Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-04-2016, 21:06   #1
bluebit
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-04-2014
Model: nugget
Silnik: 2.5d
Rocznik: 91
Postów: 50
Domyślnie Awaria skrzyni biegów 2.5d

Witajcie.
Mam kilka pytań dotyczących skrzyni biegów.
Ostatnio coś stało się z moją skrzynią biegów tzn. Biegi ciężko wchodzą - 5ka zupełnie nie chce wejść (udaje się ją wbić na postoju - jednak w czasie jazdy jest to bardzo trudne).

1) Nie wiem co mogło się stać - może macie jakiś pomysł ?
Wybierak ? Synchronizatory ? Co innego ?

2) Czy skrzynie od 1988 do 2000 są kompatybilne ? to znaczy czy mogę brać dowolną skrzynię z lat produkcji 2.5d ? czy muszę szukać dokładnie takiej samej ?
3) Sądzicie że przy cenie 200zł/skrzynia warto bawić się w naprawę czy raczej wymiana ?

4) Z tego co patrzyłem to wymiana skrzyni to moment - odkręcamy ją od strony wału i od strony silnika i wymieniamy ?

Dzięki za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

bluebit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2016, 21:30   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Awaria skrzyni biegów 2.5d

Wszystkie skrzynie Transita pasują do kielicha sprzęgła, różnić się mogą wyjściem na wał..
Skrzynie MT75 występują w dwóch wykonaniach, o węższym i szerszym przełożeniu. Ale to odnosi się tylko do trzech pierwszych biegów i wstecznego, bieg 4-ty jest - jak wiadomo - biegiem bezpośrednim, a 5-tka w obu wykonaniach ma przełożenie 0,82. W praktyce różnica odczuwalna jest w ruchu miejskim, gdzie często wachluje się biegami, w trasie nie ma to znaczenia.
Trzeba pamiętać też o czujniku szybkościomierza (impulsator) lub przekładni linki (przełożenie jeśli jest zły).
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 24-04-2016 o 21:33
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2016, 21:33   #3
bluebit
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-04-2014
Model: nugget
Silnik: 2.5d
Rocznik: 91
Postów: 50
Domyślnie Odp: Awaria skrzyni biegów 2.5d

A samej flanszy w razie czego nie da się przełożyć ?

Rozumiem że nie opłaca się robić tej skrzyni ?
Czy istnieje jakaś możliwość zwiększenia przełożenia 5tego biegu ?

Dzięki za podopowiedzi
bluebit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2016, 21:37   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Awaria skrzyni biegów 2.5d

Cytat:
Napisał bluebit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A samej flanszy w razie czego nie da się przełożyć ?
Już nie pamiętam, ale raczej da się.
Cytat:
Napisał bluebit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy istnieje jakaś możliwość zwiększenia przełożenia 5tego biegu ?
Nie, tylko wymiana mostu lub opon.
Cytat:
Napisał bluebit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem że nie opłaca się robić tej skrzyni ?
Moim zdaniem nie warto reperować. Ale uwzględnij ryzyko, że możesz kupić jeszcze gorszą od swojej - taki kraj... Ja bym wolał kupić i profesjonalnego rozbieracza Transitów, a nie od indywidualnego sprzedawcy. Drożej, ale pewniej.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2016, 21:41   #5
bluebit
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-04-2014
Model: nugget
Silnik: 2.5d
Rocznik: 91
Postów: 50
Domyślnie Odp: Awaria skrzyni biegów 2.5d

Wiesz różnice w cenach są niewielkie (pomijając transitcenter bo Ci to mają z kosmosu)
Ale np. Transitland ma skrzynie za 270 (+50zł przesyłka) więc nie ma dramatu, chociaż upatrzyłem sobie taką za 250 (z przesyłką) z transita 98r. z gwarancją.
Gwarancja co prawda miesięczna ale powinno wystarczyć aby sprawdzić czy działa - a i tak przed ew. awarią później się nie zabezpieczę

Bump: I jeszcze jedno pytanie Panie Wojtku: Często zdarzają się awarie tych skrzyni ?
bluebit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.