Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-01-2014, 17:17   #1
edekp1977
ford::average
 
Imię: Edward
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Kraków
Model: fiesta mk7
Silnik: 1.25 82km
Rocznik: 2012
Postów: 187
Domyślnie Wentylator klimy chodzi nawet przy ujemnych temperaturach - awaria?

miałem wymienianą w lecie sprężarkę klimatyzacji na gwarancji i jak w zimie przyszły mrozy to okazało się, że klimatyzacja hula nawet przy -10 stopniach, to znaczy chodzi wentylator, słychać jak się załącza, wskaźnik chwilowego zużycia paliwa idzie do góry. Poprzedniej zimy nie zauważyłem takiego zjawiska, klima w mrozach nie chodziła. Jak jest u was, czy tez przy załączonym przycisku klimatyzacji wentylator hula cały czas nawet na mrozach?

edekp1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2014, 17:55   #2
artax
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-09-2007
Skąd: Świdnica
Model: Focus
Silnik: 1,6 ecoboost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 110
Domyślnie Odp: Wentylator klimy chodzi nawet przy ujemnych temperaturach - awaria?

sprężarka i wentylator nie powinien startować poniżej +5 st C.Temat świrującego wentylatora był omawiany albo na tym forum lub Fiesta KLub.Poszukaj.
pzdr
p.s.Powinien chodzic tylko obieg osuszacza.Odparowania szyb.
artax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2014, 20:05   #3
Mr_K
ford::beginner
 
Avatar Mr_K
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 08-12-2013
Skąd: KRK
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.4
Rocznik: 2010
Postów: 17
Domyślnie Odp: Wentylator klimy chodzi nawet przy ujemnych temperaturach - awaria?

Zgadza się - temat był omawiany wiele razy ale co człowiek, to inna opinia.
U mnie po włączeniu klimatyzacji ( nawet teraz, gdzie rano jest jakieś -8st) uruchamia się wentylator.
Klimatyzacja włącza się automatycznie po skierowaniu nawiewu na szybę przednią.
__________________
That awkward moment when someone asks you to tell more about yourself, and you're like :

OH GOD, WHO AM I ?
Mr_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2014, 21:01   #4
artax
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-09-2007
Skąd: Świdnica
Model: Focus
Silnik: 1,6 ecoboost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 110
Domyślnie Odp: Wentylator klimy chodzi nawet przy ujemnych temperaturach - awaria?

Ja mam klimatronic i wlączenie przy ok+5 .Jest słyszalne "kliknięcie"sprężarki i włączenie wentylatora.Poniżej nie działe.Tak jak pisałem wyżej.
pzdr
artax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2014, 11:59   #5
edekp1977
ford::average
 
Imię: Edward
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Kraków
Model: fiesta mk7
Silnik: 1.25 82km
Rocznik: 2012
Postów: 187
Domyślnie Odp: Wentylator klimy chodzi nawet przy ujemnych temperaturach - awaria?

Cytat:
Napisał Mr_K Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zgadza się - temat był omawiany wiele razy ale co człowiek, to inna opinia.
U mnie po włączeniu klimatyzacji ( nawet teraz, gdzie rano jest jakieś -8st) uruchamia się wentylator.
Klimatyzacja włącza się automatycznie po skierowaniu nawiewu na szybę przednią.
wydaje mi się jednak że to awaria, widać jest to jakiś słaby punkt Forda z tą klimatyzacją. Fiestą przejechałem 40 tys, jestem pod wrażeniem jakości , po yarisie to kompletnie inna liga, ale klima to słaby punkt. jak nie wadliwa sprężarka to teraz pewnie kwestia jakiegoś czujnika, bo poprzedniej zimy nie zauważyłem takiego zjawiska, jak mróz utrzymywał się przez dłuższy czas to zaczynałem się martwić, że klima nie jest smarowana przez taki długi czas.
edekp1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2014, 13:43   #6
artax
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-09-2007
Skąd: Świdnica
Model: Focus
Silnik: 1,6 ecoboost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 110
Domyślnie Odp: Wentylator klimy chodzi nawet przy ujemnych temperaturach - awaria?

poczytaj zanim sobie odpowiesz.To jest kwestia jakiegoś bezpiecznika lub przekaznika,ktory odpowiada za wentylator.Zapraszam do szukajki na Fiesta Klub Polska.Tam to bylo wszystko wyjaśnione.
pzdr
p.s.I bez przesady z tym nieużywaniem klimy w zimie.Mialem juz kilka Fordow i nigdy nie bylo problemow po zimie.Oczywisie jak jest powyzej 5 to czasami włączam aby trochę pochodziła.

Ostatnio edytowane przez artax ; 31-01-2014 o 13:46
artax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2014, 17:19   #7
edekp1977
ford::average
 
Imię: Edward
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Kraków
Model: fiesta mk7
Silnik: 1.25 82km
Rocznik: 2012
Postów: 187
Domyślnie Odp: Wentylator klimy chodzi nawet przy ujemnych temperaturach - awaria?

byłem na przeglądzie w ASO, zdania są podzielone, zapytałem konkretnie tak czy nie? będą konsultować i mają dać odpowiedź bo domagałem się precyzyjnej odpowiedzi.
edekp1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.