Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-03-2018, 05:17   #11
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: 1,8 TDCi czasami odpala, a czasami nie odpala

Czy są błędy na komputerze? Bo nic o tym nie pisałeś. Dwumasa nie ma tu za wiele do gadania bo przy odpiętym sprzęgle nie przenosi w zasadzie żadnej siły.

hindus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2018, 06:05   #12
Harisonl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-08-2013
Model: Focus MK2 FL
Silnik: TDCi 1.8
Rocznik: 2010
Postów: 464
Domyślnie Odp: 1,8 TDCi czasami odpala, a czasami nie odpala

Dwumasa na 100% nie ma wpływu na odpalanie.
Bardziej bym obstawiał na zapowietrzanie się układu ewentualnie jakiś czujnik.
U mojej siostry (silnik benzynowy) też były problemy z odpaleniem. Z początku odpalał jak się wcisnęło gaz potem już wcale a jak odpalił na plaka to zaraz gasł. Problemem okazał się silniczek krokowy. Błędów w kompie oczywiście nie było żadnych.

Może faktycznie jakiś czujnik wariuje.
Harisonl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2018, 06:13   #13
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: 1,8 TDCi czasami odpala, a czasami nie odpala

Albo zimne luty, chociaż objawy na to niespecjalnie wskazują.
hindus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2018, 11:19   #14
czareekw
ford::beginner
 
Imię: Czarek
Zarejestrowany: 07-01-2013
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus MK3 HB
Silnik: 1.6 TDCI 115KM
Rocznik: 2013
Postów: 13
Domyślnie Odp: 1,8 TDCi czasami odpala, a czasami nie odpala

Zacznij od wymiany filtra paliwa, wybierz Bosch albo oryginał, ja zawiodłem się na knechcie, po wymianie filtr na knechta była jakaśnieszczelność i auto nie odpalało.

Błąd jaki pojawiał sie w Forscan to zbyt niskie ciśnienie na szynie wtryskowej.

Połowa mechaników wymieniłaby już wszystkie wtryski, bo pytałem o to.
czareekw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2018, 11:51   #15
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: 1,8 TDCi czasami odpala, a czasami nie odpala

Cytat:
Napisał czareekw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zacznij od wymiany filtra paliwa, wybierz Bosch albo oryginał, ja zawiodłem się na knechcie, po wymianie filtr na knechta była jakaśnieszczelność i auto nie odpalało.
To ciekawe, bo knecht i mahle to jeden koncern, a "oryginał" forda jest właśnie od nich. Stawiam na to, że montaż był wadliwy, a nie sam filtr.

Tez kupuję boscha, bo kosztuje 60% "oryginału".
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2018, 21:39   #16
lolek-olej
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 1,8 TDCi czasami odpala, a czasami nie odpala

@czareekw
Filtr został wymieniony na Boscha właśnie.
@hindus
Błędów na komputerze nie ma żadnych.
@Harisonl
U mnie wygląda to tak, że tylko z odpaleniem jest problem, potem działa bez żadnego zarzutu. Właśnie podejrzewam to, że jakiś czujnik albo wiązka prowadząca do niego może być uszkodzona na tyle, że nie ma odpowiedniego sygnału dla komputera, ale jeszcze nie na tyle, żeby wywalić błąd.

Samochód stoi od piątku w warsztacie i z uporem maniaka do dnia dzisiejszego przy każdej próbie odpalenia startował za pierwszym razem i żadnych błędów.
Samochód prawdopodobnie jutro odbiorę i będę jeździł z podłączonym interfejsem diagnostycznym, może obserwacje parametrów przy nieudanych próbach odpalania wykażą jakąś przyczynę, chyba że problem zniknął przy okazji poszukiwania przyczyny.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2018, 13:54   #17
Harisonl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-08-2013
Model: Focus MK2 FL
Silnik: TDCi 1.8
Rocznik: 2010
Postów: 464
Domyślnie Odp: 1,8 TDCi czasami odpala, a czasami nie odpala

No to na moje oko źle założony był filtr paliwa i powietrze dostawało się do układu.
Harisonl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2019, 19:25   #18
darek3000
ford::amateur
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 13-09-2019
Model: focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie focus 1.8 tdci mk2 lift nie odpala

Witam
Prosze o porade co moze byc z tym moim focusem ze nie odpala zawsze rano, jak jest zimny.
Wymieniony mam akumulator na nowy mocny, bo poprzedni wlasciciel wsadzil jakis maly akumulatorek prad rozruchu byl 480ah!, po zmianie przez tydzien odpalal ok ale pozniej juz nie.
Nowy mam tez zamontowany od 2 dni rozrusznik - tez nie odpala rano, ale jak jest cieply to pali jak auto z salonu, ciu ciu ciu i odpalony.
olej i filtr wymieniony oryginalny, nie mowiac juz o paskach rozrzadu i dwumasie, tyle wpakowalem w niego pieniedzy ze szkoda go utopic w jakims glebszym bajorku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Swiece wymienone na nowe oraz przewod na tych swiecach , zaworek zwrotny zamontowany na przewodzie paliwowym.

Rano jak zapalam pojawia sie kontrolka swiec i gasnie po okolo 5 sec wiec krece - silnik zaskakuje na 0.5 sekundy i gasnie leci bialy dym z rury i tak z 10 - 15 razy az sakoczy buchnie dymem po czym dymu juz nie widac kompletnie nic jak silnik pracuje. 2 mechanikow rozlozylo rece bo nie ma zadnych bledow na kompie. Jak tak probuje odpalic silnik to czasami pojawia sie jeszcze raz kontrolka swiec na zegarach.
Panowie co to moze byc ??
darek3000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.