Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-10-2013, 08:20   #1
Peter74
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 29-10-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Pompa paliwa? Znowu?

Dzień Dobry wszystkim posiadaczom Forda. Szukałem już odpowiedzi związanych z moim problemem, lecz nie znalazłem odpowiednich rozwiązań. Może ktoś z was miał podobny problem lub ktoś z Was podpowie mi co mam zrobić, bo łzy mi się cisną i bezradność duszy mojej...
Tak jak w temacie prawdopodobnie pompa lecz.... to może od początku.
Ford Mondeo, silnik 2.0 rocznik 2008. Licznik: 157.000
Luty: pewnego dnia , po zatankowaniu do pełna i postoju 12h. silnik nie odpalił. Nie było charakterystycznego włączenia się pompy. Laweta, mechanik itd. Gdy mechanik pompę wyjął ( Boże, czemu nie ma łatwiejszego dostępu) pompa zaczęła działać. Tydzień później problem podobny. Mechanik uparł się, że to pompa i choć koszt ogromny to pompę wymieniłem. Osobiście dla mnie to nie było tutaj żadnej logiki: pompa działa po wyjęciu ze zbiornika...
Mija 8 miesięcy. Zatankowałem do pełna przedwczoraj. Rano odpalam i nic. Silnik kręci, pompy nie słychać. Bateria na wyczerpaniu....
No po prostu płakać się chce. Znowu pompa?
A może pompa nie dostaje odpowiedniego napięcia? Co mam zrobić? Gdzie tutaj logika, jeśli nowa, oryginalna część, która kosztuje 1600zł znowu nawala? Pomóżcie proszę bo już ramiona mi opadły z bezsilności....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdzie szukać problemu? Pomóżcie proszę, podpowiedzcie...

Peter74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2013, 08:43   #2
Towarzysz
ford::average
 
Avatar Towarzysz
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 05-05-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010.06
Postów: 59
Domyślnie Odp: Pompa paliwa? Znowu?

Nie mam pojęcia, ale współczuje i podbijam może ktoś na coś wpadnie.
Towarzysz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2013, 09:16   #3
rafal8967
ford::average
 
Avatar rafal8967
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 23-12-2012
Skąd: Wodzisław Śląski
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 benzyna st-line
Rocznik: 2019
Postów: 184
Domyślnie Odp: Pompa paliwa? Znowu?

witam miałem podobny problem oczywiście jeśli mowa o 2.0 benzynie , i przyczyną była nie sama pompa lecz jej zasilanie po prostu przepaliły się kabelki te które idą od pompy i to one były przyczyna całej sytuacji , może warto sprawdzić zasilanie... jeszcze jedno pomimo spalonej wiązki autko raz odpalało a raz nie więc przyczyna podobna.

Ps. mam pompę wyjęta z mojego auta sprawna tylko ma wypalone gniazdo zasilająco, ale można to wymienić wyrazie czego służę pomocą, dodam że pompa cały czas zalana jest mieszanka paliwowa jaka polecił mi mechanik
rafal8967 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2013, 09:20   #4
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Odp: Pompa paliwa? Znowu?

Cześć, to trochę strzały w "ciemno" ale...
Miałem raz jeden problem z układem zasilania...na szczęście byłem na spocie w Łodzi, gdzie jak zawsze ludzie mili, uprzejmi i, co najważniejsze pomocni :-)
Ad rem... czy sprawdzałeś błędy w komputerze? Może problemem są przewody a nie pompa? U mnie objawy były podobne (a komputer pokazywał błędy w ciśnieniu zasilania na pompie) i choć pierwsze wskazanie dotyczyło właśnie pompy, okazało się, że przy wymianie filtra, nieprawidłowo zamocowano przewody, które są na "szybko złączkach" . Innymi słowy, pompa brała powietrze i się wyłączała by nie pracować na "sucho".
Jeżeli więc jesteś pewny pompy, sprawdź podłączenia i błędy w komputerze. Może jest jakaś nieszczelność i stąd problemy. Dodatkowo zastanawiające jest, że jak mówisz, dzieje się to po zatankowaniu pod korek...może w jakiś sposób ma to również wpływ na Twoją usterkę...

Zaznaczam, że u mnie jest diesel i nie mam pewności czy w benzynie układ zasilania jest taki sam :-(
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2013, 09:31   #5
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,765
Domyślnie Odp: Pompa paliwa? Znowu?

Na układ zasilania w benzynie składa się wiele rzeczy jak przekaźnik,który też należy sprawdzić czy dobrze działa, wyłącznik uderzeniowy,bezpieczniki, przewody.
No niestety w TDCi nie ma takiej pompy jest w TDDi.

Ostatnio edytowane przez Tvvardy ; 29-10-2013 o 09:47
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2013, 10:15   #6
Peter74
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 29-10-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Pompa paliwa? Znowu?

Dziękuje wam za podpowiedzi. niestety komputer w obu przypadkach nie pokazuje błędów... Fatum jakieś czy co...? Sam mam wrażenie, że mój mechanik drapie się w głowę.... Sam nie wierzy w usterkę pompy ale czuje że chce sie tak wypowiedzieć.....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Oczywiście sprawdzimy zasilanie, kabelki i inne. Jak by cos się wyjaśniło to oczywiście podam przyczynę. Jeśli macie jeszcze jakies pomysły to śmiało podawajcie. Co sto głów to nie jedna....
Peter74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2013, 11:12   #7
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Pompa paliwa? Znowu?

Peter74, zawęzisz grono podpowiadających podając, czy masz silnik ON, czy PB.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2013, 11:32   #8
Peter74
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 29-10-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Pompa paliwa? Znowu?

Emocje....
Oczywiście benzyna. Ponownie przepraszam.
Benz. 2008 silnik 2.0 przejechane: 157.000
Peter74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2013, 18:51   #9
stadar
ford::average
 
Imię: Motomaniak
Zarejestrowany: 26-09-2007
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo MK3 i inne Fordy
Silnik: Benz. ewent. Lpg
Rocznik: 1991-2017
Postów: 186
Domyślnie Odp: Pompa paliwa? Znowu?

Walczyłem kiedyś z takim problemem u kobitki na -25stopniowym mrozie.Mierzyłem i podmieniałem co się dało po godzinie męczarni ci.ie przypomniało się,że mąż założył ukryty wyłącznik do pompy paliwowej.A na początku spytałem czy nie ma jakiegoś zabezpieczenia czy alarmu z odcięciem obwodów.Ale ona chyba miała w głowie jakieś inne zabezpieczenia.he he.
stadar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2013, 10:17   #10
Peter74
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 29-10-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Pompa paliwa? Znowu?

Hej wszystkim.
Tak jak obiecałem pisze jaki był problem. Po naciskach z mojej strony, okazało się że mój mechanik ma znajomego z salonu forda. Koleś przyjechał, kompa podłączył i ponownie błędów nie wykazało. Lecz Ów Pan wgrał najnowszego softa i silnik odpalił!!!! Tym samym koszt naprawy zmniejszył się dziesięciokrotnie....
Oczywiście mechanik skorzystał z okazji i pojeżdził sobie na mój koszt. 1/4 zbiornika ubyło...
Chyba już czas na bardziej kopetentnego....
Dziękuje wszystkim za podpowiedzi. Może mój przykład komuś kiedyś pomoże.
Temat zamykam.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam wszystkich.
Peter74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.