Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-08-2018, 07:30   #1051
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale fakt, że były akcje z ginącym płynem chłodniczym...nawet bez chipa. Obstawiam jakieś wczesne egzemplarze.
Nie tylko...roczniki 2011-2014 na 100% mają wadliwy układ chłodzenia.....

Bump:
Cytat:
Napisał mayor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To ile Ty teraz masz w tym swoim, którego według opowieści żyłujesz do granic możliwości na serii? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

U mnie dobija do 20k km, mod od 14k km, żadnych negatywnych objawów nie zaobserwowałem. Nie upalam może za każdym razem, ale często korzystam z dodatkowych KM, jednak przy świadomosci, że kręcenie powyżej 5k RPM nie ma wielkiego sensu, więc do czerwonego nie dociągam.

Jak ta moc ma być zabójcza, jak fabryka ma 170KM/270Nm zmierzone na hamowni, a chip ma 200KM/315Nm?
91 tysięcy i nie wierzę że dobije 200, przy 100 tysiakach sprzedaję czym prędzej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Do granic możliwości nie jest cały czas upalany, ale średnie spalanie z całego przebiegu 12 litrów sugeruje, że spacerkiem nigdy nie jeździł......z układem chłodzenia też miałem jaja, niby uratowany na czas, ale....To jest moc z 1.5 uzyskiwana...takie moce to były kiedyś z 2.5-3.0 V6 ze sprawnym chłodzeniem i śladową ilością plastiku w silniku....Ogólnie 1.5-1.6 EB nie są złe, ale jak można było spieprzyć tak kluczową rzecz jak układ chłodzenia w uturbionej benzynie tego nie jestem w stanie pojąć.........

Bump:
Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeśli przy 200KM miałyby tak się sypać (mam ich "na sumieniu" ok. 100 sztuk), to przy 260-280KM powinny wybuchać zaraz po chipie, a takich zrobiłem kilkanaście i jakoś jeżdżą niektóre już dość długo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No jeździ jeden taki, co ma średnie spalanie 8,5-9 litrów.....z tej mocy to może korzysta parę sekund w miesiącu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nima szans, żyłując i to nawet lajtowo wyżyłowane silniki skracasz im życie drastycznie.....


Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 07-08-2018 o 07:49
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2018, 11:21   #1052
camillos
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

@heko , @TuneFORCE czy rozważaliście instalację BOXów POWER CONTROL?

https://www.chiptuning.com/en/ford/f...ercontrol.html

BOX podłącza się dodatkowo do czujnika wałka rozrządu dzięki czemu potrafi zmieniać parametry zadane silnikowi w korelacji z obrotami.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2018, 11:26   #1053
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

znalazłeś stronę, podają cenę - kup i zrób Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2018, 12:11   #1054
camillos
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał Struna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
znalazłeś stronę, podają cenę - kup i zrób Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bardziej mi chodziło o doświadczania z tymi BOXami. Czy ktoś już je miał?
A cena straszna... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2018, 12:20   #1055
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

no pain - no gain Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2018, 00:59   #1056
zygert
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2015
Model: Focus mk3
Silnik: 1,5 ecoboost 150
Rocznik: 2015
Postów: 51
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

spalanie stukowe to pikuś i dziwię się, że są pytania odnośnie czy zalewać 98 dłubnięte auto, gdzie TuneForce nie raz jasno sprawę stawiał. ja bez dłubania jeździłem na 98, aby w jak najmniejszym stopniu zniwelować spalanie stukowe, nie mówiąc o tym, że czuwa komp. więc szkody z tego tytułu nie będzie, ale jest inne zagrożenie i to niestety mnie martwi. jest to LSPI:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
nie wiem jak chip ma się do tego czy może to zjawisko potęgować czy nie, w każdym razie na stronach zachodnich i w rosji są przypadki padniętych Ecoboostow przez to właśnie zjawisko.
wiec moje pytanie do znawcow chip tunningu brzmi czy poprawienie osiągów może zwiększyć prawdopodobieństwo występowania tego zjawiska?
zygert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2018, 07:15   #1057
TuneFORCE
ford::professional
 
Avatar TuneFORCE
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: Wałbrzych/Poznań/Trójmiasto
Model: Focus RS
Silnik: 2.3EB
Rocznik: 2017
Postów: 1,350
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał zygert Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy poprawienie osiągów może zwiększyć prawdopodobieństwo występowania tego zjawiska?
Tak, jeśli użytkownik nie będzie stosował odpowiedniej jakości paliwa.
TuneFORCE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2018, 22:29   #1058
milus71
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 21-04-2015
Skąd: Usedom
Model: Kuga
Silnik: 1.5 120KM@192 by TuneFORCE
Rocznik: 2017
Postów: 14
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Witam. Właśnie jestem po pierwszym przeglądzie serwisowym Forda Kuga 1.5eb 120@192 by TuneForce. Przegląd po 12 miesiącach przy przebiegu 13,5k. Standardowe czynności kontrolno serwisowe. Nikt niczego się nie doszukiwał. Nawet doradca serwisowy nadmienił o zaprzyjaźnionej firmie z Poznania (TF) i zapraszał do skorzystania po okresie gwarancyjnym. Ja to zrobiłem przy przebiegu 10k i bez wątpienia zrobiłbym to samo… bo warto ;-)
milus71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2018, 10:23   #1059
kafar42
ford::average
 
Avatar kafar42
 
Zarejestrowany: 16-02-2015
Model: Focus MK3 FL 1.5
Silnik: 1.5 Pb 201 KM by Tune Force
Rocznik: 2014
Postów: 103
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Tak z ciekawości się zapytam, jaki olej będzie najlepszy do chipowanego 1.5.
Ja od nowości leję Castrola for Ecoboost ze sklepu Forda i chodzi ładnie, ale słyszę głosy że Castrol to dziadostwo i żeby zmienić na inny np. Motul.
Czy ktoś z kolegów zmienił fordowego Castrola na inny olej i ma jakieś doświadczenia?
kafar42 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2018, 10:34   #1060
Banny
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-12-2015
Skąd: Słowacja
Model: Focus MK3.5
Silnik: 1.5EB 205KM, 338Nm by TuneFOrce
Rocznik: 2015
Postów: 75
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Do mojego 1.5EB ASO leje Shell Helix Ultra AF 5w20.
Banny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.