Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit i Tourneo Connect
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-11-2023, 11:43   #1
lucash78
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-06-2009
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Tourneo Grand Connect
Silnik: 2.0 tdi 122KM
Rocznik: 2023
Postów: 4
Domyślnie Jak esploatować czy wymieniać olej zgodnie z zaleceniami

Witajcie,

Może podpowiecie mi czy mam dobry plan, kupiłem auto nowe, Tourneo Grand Connect z silnikiem VW 2.0 tdi 122KM Euro 6d, chcę nim trochę lat pojeździć. Głównym użytkownikiem będzie żona. Przebiegi naprzemiennie będą w jeden dzień niewielkie 2x po 8km, w kolejny dzień większe 2x po 30km i tak mniej więcej naprzemian - wiec silnik naprzemiennie będzie niedogrzany i dogrzany. Auto parkowane w ciepłym garażu. Do rzeczy:
- serwis podaje, żeby zmienić olej (Castrol Magnatec Professional Diesel 0W20) za dwa lata lub po 30.000km
- przejechałem 1.000km i jutro zmieniam olej na nowy, bez kombinowania wg wytycznych producenta jw.

Pytanie nr 1
Czy będzie ok wymieniać olej co licznikowe 10.000km, czy zrobić jeszcze jedną wymianę szybszą za ok 5-6kkm? Póki wszystko sie układa, więc i pewnie nieraz "opiłkuje".

Pytanie nr 2
Olej w skrzyni manualnej po 10.000km? Potem co licznikowe 50.000km?

Pytanie nr 3
Na dotarciu lałem Vervę, ale kupiłem AR6900-D MAX i mam zamiar uzdatniać nim zwykłą ropę (główny plus podniesienie liczby cetanowej i lepsze smarowanie układu paliwowego) czy to jest ok?

Pytanie nr 4
Kiedy i jakie dodatki do oleju silnik/skrzynia? Ceramizer etc?
Podejrzewam, że najlepiej za dwa lata, po gwarancji?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20231104_133556_725.jpg (95.1 KB, 26 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez lucash78 ; 08-11-2023 o 11:46
lucash78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2023, 19:52   #2
Jagoda
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 20-01-2020
Skąd: WARSZAWA
Model: Grand Tourneo Connect
Silnik: 1.5 120KM
Rocznik: 2019
Postów: 19
Domyślnie Odp: Jak esploatować czy wymieniać olej zgodnie z zaleceniami

Drogi, jeździj i ciesz się autem. Olej ja robiłem po około 2k, potem przy 10k i teraz robię co max 10k. Po gwarancji przesiadłem się na Mobil 1 (jedyna alternatywa do Castrola, która spełnia normę dla 1.5 mojego). Skrzyni nie dotykałem, nic nie robiłem, przejeździłem bezawaryjnie już prawie 70k od nowości i mam nadzieję jeszcze długo jeździć. Możesz przejrzeć forum VW, bo TDI to nie bezpośredni wtrysk jak u mnie, inna konstrukcja.
Jagoda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2024, 12:24   #3
ug1
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 07-10-2014
Model: Tourneo Connect Grand
Silnik: 2,0 EcoBlue 122 KM A7 FWD
Rocznik: 2023
Postów: 3
Domyślnie Odp: Jak esploatować czy wymieniać olej zgodnie z zaleceniami

Witam,
Producent dla diesla w książce serwisowej podaje zalecane interwały wymiany oleju w zależności od sposobu użytkowania pojazdu. Można też posiłkować się aplikacją FordPass, w której jest inteligentny wskaźnik zużycia oleju - zakładka "Żywotność oleju". Z mojego rozeznania wnioskuję, że aplikacja faktycznie śledzi mój styl jazdy i sposób użytkowania i na tej podstawie określa ile procent pozostało do wymiany oleju. Tak czy siak, dla diesla w tym modelu, zaleca się wymianę oleju nawet poniżej 16 tyś. km. przy użytkowaniu ekstremalnym. W aplikacji jest też podany harmonogram przeglądów wraz z zakresem. W razie wątpliwości warto wyjaśnić je ze swoim mechanikiem.
Pozdrawiam
ug1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.