Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-11-2009, 08:42   #1
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Korozja w fokach

Wszyscy ostrzegają przed rudą w fokach,że najbardziej rdzewieje ze wszystkich aut,już mam hopla na tym punkcie i gdzie tylko nie zobacze focusa to patrzę na jego stan blacharski i jeszczę żadnego nie widziałem żeby miał rdzę to jak to w końcu jest?oglądałem może ze 20 egzemplarzy jak nie więcej oczywiście tak zwierzchu tzn progi nadkola itp co widać na pierwszy rzut oka

__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2009, 08:52   #2
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

Korozja zaczyna się od mniej widocznych miejsc jak dolne krawędzie drzwi i pokrywa bagażnika. Blachy części nieruchomych są ocynkowane, a drzwi i pokrywy bagażnika i silnika nie.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2009, 08:57   #3
KasiaS
ford::beginner
 
Avatar KasiaS
 
Zarejestrowany: 28-10-2009
Skąd: Mazowieckie
Model: Focus MK I FL
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 32
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

Też właśnie czytałam kilka negatywnych opinii na ten temat ale z autopsji wiem, ze nie dotyczy to wszystkich fok. Moja nie rdzewieje..., a może to jest wynik tego że po każdym przejechaniu po mokrej czy posolonej nawierzchni (zanim wstawię auto do garażu), płuczę go całego łącznie z nadkolami i zderzakiem od wewnętrznej strony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wiem, może to przesada ale ja też mam fioła na punkcie rdzy - rozumiem kolegę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też jest uważam ważne, że jak wstawiam samochód do garażu to nie zamykam go - zostawiam mu wszystko co możliwe pouchylane żeby mogło śmigać powietrze
KasiaS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2009, 09:45   #4
Pawel1w25
ford::average
 
Avatar Pawel1w25
 
Zarejestrowany: 05-11-2009
Model: Focus Ghia Combi
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 2000
Postów: 125
Smile Odp: Korozja w fokach

Mój Focus też nie rdzewieje ( to wersja 2.016V Ghia Combi 2000 r. ) Kupiłem go rok temu w Szwajcarii od I właściciela - wyglądał i wygląda jak nowy - wewnątrz i zewnątrz . . .
Był bardzo zadbany i staram się to postępowanie kontynuować .
Z tym płukaniem auta w zimie - to naprawdę bardzo ważne - warto to robić jak najczęściej . Do tego radzę dbać o lakier i to dosłownie wszędzie - nie tylko maska i błotniki - najpierw emulsja woskowa , na koniec wosk twardy - minimum raz na dwa miesiące .
Skutek gwarantowany .Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pawel1w25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2009, 11:46   #5
KasiaS
ford::beginner
 
Avatar KasiaS
 
Zarejestrowany: 28-10-2009
Skąd: Mazowieckie
Model: Focus MK I FL
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 32
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

Cytat:
Napisał Pawel1w25 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój Focus też nie rdzewieje ( to wersja 2.016V Ghia Combi 2000 r. ) Kupiłem go rok temu w Szwajcarii od I właściciela - wyglądał i wygląda jak nowy - wewnątrz i zewnątrz . . .
Był bardzo zadbany i staram się to postępowanie kontynuować .
Z tym płukaniem auta w zimie - to naprawdę bardzo ważne - warto to robić jak najczęściej . Do tego radzę dbać o lakier i to dosłownie wszędzie - nie tylko maska i błotniki - najpierw emulsja woskowa , na koniec wosk twardy - minimum raz na dwa miesiące .
Skutek gwarantowany .Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widzę kolego, że mamy ze sobą coś wspólnego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak nie bity to nie rdzewieje...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
KasiaS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2009, 12:04   #6
Pawel1w25
ford::average
 
Avatar Pawel1w25
 
Zarejestrowany: 05-11-2009
Model: Focus Ghia Combi
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 2000
Postów: 125
Smile Odp: Korozja w fokach

Tak , to pełny orginał , nigdy nie miał najmniejszej stłuczki , no i był oraz jest w rewelacyjnym stanie .
Oczywiście był regularnie serwisowany w Zurichu w ASO Forda.
Był drogi w zakupie , ale zdecydowanie w Polsce nie ma takich aut . . .
Warto było dać więcej . . .
Pawel1w25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2009, 12:07   #7
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

Znajomemu co wybralem focusa tez nic nie rdzewieje.

99r oryginalnie ten sylikon pomalowany z mozajkami , wiec tego nikt nigdy nie robil.
Nawet grama nie ma rdzy.

Ale za to ogladalem 2003 malowany caly i wszystkie drzwi nadole byly zjedzone na wylot.

Wiec jak tam zaden papracz nie grzebal to mozliwosci rdzy sa dosyc znikome.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2009, 12:20   #8
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

Sam mam 2 Focusy, jeden produkcja Niemcy, drugi Hiszpania. Uzywam w UK, gdzie nie ma soli, ani mrozow i rdzewieje. Nie tragicznie, ale rdzewieje.
Wiekszosc belek zaczyna brac ruda, pojawia sie tez na laczeniach blach i gorzej oslonietych miejscach. Widac ze MKII (czyli MKI po lifcie) ma wiecej masy na podwoziu, ale jeszcze 2 lata i bedzie co robic.
Profile zamkniete jak widze trzymaja sie calkiem niezle.

Byl kiedys temat, ale nie moge niz znalezc odnosnie zabezpieczenia antykoryjnego. Bitumex ma w sobie siarke (tyle lat to robia i dalej nie poprawili) wiec co jest polecane do konserwacji podwozia?
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2009, 12:42   #9
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

mk1 to mk1

jest mk1 , mk1 po lifcie , mk2 i mk2 po lifcie.

Tylko w angli to Ty masz wiecej soli i wilgoci w powietrzu niz u nas na drogach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2009, 12:56   #10
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

Cytat:
Napisał tomiscorpio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mk1 to mk1

jest mk1 , mk1 po lifcie , mk2 i mk2 po lifcie.

Tylko w angli to Ty masz wiecej soli i wilgoci w powietrzu niz u nas na drogach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zaraz sie rozpocznie dyskusja, a to nie potrzebne. Wiem jak jest rozpoznawany Focus, ale w UK bardzo wiele osob uznaje MKI po lifcie jako MKII i tyle. Nawet jak kupowalem kilka czesci to w sklepie powiedziano mi, ze w 2003 roku byl MKII a nie MKI mimo, ze czesc byla ta sama.
Jedne sklepy uzywaja prawidlowego nazewnictwa, inne nie wiec wole napisac dokladniej.

A co do zasolenia czy wilgoci - to tak jak z Londynska mgla. Jestem tu juz pare lat i nigdy jej nie widzialem. To samo z deszczami - w tym roku mielismy ladniejsze lato niz w Polsce, a sol w powietrzu jest nad morzem, a auta sa uzywane w glebi kraju.
Generalnie auta tutaj rdzewieja duzo slabiej niz w Polsce, a jednak Focusy rdzewieja.

A co odnosnie tego srodka do zabezpieczania?
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus , korozja



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.