Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-12-2018, 15:56   #151
woro_woro
ford::professional
 
Zarejestrowany: 27-03-2014
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Wiadomo coś na temat faceliftingu

Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] pokazywał swojego wprawdze nie stline, ale z pakietem sport na tomasonach 19 i wygląda jedwabiście
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

woro_woro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2018, 19:14   #152
poLuz
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-01-2008
Skąd: Łódź
Model: S-MAX ST-Line
Silnik: 2.0 EcoBlue 190km AWD A8
Rocznik: 2018
Postów: 54
Domyślnie Odp: Wiadomo coś na temat faceliftingu

Cytat:
Napisał gaiden Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To chyba ostatnie dwa pytania:
1. Jakie macie wrażenia z tym nowym automatem - czytałem ostatnio test nowego focusa i narzekali na jego ospałość - jak to u was wygląda?
Jest to mój pierwszy automat, więc nie mam porównania, ale ogólnie jestem zadowolony, biegi zmienia gładko bez szarpania, aczkolwiek po wciśnięciu gazu w podłogę jest 1-2s zawahania i wtedy dopiero "zaczyna jechać".


Cytat:
2. Zastanawiam się nad felgami 19 - 245/45 - wersja st line - boję się trochę, że taka niska wysokość opony plus zawieszenie sportowe uczyni z tego auta "taczki" - ma ktoś taką konfigurację? Może zostać przy seryjnych 18?
W tej chwili prawdopodobnie brałbym 19, możliwe że po zimie zmienię na 19, ale ... pytanie czy przy zawieszeniu sportowym nie będzie za twardo.
Ja mam zawieszenie adaptacyjne i przy ustawieniach sportowych zawieszenie utwardza się na tyle że nawet przy 18 calach czuć każdą nierówność, moim zdaniem przyjemność z jazdy na co dzień wtedy jest wątpliwa, przy ustawieniach komfort jest rewelacja i tylko dlatego rozważam 19 cali.

Ale w sumie obie te sprawy to odczucie indywidualne i najlepiej spróbować, ja niestety brałem w ciemno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
poLuz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2018, 21:20   #153
Dan385
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-07-2018
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 ecoblue 190KM AT8
Rocznik: 2018
Postów: 34
Domyślnie Odp: Wiadomo coś na temat faceliftingu

Cytat:
Napisał maarec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam wrażenie, że jeszcze nikt nie chwalił się na forum jazdą tym nowym automatem. Pierwsze sztuki zarówno 190 jak i 240KM są już u dilerów w PL, jednak po rozmowie z min 5 salonami nie znalazłem zarejestrowanej demówki niezależnie od mocy silnika - ważne żeby było A8. Dodatkowo mówili, że nic nie wskazuje aby do stycznia miało to ulec zmianie.

Liczyłem, że nowa skrzynia pozwoli urwać 1,5 - 2s do setki a mam wrażenie, że poszli w drugą stronę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Cały czas nie wiem co kupić i chyba wstrzymam się do 2019...
Ja w niecałe 3-tygodnie zrobiłem na 190KM A8 1900km i ogólnie jestem zadowolony, automat działa bardzo płynnie i tutaj 6-biegowe DSG potrafiące szarpnąč są daleko w tyle(7-biegowe podobno już są lepsze) - jeśli chodzi o szybkość to DSG wygrywa ale ogólnie wolę nową A8 z jej prawie niezauważalnym działaniem.

Wracając do Twojego stwierdzenia to jaka to niby skrzynia automatyczna potrafi urwać 1,5-2s ??? Pół sekundy to tak ale nie 3x tyle, S-Max niestety ma nadwagę i nie wiem co jeszcze powoduje że tych 190KM jakoś wybitnie nie czuć, pomimo tego wyprzedzanie jest bezstresowe a w połączeniu ze świetnym zawieszeniem powoduje u mnie to że ciągle nie mogę się nacieszyć autem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja auto bardzo polecam, teraz jeżdżę na zimówkach 17 i pierwotnie planowałem na wiosnę Borbety BLX 19 ale teraz już taki pewien nie jestem bo auto jest zarówno zwinne jak i komfortowe( zawieszenie mam zwykłe) - dla mnie to wyłącznie teraz kwestia wyglądu choć nowe seryjne 17 z titanium wyglądają lepiej niż było dotychczas ... nie wiem czy na 19 nie będzie za twardo i dobrze że jest czas do wiosny

Ostatnio edytowane przez Dan385 ; 04-12-2018 o 21:29
Dan385 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2018, 21:42   #154
maarec
ford::average
 
Avatar maarec
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 09-01-2009
Skąd: Częstochowa
Model: Smax / Ecosport
Silnik: 2.0 TDCI / 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2012 / 2018
Postów: 89
Domyślnie Odp: Wiadomo coś na temat faceliftingu

Cytat:
Napisał Dan385 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja w niecałe 3-tygodnie zrobiłem na 190KM A8 1900km i ogólnie jestem zadowolony, automat działa bardzo płynnie i tutaj 6-biegowe DSG potrafiące szarpnąč są daleko w tyle(7-biegowe podobno już są lepsze) - jeśli chodzi o szybkość to DSG wygrywa ale ogólnie wolę nową A8 z jej prawie niezauważalnym działaniem.

Wracając do Twojego stwierdzenia to jaka to niby skrzynia automatyczna potrafi urwać 1,5-2s ??? Pół sekundy to tak ale nie 3x tyle, S-Max niestety ma nadwagę i nie wiem co jeszcze powoduje że tych 190KM jakoś wybitnie nie czuć, pomimo tego wyprzedzanie jest bezstresowe a w połączeniu ze świetnym zawieszeniem powoduje u mnie to że ciągle nie mogę się nacieszyć autem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja auto bardzo polecam, teraz jeżdżę na zimówkach 17 i pierwotnie planowałem na wiosnę Borbety BLX 19 ale teraz już taki pewien nie jestem bo auto jest zarówno zwinne jak i komfortowe( zawieszenie mam zwykłe) - dla mnie to wyłącznie teraz kwestia wyglądu choć nowe seryjne 17 z titanium wyglądają lepiej niż było dotychczas ... nie wiem czy na 19 nie będzie za twardo i dobrze że jest czas do wiosny
Ja nie twierdzę, że jakaś skrzynia tyle obniża czas, dla mnie samochód o takiej mocy powinien być zwinniejszy.

Masa? Bardzo zbliżona do tiguana allspace (ok1950kg MW) z silnikiem 240KM. Smax 240KM jest ok 2s wolniejszy do setki, pewnie powyżej 140kmh będzie szedł płynnie i lepiej od VW. Ja tyle nie jeżdżę, 90% będzie poniżej tej setki. Edge 240AWD to już będzie katastrofa 9.6s. Coś jak mój smax 2.0 163KM. Interesuje mnie tylko vignale mam ofertę fajną, tylko strasznie męczy mnie ta "dynamika".

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka
maarec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2018, 21:54   #155
Dan385
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-07-2018
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 ecoblue 190KM AT8
Rocznik: 2018
Postów: 34
Domyślnie Odp: Wiadomo coś na temat faceliftingu

Edge to słoń, typowy duży SUV, jechałem i wolę zwinnego S-Maxa.

W zakresie 50-100km/h 190KM AT8 jedzie naprawdę dobrze, Tiguan pewnie szybciej ale tylko na wprost bo to jednak SUV
Dan385 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2018, 07:29   #156
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Wiadomo coś na temat faceliftingu

A S-Max to minivan.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2018, 12:52   #157
drout
ford::advanced
 
Avatar drout
 
Imię: Puotr
Zarejestrowany: 10-07-2014
Skąd: okolice Wawy
Model: Forek xt, S-Max MK2
Silnik: 2.5t, 2,0 biTDCi
Rocznik: 05, 17
Postów: 211
Domyślnie Odp: Wiadomo coś na temat faceliftingu

Cytat:
Napisał woro_woro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] pokazywał swojego wprawdze nie stline, ale z pakietem sport na tomasonach 19 i wygląda jedwabiście
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wywołany do tablicy ;-)

Na 19 i sportowym zawiasie jest dla mnie bardzo fajnie. Ale ja lubię twardy zawias.

Teraz jestem na zimie na 17 i jedyny plus to nie muszę tak uważać na krawężniki ;-)

18 do mk2 jest IMO za mała

42kkm za mną i uważam, że dokonałem dobrego wyboru. Z chęcią bym się przejechał tym nowym automatem ale boję się, że mimo wszystko te 190ps jeszcze w AWD będzie za słabe
drout jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2018, 13:20   #158
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Wiadomo coś na temat faceliftingu

Cytat:
Napisał drout Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z chęcią bym się przejechał tym nowym automatem ale boję się, że mimo wszystko te 190ps jeszcze w AWD będzie za słabe
zawsze możesz przejechać się nowym automatem w wersji nieAWD (czyli tak jak masz w garażu) no i niekoniecznie 190ps Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2018, 21:37   #159
mariuszzdunek
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 28-02-2006
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MKIV
Silnik: 2,0 BitTurbo EcoBlue 240KM
Rocznik: 2019
Postów: 11
Domyślnie Odp: Wiadomo coś na temat faceliftingu

Miałem dokładnie ten sam dylemat. Jeżdżę galaxy 2,2 TDCI, bajka. Nie ma szans pojeździć żadnym z wymienionych Fordów. Pojeździłem 180 km Mondeo 6powershift, nie powala, S-Max 150 km, totalny kaszel. Konsultowałem temat z wieloma kumplami, specjalistami od AWD i w końcu zdecydowałem sie na 240 km FWD. Dziś zamówiłem. AWD potrzebuję przez parę tygodni w roku, a wlec go ze sobą przez pozostałe 11 miesięcy nie ma sensu. Lepszy byłby Haldex, jak w VW, ale stały napęd 4x4 nie ma sensu, jak jeździsz 98% po płaskim.
mariuszzdunek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2018, 21:52   #160
maarec
ford::average
 
Avatar maarec
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 09-01-2009
Skąd: Częstochowa
Model: Smax / Ecosport
Silnik: 2.0 TDCI / 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2012 / 2018
Postów: 89
Domyślnie Odp: Wiadomo coś na temat faceliftingu

Cytat:
Napisał mariuszzdunek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem dokładnie ten sam dylemat. Jeżdżę galaxy 2,2 TDCI, bajka. Nie ma szans pojeździć żadnym z wymienionych Fordów. Pojeździłem 180 km Mondeo 6powershift, nie powala, S-Max 150 km, totalny kaszel. Konsultowałem temat z wieloma kumplami, specjalistami od AWD i w końcu zdecydowałem sie na 240 km FWD. Dziś zamówiłem. AWD potrzebuję przez parę tygodni w roku, a wlec go ze sobą przez pozostałe 11 miesięcy nie ma sensu. Lepszy byłby Haldex, jak w VW, ale stały napęd 4x4 nie ma sensu, jak jeździsz 98% po płaskim.
U mnie naped 4x4 będzie potrzebny dosłownie kilka razy w roku jak zapuszczę się za daleko od cywilizacji z przyczepą 1700kg. Teraz mam fwd i nigdy więcej pod holownik. Jakby 240KM miał Awd byłoby łatwiej o decyzję.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka
maarec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.