drodze.
__________________
MAKE YOUR TRUCK GREAT AGAIN!
Transit Euroline, czyli jechać, żeby... jechać -> http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=255838
yatzek.tm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2018, 08:57   #920
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Cytat:
Napisał yatzek.tm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Internety podają trochę sprzeczne informacje. W UE SelectShift jest dostępne tylko dla FWD, wiadomo, przedni napęd to inna budowa skrzyni.
Nie chodzi o budowę konkretnej skrzyni, ale o jej zasadę działania. Tu jest klasyczna hydrokinetyczna skrzynia z konwerterem momentu - sprawdzona zasada działania od lat 40-tych ubiegłego wieku, zmieniło się tylko sterowanie na elektroniczne - zawory w rozdzielaczu olejowym sterowane są przez komputer. W stosunku do dwusprzęgłowej nowocześniejszej skrzyni typu PowerShift pracuje nieco wolniej, ale za to lepiej pasuje do ciężkich komercyjnych vanów, mechanicznie jest po prostu mocniejsza. Jej zasada działania powoduje, że nie występują w układzie napędowym nagłe szarpnięcia, moment narasta płynnie, poszczególne biegi załączane są bez zbędnych obciążeń. W Stanach Transity osiagają moce ponad 300KM i skrzynie typuSelect Shift świetnie zdają tu egzamin niezawodności, nikt tam nawet nie pomyślał o zastosowaniu skrzyni typu PowerShift do takiego auta.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 07-06-2018 o 09:10
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.