Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-07-2018, 09:40   #1
Spaik89
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2017
Model: GRAND C-MAX
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 22
Domyślnie dziwny odgłos podczas puszczania sprzęgła.

Witam serdecznie. Mam pytanie odnośnie mojego forda. Chodzi o to ze podczas puszczania sprzęgła pojawia się dziwny dźwięk/piszczenie. Dzieje się to tylko na 1 i 2 biegu i nie zawsze występuje. Raz gdy uruchomie silnik i ruszam problemu nie ma a raz jest. Raz jest ciszej, raz głośniej, raz nie ma wcale. Ktoś może spotkał się z takim problemem lub wie co to może być ?
Dodaje filmik na którym coś słychać lecz trzeba się wsłuchać. Pozdrawiam

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Spaik89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2018, 11:00   #2
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Grand C-Max - dziwny odgłos podczas puszczania sprzęgła.

Samo się nie naprawi, może być tylko gorzej, są to pierwsze oznaki stającego łożyska oporoweg0.

Bez wyjęcia skrzyni biegów i wymianie sprzęgła, usterka nie zniknie.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2018, 11:19   #3
Spaik89
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2017
Model: GRAND C-MAX
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 22
Domyślnie Odp: Grand C-Max - dziwny odgłos podczas puszczania sprzęgła.

Cytat:
Napisał Jaryska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Samo się nie naprawi, może być tylko gorzej, są to pierwsze oznaki stającego łożyska oporoweg0.

Bez wyjęcia skrzyni biegów i wymianie sprzęgła, usterka nie zniknie.
Czyli trzeba wymienić całe sprzęgło czy wystarczy wymienić lozysko? Z jakim mniej więcej kosztem musze się liczyć ?
Spaik89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2018, 13:05   #4
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Grand C-Max - dziwny odgłos podczas puszczania sprzęgła.

Jeżeli nie wybierasz sie w daleką trasę, to możesz jeszcze pojeżdzić, i poobserwowac. jeżeli piski bedą za każdym nacisnięciem pedału, to już czas na naprawę.

Z reguły wymienia się komplet sprzęgła, jaki koszt nie wiem, zależy od różnych przyczyn, kto naprawia,jakie dajesz sprzęgło, markowe, czy chińszczyznę, ale pewniw koło 1,5 tys trzeba mieć.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2018, 13:45   #5
Spaik89
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2017
Model: GRAND C-MAX
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 22
Domyślnie Odp: Grand C-Max - dziwny odgłos podczas puszczania sprzęgła.

to tylko przy puszczania sprzęgła przy końcówce można powiedzieć gdy samochód zaczyna ruszać. zauważyłem ze to tylko w jednym miejscu. tak prawie przy 3/5 puszczenia gdy więcej mu puszcze to już nie piszczy. dziwne to jest i dziwne tez jest to ze nie za każdym razem tak jest.
Cytat:
Napisał Jaryska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli nie wybierasz sie w daleką trasę, to możesz jeszcze pojeżdzić, i poobserwowac. jeżeli piski bedą za każdym nacisnięciem pedału, to już czas na naprawę.

Z reguły wymienia się komplet sprzęgła, jaki koszt nie wiem, zależy od różnych przyczyn, kto naprawia,jakie dajesz sprzęgło, markowe, czy chińszczyznę, ale pewniw koło 1,5 tys trzeba mieć.
Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Spaik89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2018, 14:16   #6
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Grand C-Max - dziwny odgłos podczas puszczania sprzęgła.

Nie u Ciebie pierwszego, i na pewno nie ostatniego to się dzieje.

Od czasu początków motoryzacji występują usterki.
To co wiedziałem, napisałęm, nic wiecej nie mam do dodania.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2018, 22:32   #7
kowalskikowalski
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 05-02-2017
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 12
Domyślnie Odp: dziwny odgłos podczas puszczania sprzęgła.

Witam. Ja w swoim C-max 1.6 tdci 115PS wymieniłem kompletne sprzęgło przy przebiegu 113tys km. Dwumasa rozklekotana, wysprzeglik mocno grzechocze, tarcza i docisk jeszcze w miare. Koszt kpl. (dwumasa docisk z tarczą wysprzeglik, wszystko Sachs) 1780 no i olej do skrzyni 120pln. Objawialo się mruczeniem podczas wciskania sprzegla i czasami zastukalo.
kowalskikowalski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2018, 17:28   #8
Spaik89
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2017
Model: GRAND C-MAX
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 22
Domyślnie Odp: dziwny odgłos podczas puszczania sprzęgła.

dzięki za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Spaik89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2018, 18:01   #9
pawelek89
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-05-2016
Model: c-max
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 63
Domyślnie Odp: dziwny odgłos podczas puszczania sprzęgła.

Witam
Ja w swoim c-maxiu wymieniałem sprzęgło przy przebiegu 78000km. Cały dzień pracy i druga osoba potrzebna do wyjęcia i włożenia skrzyni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Po zwaleniu skrzyni wysprzęglik nadawał się tylko w jedno miejsce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dwumasa i docisk spalone ,cała powierzchnia w fioletowych kolorach (takie autko już kupiłem). przy okazji wymieniłem uszczelniacz na wale, koszt niewielki a przynajmniej będzie spokój. w ASO zakupiłem nowe śruby do dwumasy. Narzędzie do montażu docisku zrobiłem sobie w pracy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (w internecie 800zł). Najgorsza robota to odkręcenie i wyjęcie DPF-a a poza tym to prosta robota. Niestety teraz nie produkuje się części które wytrzymają bardzo długi okres eksploatacji zwłaszcza jak ktoś nie dba o samochód... Pozdrawiam
pawelek89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2018, 10:30   #10
dzida79
ford::beginner
 
Avatar dzida79
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 11-06-2015
Skąd: Warszawa
Model: C-max
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 27
Domyślnie Odp: dziwny odgłos podczas puszczania sprzęgła.

Cytat:
Napisał pawelek89 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Ja w swoim c-maxiu wymieniałem sprzęgło przy przebiegu 78000km.
Komplet z kołem wymieniany przy przebiegu 208 tys. (zestaw SACHS). Dwumasa klekotała tak, jakby ktoś śruby wrzucił do puszki po piwie i potrząsał. O dziwo sprzęgło było w relatywnie niezłym stanie.

Całość z robocizną = 3k PLN.
dzida79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.