Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-03-2014, 11:09   #11
artax
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-09-2007
Skąd: Świdnica
Model: Focus
Silnik: 1,6 ecoboost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 110
Domyślnie Odp: Zakup fiesty mk7

Cytat:
Napisał mefkm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
autko fajne, ale 3d - żona szyka 5d i nie biały, najlepiej srebrny lub złoty, zreszta teraz mi coś cmuldzi, że jednak chce 207 - masacra jakaś

niezaleznie co kupimy, to pewnie i tak będzie moja wina, hehehe
no ale to biały lodowy za ktory się doplaca w salonie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))Oczywiście rozumiem i cieszę sie ,ze moja żona nie ma prawa jazdy...
pzdr

artax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2014, 12:28   #12
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Zakup fiesty mk7

Tak czytam o tych "golasach" z polskich salonów i aż wierzyć mi się nie chce. Z tego co wiem najczęściej wybieraną wersją był Trend z pakietem gold, a tam była nawet podgrzewana szyba. Jeśli "golas" to raczej po flotowy, a nie prywatny.
Też popieram kolegów, lepiej pewny krajowy, nawet po drobnej, ale udokumentowanej stłuczce.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2014, 12:57   #13
Roman_Gie
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-05-2012
Model: Lexus IS300h
Silnik: 2.5
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: Zakup fiesty mk7

stereotypy, stereotypy...

Jeśli chodzi o samochody poflotowe to dominującą formą sprzedaży jest AUKCJA- więc nie wiem o jakich extra rabatach i korzyściach tu mówimy (chyba jedynie o tańszym transporcie, bo jesteś masz lepszą pozycję do negocjacji, gdy zamawiasz cały transport lub połówkę (8/4 autka) niż szukasz spedytora na transport 1 samochodu z De/NL itd. )

Widać mocno zakorzeniony PRL w głowach Polaków, skoro nadal wierzy się, że "ktoś załatwi", "ktoś ma układy" itd.
Wczujcie się w rolę zarządcy floty- macie do sprzedania 50 samochodów.
Logiczne, że chcecie sprzedać je a. jak najdrożej b. jak najszybciej
Wąsaty Mirosław w skórzanej kurtce i mokasynach nie będzie miał prawdopodobnie wystarczających funduszy, żeby tyle samochodów na raz kupić.
Dlatego właśnie aukcja- sporo osób licytujących przekłada się na wyższe ceny i szybsze zbycie.
Zakupy pakietowe- obecnie b. rzadkie i dotyczą z reguły małych autek w złym stanie, typowych golasów dla PH. Ceny niezłe, ale kto to potem kupi? Nie te czasy.
W biznesie nie ma sentymentów.

Nie rozumiem pogoni za extra wyposażeniem w przypadku małych samochodów- ja oczekiwałbym od Fiesty tylko serii+klimatyzacji (no i może podgrzewanej szyby). Reszta nie miałaby znaczenia.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
to?
Roman_Gie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2014, 13:20   #14
mefkm
ford::average
 
Avatar mefkm
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 11-04-2013
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo MK4 Titanium aut.
Silnik: Duratorq 2.0L 143PS
Rocznik: 09.2008
Postów: 95
Domyślnie Odp: Zakup fiesty mk7

ale aukcja, to tez jest loteria, bo nie wiadomo co kupisz - mam mozliwosc sciagnac sobie tak fieste mk7 z aukcji firmy leasingowej (taka fiestka mk7, 3d, 1,4d, 2010r., wycena rzeczoznawcy, to koszt. ok 22 tyś. brutto), ale ja wole pomacac zanim wejde w ciemno - to auto ma byc eksploatowane w rodzinie
mefkm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2014, 14:34   #15
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Zakup fiesty mk7

więc pozostają Ci komisy (czy wśród sprowadzonych ? tego nie wiem), zakup zagranicą lub szukanie od prywatnej osoby z PL salonu.
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2014, 16:44   #16
Roman_Gie
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-05-2012
Model: Lexus IS300h
Silnik: 2.5
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: Zakup fiesty mk7

napisz na pw na jakiej aukcji jest ta Fiesta i podrzuć jej nr rej to może uda dowiedzieć mi się coś więcej, ale nie obiecuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Roman_Gie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2014, 20:26   #17
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Zakup fiesty mk7

Cytat:
Napisał Roman_Gie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie rozumiem pogoni za extra wyposażeniem w przypadku małych samochodów- ja oczekiwałbym od Fiesty tylko serii+klimatyzacji (no i może podgrzewanej szyby). Reszta nie miałaby znaczenia.
Dla Ciebie nie, dla wielu innych ma znaczenie. Stereotypowe jest myślenie, że małe samochody to muszą być prawie golasy ew. z klimą. Założę się, że więcej nawet w Polsce sprzedaje się Fiest Titanium niż Ambiente, mimo że razem to tylko kilkanaście procent. Tylko jak ktoś kupuje bogatą wersję, to nie pozbywa się jej po trzech latach za pół darmo, chyba że po dzwonie.
Jeśli to krajówka Titanium, to na 99% prywatny i pewny.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2014, 21:02   #18
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Zakup fiesty mk7

A mi się wydaje że to jest fiesta od pierwszego właściciela zakupiona przez kogoś po lekkim przejściu z przodu, ale którym cięzko mi dojść.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2014, 10:11   #19
artax
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-09-2007
Skąd: Świdnica
Model: Focus
Silnik: 1,6 ecoboost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 110
Domyślnie Odp: Zakup fiesty mk7

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla Ciebie nie, dla wielu innych ma znaczenie. Stereotypowe jest myślenie, że małe samochody to muszą być prawie golasy ew. z klimą. Założę się, że więcej nawet w Polsce sprzedaje się Fiest Titanium niż Ambiente, mimo że razem to tylko kilkanaście procent. Tylko jak ktoś kupuje bogatą wersję, to nie pozbywa się jej po trzech latach za pół darmo, chyba że po dzwonie.
Jeśli to krajówka Titanium, to na 99% prywatny i pewny.
dokładnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Dla mnie pewne dodatki pomagają np głabokie fotele sport.Są o niebo wygodniejsze aniżeli standardowe,tempomat itp.Dlatego takze nie rozumiem dlaczego ktoś proponuje golasa.
pzdr
artax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2014, 18:57   #20
mefkm
ford::average
 
Avatar mefkm
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 11-04-2013
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo MK4 Titanium aut.
Silnik: Duratorq 2.0L 143PS
Rocznik: 09.2008
Postów: 95
Domyślnie Odp: Zakup fiesty mk7

jednak żona zdecydowała się na peugeota 207
mefkm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.