Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-06-2020, 21:07   #1
lordwader
ford::advanced
 
Avatar lordwader
 
Imię: wader
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: mazowieckie
Model: Kuga mk2 lift; Focus mk3 lift
Silnik: 1,5 150KM; 1.5tdci 95KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 305
Domyślnie czujnik pokrywy bagażnika

Szanowni koledzy przeszukałem forum, pytałem wujka googla, ale nigdzie nie znalazłem informacji gdzie w Kudze montuje się płaską antenę do otwierania nogą klapy bagażnika.
Może ktoś się spotkał z tą instalacją??
Spojrzałem pod zderzak, na samym dole zderzaka jest widoczne miejsce na zamontowanie anteny ( w czerwonym kółku) na 4 śruby, ale gdzie powinna być zamontowana antena płaska (niebieskie kółko)? , oraz jakie jest fabryczne miejsce montowania sterownika(zielone kółko)? -powinien być w pobliżu chyba bo przewody są krótkie....

Na zdjęciu widać, że do sterownika są wpięte obie anteny oraz kable parktronika - tak ma być?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg anteny.jpg (96.9 KB, 56 wyświetleń)

lordwader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2020, 21:47   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: czujnik pokrywy bagażnika

Cytat:
Napisał lordwader Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...nigdzie nie znalazłem informacji ...?
Obiecałem sobie, że nie będę brał udziału w tym "quizie 1000 pytań zadawanych czasem z lenistwa"...
Ale w niektórych przypadkach to już ręce opadają...
Allegro u Kolegi jest w "zablokowanych"???
Zerknąłem z czystej ciekawości ile trwa samodzielna odpowiedź na to pytanie - dokładnie 3 minuty!

Pytanie do Allegro w dziale "zderzaki" - "Kuga MK2 lift tył"... 2 sekundy trwało wymyślenie, że trzeba posortować od najdroższych - bo tylko w "drogich" jest szansa, ze będą anteny "nogi".Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i bingo! tak 4 czy 5 od góry jest "ruby red" i wszystko widać.

Rozumiem, że ze schematami to jest jakiś problem - bo większości tutejszych forumowiczów nie chce się sprawdzić, że na powszechnie dostępnej (choć przeznaczonej dla profesjonalistów) stronie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jest jakże intrygująca zakładka "opłaty" i tam się można dowiedzieć, że "wszystko co potrzebne jest do kupienia"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powyższe wymaga już jakiegoś silnie niezerowego "samozaparcia", no ale brak podstawowej staranności w zerknięciu na allegro - to już mnie mocno "zjeża"...

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 11-06-2020 o 21:52
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2020, 22:39   #3
lordwader
ford::advanced
 
Avatar lordwader
 
Imię: wader
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: mazowieckie
Model: Kuga mk2 lift; Focus mk3 lift
Silnik: 1,5 150KM; 1.5tdci 95KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 305
Domyślnie Odp: czujnik pokrywy bagażnika

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Obiecałem sobie, że nie będę brał udziału w tym "quizie 1000 pytań zadawanych czasem z lenistwa"...
Ale w niektórych przypadkach to już ręce opadają...
Allegro u Kolegi jest w "zablokowanych"???
Zerknąłem z czystej ciekawości ile trwa samodzielna odpowiedź na to pytanie - dokładnie 3 minuty!

Pytanie do Allegro w dziale "zderzaki" - "Kuga MK2 lift tył"... 2 sekundy trwało wymyślenie, że trzeba posortować od najdroższych - bo tylko w "drogich" jest szansa, ze będą anteny "nogi".Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i bingo! tak 4 czy 5 od góry jest "ruby red" i wszystko widać.

Rozumiem, że ze schematami to jest jakiś problem - bo większości tutejszych forumowiczów nie chce się sprawdzić, że na powszechnie dostępnej (choć przeznaczonej dla profesjonalistów) stronie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jest jakże intrygująca zakładka "opłaty" i tam się można dowiedzieć, że "wszystko co potrzebne jest do kupienia"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powyższe wymaga już jakiegoś silnie niezerowego "samozaparcia", no ale brak podstawowej staranności w zerknięciu na allegro - to już mnie mocno "zjeża"...
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Docinki Kolegi irytują, ale wszystko można znieść bo pomoc bezinteresowna i bezcenna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Faktycznie nie wpadłbym na to jak poprowadzić śledztwo w sprawie tej anteny, a jej umiejscowienie też mocno mnie zaskoczyło.
Ale już wiem!!! Dzięki Panie Tadeuszu! Proszę się nie obrażać ten model tak już ma.. (mówię o sobie).
A dla potomnych zdjęcie zapożyczone z tej aukcji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg zderzzaak.jpg (105.0 KB, 51 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez lordwader ; 12-06-2020 o 12:46
lordwader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2020, 12:45   #4
lordwader
ford::advanced
 
Avatar lordwader
 
Imię: wader
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: mazowieckie
Model: Kuga mk2 lift; Focus mk3 lift
Silnik: 1,5 150KM; 1.5tdci 95KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 305
Domyślnie Odp: czujnik pokrywy bagażnika

idąc za ciosem, nieśmiało zapytam jakie jest fabryczne miejsce montażu modułu czujników, oraz tak mnie tknęło czy przypadkiem w pasie tylnym pod zderzakiem nie powinno być jakiegoś dodatkowego keyless?
lordwader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2020, 22:57   #5
lordwader
ford::advanced
 
Avatar lordwader
 
Imię: wader
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: mazowieckie
Model: Kuga mk2 lift; Focus mk3 lift
Silnik: 1,5 150KM; 1.5tdci 95KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 305
Domyślnie Odp: czujnik pokrywy bagażnika

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Obiecałem sobie, że nie będę brał udziału w tym "quizie 1000 pytań zadawanych czasem z lenistwa"...
Ale w niektórych przypadkach to już ręce opadają...
Allegro u Kolegi jest w "zablokowanych"???
Zerknąłem z czystej ciekawości ile trwa samodzielna odpowiedź na to pytanie - dokładnie 3 minuty!

Pytanie do Allegro w dziale "zderzaki" - "Kuga MK2 lift tył"... 2 sekundy trwało wymyślenie, że trzeba posortować od najdroższych - bo tylko w "drogich" jest szansa, ze będą anteny "nogi".Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i bingo! tak 4 czy 5 od góry jest "ruby red" i wszystko widać.

Rozumiem, że ze schematami to jest jakiś problem - bo większości tutejszych forumowiczów nie chce się sprawdzić, że na powszechnie dostępnej (choć przeznaczonej dla profesjonalistów) stronie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jest jakże intrygująca zakładka "opłaty" i tam się można dowiedzieć, że "wszystko co potrzebne jest do kupienia"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powyższe wymaga już jakiegoś silnie niezerowego "samozaparcia", no ale brak podstawowej staranności w zerknięciu na allegro - to już mnie mocno "zjeża"...
@ tedi_k,
wiem, że reagujesz na mnie alergicznie, ale na pewno wiesz od czego jest ten tajemniczy wtyk. Podpowiesz?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg zdezrak wiązki x.jpg (98.6 KB, 27 wyświetleń)
lordwader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2020, 23:03   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: czujnik pokrywy bagażnika

Od anteny keyfree - np. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (opis - jak to na allegro: "od czapy").
Nie reaguję alergicznie, ale nie przepadam za osobami nazbyt absorbującymi sobą cały otaczający świat...
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2020, 08:57   #7
lordwader
ford::advanced
 
Avatar lordwader
 
Imię: wader
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: mazowieckie
Model: Kuga mk2 lift; Focus mk3 lift
Silnik: 1,5 150KM; 1.5tdci 95KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 305
Domyślnie Odp: czujnik pokrywy bagażnika

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od anteny keyfree - np. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (opis - jak to na allegro: "od czapy").
Nie reaguję alergicznie, ale nie przepadam za osobami nazbyt absorbującymi sobą cały otaczający świat...
Dzięki Tadeusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jakby ktoś też poszukiwał miejsca montażu tego modułu, załączam zdjęcia jakie udało mi się zdobyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20200616_095218.jpg (31.4 KB, 39 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20200616_095223.jpg (74.3 KB, 34 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20200616_095226.jpg (61.2 KB, 32 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez lordwader ; 16-06-2020 o 09:16
lordwader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2020, 07:27   #8
lordwader
ford::advanced
 
Avatar lordwader
 
Imię: wader
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: mazowieckie
Model: Kuga mk2 lift; Focus mk3 lift
Silnik: 1,5 150KM; 1.5tdci 95KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 305
Domyślnie Odp: czujnik pokrywy bagażnika

Hardware zamontowany,
tzn.
1. antena prętowa (sam dół zderzaka)
2. antena płaska (nieco powyżej anteny prętowej)
3. moduł do anten
4. wzmacniacz anteny keyfree
5. nowa wiązka zderzaka z odczepami na wzmacniacz keyfree oraz moduł anteny
6. nowa wiązka wpięta to fabrycznej instalacji - 2 kostki (stara wiązka tylko parktronic miała wpiętą jedną kostkę, nowa wiązka ma wpięte dwie kostki - wcześniej jedno złącze z oryginalnej instalacji pięciopinowej było zaślepione i nic nie było do niego podpięte)

Pozostała aktywacja.
Nigdzie nie mogę dogrzebać się do informacji jak aktywować system.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] pouczył mnie, że keyfree trzeba aktywować w module RFA, a całą resztę w BCM.
Nie chciałbym czegoś uszkodzić bądź rozkalibrować zatem byłbym wdzięczny za podpowiedź jakie ustawienia należy skorygować i w jaki sposób.
Każda podpowiedź będzie cenna, choćby informacja gdzie szukać niezbędnej wiedzy w tym obszarze.

K.
lordwader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2020, 11:01   #9
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,648
Domyślnie Odp: czujnik pokrywy bagażnika

Cytat:
Napisał lordwader Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hardware zamontowany,
tzn.
1. antena prętowa (sam dół zderzaka)
2. antena płaska (nieco powyżej anteny prętowej)
3. moduł do anten
4. wzmacniacz anteny keyfree
5. nowa wiązka zderzaka z odczepami na wzmacniacz keyfree oraz moduł anteny
6. nowa wiązka wpięta to fabrycznej instalacji - 2 kostki (stara wiązka tylko parktronic miała wpiętą jedną kostkę, nowa wiązka ma wpięte dwie kostki - wcześniej jedno złącze z oryginalnej instalacji pięciopinowej było zaślepione i nic nie było do niego podpięte)

Pozostała aktywacja.
Nigdzie nie mogę dogrzebać się do informacji jak aktywować system.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] pouczył mnie, że keyfree trzeba aktywować w module RFA, a całą resztę w BCM.
Nie chciałbym czegoś uszkodzić bądź rozkalibrować zatem byłbym wdzięczny za podpowiedź jakie ustawienia należy skorygować i w jaki sposób.
Każda podpowiedź będzie cenna, choćby informacja gdzie szukać niezbędnej wiedzy w tym obszarze.

K.
Mam ryżowego UCDSa. wieczorkiem mogę podłączyć i popatrzeć jakie tam są możliwości konfiguracji.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2020, 13:19   #10
lordwader
ford::advanced
 
Avatar lordwader
 
Imię: wader
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: mazowieckie
Model: Kuga mk2 lift; Focus mk3 lift
Silnik: 1,5 150KM; 1.5tdci 95KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 305
Domyślnie Odp: czujnik pokrywy bagażnika

Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam ryżowego UCDSa. wieczorkiem mogę podłączyć i popatrzeć jakie tam są możliwości konfiguracji.
byłbym wdzięczny
lordwader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.