Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-12-2017, 13:45   #1
swimmer1990
 
Postów: n/a
Domyślnie C-Max - na co zwrócić uwagę przy kupnie

Dzień Dobry,
Czy jest tu jakaś dobra dusza, która mi podpowie, jakiego C-Maxa najlepiej kupić dla młodej matki? Przesiadam się z Focusa MK1 1.6 i nie wiem, na co zwrócić szczególna uwagę przy kupnie takiego auta. Zakładam, że zawieszenie i blacha mogą być problematyczne, jak to w Fordzie, ale czy użytkownicy C-Maxa mają jakieś szczególne doświadczenia?
Jak z usterkowością silnika z LPG?
Jak jest regulowany luz zaworowy?
Lepiej kupić egzemplarz z początku (2003-2005), środka (2005-2007), czy raczej końca (2007-2010) produkcji?

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2017, 16:17   #2
Punia33
ford::beginner
 
Avatar Punia33
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 07-07-2016
Model: Focus C-max
Silnik: 1.8 16 pb
Rocznik: 2006
Postów: 28
Domyślnie Odp: C-Max - na co zwrócić uwagę przy kupnie

Witam cię

Posiadam auto już dwa lata nie mam gazu tylko sama benzynka ale pierwsze co to blachy fakt ale niema co przesadzac nie jest żle. Jeśli benzyna to tylko 2.0 1.8 tak jak mój lubią brać olej. Co do rocznika to proponował bym model poliftowy czyli 2007-2010 podobno lepiej dopracowany.jak jest z regulacją zaworów niewiem nie przerabiałem jeszcze tego. Oprócz zatartych pierścieni w 1.8 PB nie miałem jakiś większych usterek. Jednakże dokuczliwy jest hałas w kabinie, brakuje szóstego biegu powyżej setki a reszta to drobne usterki.
Punia33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2017, 20:02   #3
collin31
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 23-12-2014
Skąd: Wrocław
Model: C-MAX
Silnik: 1,8
Rocznik: 2004
Postów: 9
Domyślnie Odp: C-Max - na co zwrócić uwagę przy kupnie

Witam ...
posiadam swojego Forda Focusa c-max z silnikiem 1.8b 125 koni + LPG (lepszy pałer gamaniu ) auto jest z 2005 roku.
kupiłem auto z przebiegiem 140 tys i od razu dostał gaz (sam dobierałem cała instalacje) i przed montażem był na sprawdzeniu luzów (wszystko było ok) teraz ma 207 tys/km i nadal jest wszystko super.
Odnośnie spalania oleju zawsze do silnika leje Liqui Moly 5w30 i wymieniam olej co 10tys/km i nie dolewam ani grama od wymiany do wymiany.
Blacharka hmmm powiem ci tak jak dbasz tak masz u mnie tak podwozie jest pordzewiałe na to nie ma siły ale nadwozie stan dobry wiec wszystko zależy jak kupisz mój od nowości był garażowany i to na pewno mu sporo dało miejsca nefralgiczne to tylne nadkola przednie błotniki oraz doły drzwi.
co do wersji czy lepiej przed liftem czy po nie wiem ja ze swoim nie ma większych problemów
co do kosztownych naprawa to tylne zawieszenie masakra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
trzeba pilnować w nich geometrii bo lubi się lekko rozjechać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja zawsze sprawdzam podczas zmiany kół (lato/zima)
jak masz pytania pisz postaram się na nie odpowiedzieć
Pozdro.
collin31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2018, 10:07   #4
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: C-Max - na co zwrócić uwagę przy kupnie

Cytat:
Napisał Punia33 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jednakże dokuczliwy jest hałas w kabinie, brakuje szóstego biegu powyżej setki a reszta to drobne usterki.
Na postoju czasem ci auto lekko nie wibruje ? ja wymieniłem ostatnio poduszkę silnika te olejową i własnie hałasy do ok 110km/h ucichły a jak czasem auto odpale to taka cisza że myśle iż auto zgasło.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2018, 13:31   #5
Punia33
ford::beginner
 
Avatar Punia33
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 07-07-2016
Model: Focus C-max
Silnik: 1.8 16 pb
Rocznik: 2006
Postów: 28
Smile Odp: C-Max - na co zwrócić uwagę przy kupnie

Cytat:
Napisał c-matix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na postoju czasem ci auto lekko nie wibruje ? ja wymieniłem ostatnio poduszkę silnika te olejową i własnie hałasy do ok 110km/h ucichły a jak czasem auto odpale to taka cisza że myśle iż auto zgasło.
Ja też wymieniłem tą poduszke ale nic to nie dało. Hałas jest dość dokuczny i naprawde uciążliwy nawet opony kupiłem nowe ale nic to niedało.
Punia33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
c-max , lpg


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.