Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-11-2009, 16:47   #21
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moja Foka jest przyprowadzona z Wloch. Obejrzalem ja bardzo dokladnie i rdza jest w dwoch miejscach:
1. Na dachu jest taka bardzo malutka kropeczka tak mala ze trzeba sie mocno przyjrzec zeby ja znalezc.
2. Pod kolem zapasowym. No tam to wlasciwie byl taki okrag z rdzy wokol calego kola ale to bylo bardzo powierzchownie wiec leciutko to wyszczyscilem zamalowalem farba w spreyu i nawet nie widac ze tam cos bylo robione. Ale w tym miejscu to akurat mialem rdze w kazdym dotychczasowym aucie wiec sie tym specjalnie nie martwie.
To tyle. Wlasciwie to moge zaprzeczyc ze foki tak bardza rdzewieja ;]
Sprawdzales pod spodem? Wneka kola od zewnatrz na polaczeniach, nieosloniete laczenia blach, elementy zawieszenia?
A jeszcze niedawno byl temat o tym jak bardzo rdzewieja i skadinad wiem, ze FFII z 2005-2007 maja na sobie slady korozji!!
Po liftingu MKI nakladaja wiecej "baranka", ale mimo to wiele laczen jest nadal odslonietych, a sama blacha jest kiepsko zabezpieczona antykorozyjnie.

mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2009, 17:52   #22
Damiano16
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

Dobra, Fordy mają złą blachę, i co z tego ? Ale ile dają w zamian.

Może zakończmy ten temat bo każdy (no prawie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) użytkownik Forda wie w jakim stanie jest jest jego autko, tak można ciągnąć dyskusję w nieskończoność Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2009, 18:20   #23
KasiaS
ford::beginner
 
Avatar KasiaS
 
Zarejestrowany: 28-10-2009
Skąd: Mazowieckie
Model: Focus MK I FL
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 32
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

Cytat:
Napisał skylla1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czyli albo jeździsz zimą raz na tydzień, albo masz myjnię :-)
Myjąc zimą po każdej jeździe, czyli kilka razy dziennie, zapalenie płuc gwarantowane :-).
Nie kilka razy dziennie, wystarczy opłukać porządnie zanim wstawisz do garażu i pouchylać wszystkie klapy żeby był ruch powietrza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
KasiaS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2009, 18:44   #24
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

Cytat:
Napisał Damiano16 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dobra, Fordy mają złą blachę, i co z tego ? Ale ile dają w zamian.

Może zakończmy ten temat bo każdy (no prawie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) użytkownik Forda wie w jakim stanie jest jest jego autko, tak można ciągnąć dyskusję w nieskończoność Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Brakuje tylko żebyś się obraził. Przecież nikt nie narzeka a dyskusja jest po to, żeby przyjrzeć sie za wczasu a nie obudzić z ręką w nocniku jak już trzeba będzie piaskować lub spawać.

Cytat:
Napisał KasiaS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie kilka razy dziennie, wystarczy opłukać porządnie zanim wstawisz do garażu i pouchylać wszystkie klapy żeby był ruch powietrza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja nie mam ani czasu ani możliwości w codziennej eksploatacji na co wieczorne płukanie auta, a jak pewnie wiesz trzeba spłukać głównie podwozie, szczególnie nadkola.
Kasiu - problem polega na nieosłoniętych częściach słabo zabezpieczonej stali która i tak będzie rdzewiała, nawet w czasie jazdy. Dlatego wolę poświęcić 2-3h na zabezpieczenie małych ognisk, żeby się nie powiększały.

Ostatnio edytowane przez mkaminski100 ; 12-11-2009 o 18:47
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2009, 18:45   #25
Damiano16
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

Cytat:
Napisał KasiaS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie kilka razy dziennie, wystarczy opłukać porządnie zanim wstawisz do garażu i pouchylać wszystkie klapy żeby był ruch powietrza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O właśnie o tym mówię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2009, 19:05   #26
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdzales pod spodem? Wneka kola od zewnatrz na polaczeniach, nieosloniete laczenia blach, elementy zawieszenia?
A jeszcze niedawno byl temat o tym jak bardzo rdzewieja i skadinad wiem, ze FFII z 2005-2007 maja na sobie slady korozji!!
Po liftingu MKI nakladaja wiecej "baranka", ale mimo to wiele laczen jest nadal odslonietych, a sama blacha jest kiepsko zabezpieczona antykorozyjnie.
Jak kupowalem to najpierw wjechalem na kanal i obejrzalem go centymetr po centymetrze. Na podwoziu na wszelkich elementach wnekach wszedzie jest bialutko.
Wiem ze to zasluga tego ze auto jezdzilo w cieplym kraju ale co z tego... to po prostu moja korzysc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2009, 11:36   #27
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

A czy to prawda że foki rdzewieją bardziej od mondeo mk3?
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2009, 19:18   #28
Seweryn
ford::advanced
 
Avatar Seweryn
 
Zarejestrowany: 30-09-2007
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Focus Mk2
Silnik: 1,6 TDCi 90 kM
Rocznik: 2007
Postów: 200
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

Przeczytałem wszystko i dochodzę do wniosku, że nikt z was nie ma swojego forda od nowości. Bo gdyby tak było to byście wiedzieli, że wystarczy raz do roku pojechać do ASO zapłacić 50 zł za przegląd antykorozyjny - jeśli coś znajdą, fotki, protokoł i do FORD POLSKA. 2 tygodnie później dzwonią i umawiają się na naprawę gwarancyjną i tak do 12 roku życia focusa. Mój rdzewieje i mam to w nosie a jak czytam o płukaniu auta po jeździe to mi się śmiać chce. Samochód ma służyć do jeżdżenia a nie żebym w zimę marzł i mył go - w moim przpadku co dziennie i potem jeszcze się zastanawiał co zamarznie przez noc (garaż mam najlepszy - nieogrzewany) Powodzenia wszystkim posiadaczą mytych i nie gnijących fok(choć w moim przekonaniu takich nie ma). Ponadto mówicie o podwoziu, profilach itp. One będą rude ale przetrzymają resztę auta. Przyjrzyjcie się szczęśliwi posiadacze cudownych fok przednim drzwiom a przede wszystkim miejscu styku drzwi z lusterkiem na górnym profilu w samym kąciku - idę o zakład z każdym z was, że coś tam się już zaczyna dziać tylko wy to zauważycie jak kiedyś pod twardym woskiem wyleci wam dziura. Kocham swoją foczkę ale to jest normalny ford, gnije, pali normalnie a nie 5 litrów itp. itd. Pozdrawiam wszystkich
__________________
Pozdrawiam
SewerynR

Ostatnio edytowane przez Seweryn ; 02-12-2009 o 08:25
Seweryn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2009, 21:21   #29
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

Nie no super wypowiedz, dużo nia reprezentujesz.Gratulacje.
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther

Ostatnio edytowane przez rustin ; 01-12-2009 o 21:23
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2009, 22:31   #30
Seweryn
ford::advanced
 
Avatar Seweryn
 
Zarejestrowany: 30-09-2007
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Focus Mk2
Silnik: 1,6 TDCi 90 kM
Rocznik: 2007
Postów: 200
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

Cytat:
Napisał rustin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie no super wypowiedz, dużo nia reprezentujesz.Gratulacje.
Cóż, Twoja za to super kwiecista i zrozumiała dla każdego - a ile wniosła do dyskusji :-)
Może jednak zechcesz rozwinąć swą nieodgadnioną myśl?? :-)
__________________
Pozdrawiam
SewerynR
Seweryn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus , korozja



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.