Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-05-2019, 12:06   #1
mortifero
ford::beginner
 
Avatar mortifero
 
Zarejestrowany: 05-06-2011
Model: Ford Fokus MK2 FL kombi
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 41
Domyślnie Stukanie przy zdejmowaniu i dodawaniu gazu

Witam

Piszę ponownie, jak zwykle gdy pojawia się problem. Poprzedni dotyczył szarpania podczas jednostajnej jazdy. Podjąłem kilka działań, które (przynajmniej tak mi się wydawało) wyeliminowały szarpanie.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Kilka dni temu jechałem w dłuższą trasę i poszarpywanie powróciło (~3 razy w przeciągu 500km).

Dodatkowo stukanie, które pojawiało się podczas puszczania nogi z gazu i ponownym jego wciśnięciu nasiliło się do tego stopnia, że jest to bardzo uciążliwe. To właśnie tej przypadłości dotyczy ten post. Pytanie czy może mieć związek z opisanym w innym temacie problemem?

Znajomy zdiagnozował przegub wewnętrzny (najprawdopodobniej lewy). Dwumasę wymieniałem jakieś 50k km temu, więc raczej mało prawdopodobne aby to ona dawała o sobie znać. Poduszki silnika wydają się być też w porządku. Ostatnio wymieniałem tylne zawieszenie i tuleje wahacza.

Wracając do przegubu wewnętrznego to czy w miejscu, w którym łączy się ze skrzynią biegu powinien być luz? Pytam bo u mnie strasznie goni...

Za naprawę wezmę się dopiero po niedzieli a do tego czasu muszę jeszcze troszkę przejechać i boję się, że w pewnym momencie stanę a co gorsza, że się coś innego uszkodzi dodatkowo

__________________

Ostatnio edytowane przez mortifero ; 01-05-2019 o 15:34
mortifero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2019, 12:42   #2
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Stukanie przy zdejmowaniu i dodawaniu gazu

a poduszka skrzyni?
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2019, 15:33   #3
mortifero
ford::beginner
 
Avatar mortifero
 
Zarejestrowany: 05-06-2011
Model: Ford Fokus MK2 FL kombi
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 41
Domyślnie Odp: Stukanie przy zdejmowaniu i dodawaniu gazu

Cytat:
Napisał gibaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a poduszka skrzyni?
Tutaj chyba byłoby jakieś oddziaływanie na gałkę od biegów a ta jest w nieruchomej pozycji, bez podejrzanych drgań.
__________________
mortifero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2019, 18:18   #4
Hooch180
ford::professional
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 05-03-2017
Skąd: Gliwice
Model: Ford Mustang GT 2019 EU
Silnik: 5.0L TiVCT Coyote (450KM)
Rocznik: 2019
Postów: 1,165
Domyślnie Odp: Stukanie przy zdejmowaniu i dodawaniu gazu

U mnie to raz była poduszka skrzyni biegów a raz poluzowana osłona termiczna.

Cytat:
Napisał mortifero Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oddziaływanie na gałkę od biegów a ta jest w nieruchomej pozycji, bez podejrzanych drgań.
Nie będzie nic oddziaływać. Silnik i skrzynia cały czas się ruszają.
Hooch180 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2019, 07:12   #5
mortifero
ford::beginner
 
Avatar mortifero
 
Zarejestrowany: 05-06-2011
Model: Ford Fokus MK2 FL kombi
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 41
Domyślnie Odp: Stukanie przy zdejmowaniu i dodawaniu gazu

Cytat:
Napisał Hooch180 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie to raz była poduszka skrzyni biegów a raz poluzowana osłona termiczna.



Nie będzie nic oddziaływać. Silnik i skrzynia cały czas się ruszają.
A czy poduszka skrzyni biegów może dawać się we znaki nasłuc***ąc stetoskopem?
Tak bowiem znajomy sprawdzał czy to prawy czy lewy przegub.
Na ręcznym puszczałem i wciskałem pedał sprzęgła aby wymusić ruch auta a on nasłuchiwał i ewidentnie na lewym przegubie słychać było głuchy odgłos.
Pytanie czy w tym miejscu nie ma w/w poduszki, która mogła też wtedy hałasować?
A co z samym połączeniem przegubu ze skrzynią - powinien być luz czy też nie?
__________________
mortifero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2019, 13:49   #6
denon2000
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-04-2004
Skąd: LUBLIN
Model: Focus IIFL
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 427
Domyślnie Odp: Stukanie przy zdejmowaniu i dodawaniu gazu

Odnośnie przegubu - czy w czasie wolnej jazdy w mocnym zakręcie/łuku na nierównej powierzchni słyszysz jakieś dodatkowe stuki? Ww przypadku podejrzenia lewego przegubu to w czasie skrętu w prawo ?
denon2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2019, 11:13   #7
mortifero
ford::beginner
 
Avatar mortifero
 
Zarejestrowany: 05-06-2011
Model: Ford Fokus MK2 FL kombi
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 41
Domyślnie Odp: Stukanie przy zdejmowaniu i dodawaniu gazu

Cytat:
Napisał denon2000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odnośnie przegubu - czy w czasie wolnej jazdy w mocnym zakręcie/łuku na nierównej powierzchni słyszysz jakieś dodatkowe stuki? Ww przypadku podejrzenia lewego przegubu to w czasie skrętu w prawo ?
Pytanie, które zadałeś dotyczy przegubów zewnętrznych a nie wewnętrznych.

Dodam, że auto zaczęło zgrzytać podczas ruszania. Dźwięk dochodzi albo spod skrzyni biegów albo spod przedniej półosi
__________________
mortifero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2019, 21:29   #8
denon2000
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-04-2004
Skąd: LUBLIN
Model: Focus IIFL
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 427
Domyślnie Odp: Stukanie przy zdejmowaniu i dodawaniu gazu

Nie, pytanie dotyczyło przegubu wewnętrzenego bo tylko o takim była wcześniej mowa. Od razu zaznaczam, że nie chodzi mi o"turkotane" typowe turkotanie dla zjechanych przegubów zewnątrznych.

Czy ten zgrzyt metaliczny objawia się w momencie rozpoczęcia przenoszenia momentu ? Coś podobnego do tego w 50 sekundzie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez denon2000 ; 09-05-2019 o 20:30
denon2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2019, 07:52   #9
mortifero
ford::beginner
 
Avatar mortifero
 
Zarejestrowany: 05-06-2011
Model: Ford Fokus MK2 FL kombi
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 41
Domyślnie Odp: Stukanie przy zdejmowaniu i dodawaniu gazu

Cytat:
Napisał denon2000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie, pytanie dotyczyło przegubu wewnętrzenego bo tylko o takim była wcześniej mowa. Od razu zaznaczam, że nie chodzi mi o"turkotane" typowe turkotanie dla zjechanych przegubów zewnątrznych.

Czy ten zgrzyt metaliczny objawia się w momencie rozpoczączęcia przenoszenia momentu ? Coś podobnego do tego w 50 sekundzie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Nie udało mi się zaobserwować stuków i zgrzytów przy skręcie kół.
Natomiast zgrzyt, o którym wspomniałem iż pojawił się przy starcie to inny niż ten z filmiku... brzmi trochę jakby zgrzypiał fotel gdzieś pod spodem albo pojadę już z wyobraźnią dalej jakby samochód był rozwalony na pół Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
mortifero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2020, 19:40   #10
specol
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-12-2014
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus 2 FL Trend
Silnik: 1.6 TDCi 109 ps (mod 131 ps)
Rocznik: 09.2009
Postów: 269
Domyślnie Odp: Stukanie przy zdejmowaniu i dodawaniu gazu

Hej, ponawiam temat.

Czy przegub wew. lewy rozwiązał sprawę ? Mam myślę podobje objawy Co u CIebie.

Przykład:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

To nie mój filmik, ale dzwięk jest niemal identyczny jak w moim Focusie (2 flit 1.6 TDCI 109 koni) przebieg aktualny 262 000 km. Mam tak już od lekko 60 tysięcy kilometrów. Dziwięk się nie zmienia, ale czuć też jak dodam gazu to jakby były takie dodatkowe dwa szarpnięcia zanim auto ruszy. Jak trzymam nogę na gazie później chociaż lekko (np. zwalniając jest ok) ale jak tylko puszczę nogę całkowicie z gazu to znowu jest tez dziwięk i takie szaprnięcie (nieprzyjemne)
Widzę też jak wskazówka obrotomiera o jakieś 100 obrotów skacze (jakby gdzieś przenoszona moc z silnika miala luz i dlatego tak przeskakiwała te 100 obrotów w mniej niż 0.5 sekundy) Plus jak wrzucam na postoju wsteczny i ruszam słychac chyba najgłośniej ten dzwięk.

Co do poprzednich naprawe (zawieszenie nie ma luzów) sprawdzone u mechanika oraz stacji diagnostycznej (2 razy!) Wymienione sprzęgło wraz z wysprzęglikiem ok 50 tys temu (sachs) dwu masa pozostała org. według mechanika kóry wymieniał nie miałą luzów. Poduszka pod skrzynią wymieniona (lemforder) poprzednia miała minimalny luz.


Dziś u mechanika auto ma wymienianą poduszkę silnika. Tą obok rozrządu, (obecna była już troche popękana) pod akumulatorem oryginlna jest w bardzo dobrym stanie (dzis sprawdzone)


Więc jeśli mogę poproszę o wasze sugiestie.

Pisałem na szybko z telefonu posta, przepraszam za skladnie i literowki.
specol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.