Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-12-2015, 23:16   #21
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: Zegary szaleją

tam nie ma żarówek tylko diody LED.
A diody raczej nie padają. A na pewno nie wszystkie na raz.
Może padł driver.
Jak nie poradzisz sobie sam to daj znać. Może ja cos poradzę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2019, 16:53   #22
Berserkr
ford::beginner
 
Imię: Filip
Zarejestrowany: 18-04-2019
Skąd: Tychy
Model: S-max
Silnik: 1.8 d
Rocznik: 2006
Postów: 12
Domyślnie Odp: Zegary szaleją

Witam wszystkich.
Wiem ze stary temat, ale mam identyczne objawy w moim maxie, usterka silnika, swirujace zegary, klima, zamki itp... Co jakis czas sie robi i znika bledy diagnozowalem mega macsem i oczywiscie czysto...
Z tad pytanie do kolegi czy i jak poradzil sobie z ta usterka.
Za odp z giry dzieki i pozdrawiam
Berserkr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2019, 17:01   #23
dizakropka
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-05-2015
Skąd: Katowice
Model: S-MAX
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Zegary szaleją

W moim przypadku winny był ... przewód paliwowy - miałem mikrodziurę w przewodzie paliwowym który czasem 'sikał' na alternator. Skutkowało to dziwnym zachowaniem elektryki np opisane tutaj szalejące zegary czy trzaski w radiu.
Usterka usunięta przypadkowo - najpierw padł alternator (i serwis nie doszedł do przyczyny tej awarii) a niedługo później mikrodziura się powiększyła i była wyczuwalna i widoczna - wymieniłem przewody. Od tego czasu znikły wszystkie dziwne zachowania elektryki.
dizakropka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2019, 17:06   #24
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: Zegary szaleją

Aby wyeliminować lub potwierdzić zegary najprościej jest podłożyć inne i pojeździć trochę.
Na allegro można kupić angliki z małym czerwonym wyświetlaczem nawet po 20zł.
Do testu będzie w sam raz. A jeśli to nie licznik to nie będzie bardzo szkoda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2019, 17:07   #25
Berserkr
ford::beginner
 
Imię: Filip
Zarejestrowany: 18-04-2019
Skąd: Tychy
Model: S-max
Silnik: 1.8 d
Rocznik: 2006
Postów: 12
Domyślnie Odp: Zegary szaleją

O w pysk... No tego bym sie niespodziewal hehe no ja obstawiam na gnijace przewody albo cos tylko dziwne ze to po podlaczenia zlacza z kompa potrafi odrazu sie naprawic. Cos jak by niechcial do warsztatu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Poprzedni wlasciciel chyba mial tez ten problem bo zmienil juz na anglika ktory jest tam do teraz... No ale gosc mi mowil ze zegar w milach bo mu sie syply zegary a ten byl poprostu tanszy, ale przeprogramowal na km i teraz tylko tarcze mam w milach...

Bump: I przepraszam za brak skladni ale telefon + dzieciak na ramieniu....
Berserkr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2019, 15:59   #26
Berserkr
ford::beginner
 
Imię: Filip
Zarejestrowany: 18-04-2019
Skąd: Tychy
Model: S-max
Silnik: 1.8 d
Rocznik: 2006
Postów: 12
Domyślnie Odp: Zegary szaleją

No i chyba (mam nadzieje) znalazlem jeden uszkodzony kabelek przy alternatorze, wtyczka z pojedyncza niebieska cienka zyla. Po zlaczeniu kabla wssysko niby ok, ale na serwis forda i tak odstawiam... A swoja droga wie ktos co to za kabelek?
Berserkr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2019, 18:09   #27
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Zegary szaleją

Cytat:
Napisał Berserkr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A swoja droga wie ktos co to za kabelek?
Jeśli kabelek był niebiesko/brąowy to jest to LIN,czyli szyna komunikacyjna po między alternatorem a PCM.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2019, 20:27   #28
Berserkr
ford::beginner
 
Imię: Filip
Zarejestrowany: 18-04-2019
Skąd: Tychy
Model: S-max
Silnik: 1.8 d
Rocznik: 2006
Postów: 12
Domyślnie Odp: Zegary szaleją

No to moze wiele wyjasniac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. niewiem czy brazowe cos tam bylo bo jest on owiniety czarna jakas izolacja, ale machne jutro fotke i wystawie. Dzieki za podpowiedzia
Berserkr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2019, 13:21   #29
Berserkr
ford::beginner
 
Imię: Filip
Zarejestrowany: 18-04-2019
Skąd: Tychy
Model: S-max
Silnik: 1.8 d
Rocznik: 2006
Postów: 12
Domyślnie Odp: Zegary szaleją

Cos nieidzie mi dodanie zdjecia, ale ten kabelek faktycznie jest niebiesko brazowy wiec zapewne to to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jeszcze raz dzieki za pomoc no i mam nadzieje ze wszystko juz bedzie ok.
Jesscze tylko pytanko czy jest ktos z okolic tychow kto zajmuje sie zmianami map zaplonow bo 120Km to troche malo na maxa. Dzieki
Berserkr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2019, 11:30   #30
Berserkr
ford::beginner
 
Imię: Filip
Zarejestrowany: 18-04-2019
Skąd: Tychy
Model: S-max
Silnik: 1.8 d
Rocznik: 2006
Postów: 12
Domyślnie Odp: Zegary szaleją

Jednak to nie ten kabelek byl problemem, za to jeden objaw ustapil mianowicie klima sie niewlacza na maxa po przekrecniu kluczyka, za to na radiu wyskakuje komunikat (przy wlaczonym silniku), jesli silnik jest wylaczony to radio wylaczy sie samo za godzine.... Osobiscie wymieklem i we wtorek jednak serwis, albo egzorcysta...
Berserkr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.