Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-10-2007, 21:13   #1
todziu
 
Postów: n/a
Domyślnie Naćpałem moją foczke bezołowiem

Witam - dziś poprzez moja nieuwagę i zamyślenie a może głupotę zamiast diesla nalałem V-Power Bezołowiowej 100 20L :fcp1 - dopiero po odejściu od kasy doszło do mnie co zrobiłem :fcp16 - max wkur..... - ale nie odpaliłem silnika w baku jest około 15L benzyny i 20L diesla - zaholowałem samochód do mechanika - on powiedział ze wystarczy tylko spuścić paliwo do "0" i zatankować diesla - czy to wystarczy czy trzeba jeszcze jakieś inne zabiegi poczynić w tym silniku TDCi ??? czy coś mogło sie stać jak bym zapalił silnik i ruszył ?

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2007, 21:22   #2
mario82
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-07-2007
Skąd: Kraków
Model: Chrysler
Silnik: Grand Voyager 3301cm3
Rocznik: 1996
Postów: 133
Domyślnie

wystarczy spuscić paliwo do zera (a najlepiej wyjąć zbiornik i zlać dokłądnie) i zalać od nowa ropą - oczywisćie jeżeli nie odpaliłeś.

Jeżeli byś odpalił to by zgasł po chwili i też trzeba by spuscić paliwo do zera + wymiana f.paliwa + czyszczenie przewodów i odpowietrzanie (przepompowanie) paliwa przez pompę wtryskową
__________________
Była : Fiesta 1,6 16v
Była : Sierra 2,0i DOHC
mario82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2007, 21:23   #3
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie

Skoro nie odpalales to chyba wystarczy spuscic.

Tylko zeby foczka sie nie zbuntowala raz zasmakowala normalnego paliwa to moze juz tej gnojowki nie bedzie chciala pic
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2007, 09:44   #4
todziu
 
Postów: n/a
Domyślnie

Nie uruchamiałem na szczęście silnika tylko przekręciłem kluczyk na poz I żeby odblokować kierownice
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2007, 11:52   #5
thermalfake
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 24-05-2007
Skąd: B-B
Model: Focus
Silnik: 1.8tdci 74kW
Rocznik: 2004 kombi
Postów: 382
Domyślnie

No ja też miałem podobną akcję, jeżdżę dwoma focusami na ON rodziców i własnym essiem benzynka. Podjeżdżam zamyślony na stację BP essim, nauczony wlewać ON ultimate'a po chwili zdałem sobie sprawę co robię i po chwili zajarzyłem, że mam wziąć Pb 98 ultimate, która taką samą ma plakietkę. :fcp14 :fcp18
__________________
kolejny ford w łapkach
Everything we do is driven by you.
thermalfake jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2007, 21:25   #6
lkarnas
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-10-2007
Postów: 3
Domyślnie

Ja kiedys w Chorwacji zalałem do Astry III 1.7 CDTi 50 litrów benzynki zamiast ON - przeleciałem na autostradzie 200 km/h ok 30 km i nic sie nie stało.... stres był duzy ale wystarczyło wypompować benzyne zalać Diesla, pochechłać troszke i poszło i śmiga do tej pory jak nówka.... Jak spuściłeś paliwo zalałeś diesla to możesz bez obaw jeździć i nic więcej nie chyścić.
lkarnas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2007, 23:07   #7
1floyd
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-03-2006
Skąd: Śląsk - Rybnik
Model: fokus / VW Polo
Silnik: 1,8 TDDI / 1,2 benz
Rocznik: 2002 /2003
Postów: 319
Domyślnie

Bez uruchomienia silnika to zero problemu. Spuścić na maxa i zatankować do pełna dobrego ON i jeździć spoko dalej. W każdym ON znajduje sie jakiś procent benzyny i na odwrót też.
Wynika to z transportu tego paliwa, tzn nie ma osobnych cystern do ON i do benzyny. Jak potrzeba wiezie sie albo jedno albo drugie. Przy 10tys litrów benzyny w cysternie nikt nie czyści jej z pozostałych w niej jakiś resztek On pozostałych z poprzedniego przewozu i na odwrót też. Wiadomo że nie jest to pół na pół ale zawsze coś.
Pozdrawiam 1floyd
__________________
Kto pyta nie błądzi ;p
1floyd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.