Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-12-2022, 23:50   #1
MariuszG38X
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 02-12-2022
Skąd: Rumia
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 duratec flexifuel benzyna
Rocznik: 2010
Postów: 4
Domyślnie Szarpanie przy normalnej jeździe 2.0 benzyna duratec flexifuel 145km

Witam wszystkich na forum.

Stałem się posiadaczem Forda Galaxy z 2010 r. z silnikiem benzynowym 2.0 duratec flexifuel 145km z przebiegiem 254 tys. Samochód ładnie płynnie jeździł i odpalał. Nie kopci, na wolnych obrotach chodzi ładnie i płynnie nie ma falowania. Lekkie falowanie występuje przy zimnym rozruchu po kilku sekundach zanika.
Od kilku dni borykam się z problemem szarpaniem podczas jazdy które występuje na każdym biegu. Niedawno wymieniłem wszystkie świece na nowe Oem oraz Cewki zapłonowe firmy NGK. Samochód był sprowadzony ze Szwecji kupiłem go i po tygodniu zrobiłem w nim serwis olejowy oraz ogólny przegląd. Został wymieniony uszczelniacz półosi. Samochód sprawował się bardzo dobrze. Od kilku dni jak byłem na myjni temp. na plusie, po umyciu go od razu zaczął szarpać. Nie myłem silnika zwykłe mycie karoserii. Sprawdzałem czy woda się gdzieś nie dostała do wnętrza komory silnika ale nic nie widziałem.
Jeszcze jest jeden dziwny objaw oprócz szarpania zanikają obroty silnika na obrotomierzu i zapala się kontrolka kontroli trakcji. Silnik normalnie pracuje a na wskazaniach obrotomierza ich nie pokazuje.
niżej filmik z YouTuba
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

MariuszG38X jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2022, 16:09   #2
xtomk
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-10-2021
Skąd: Tomaszów Lubelski
Model: Ford Galaxy 2.0
Silnik: 100kw
Rocznik: 2014
Postów: 2
Domyślnie 2013 szarpie i faluja obroty

Witam, mam taki problem przy prędkości 50-60 i mniejszej przy nie dodawaniu gazu samochód zaczyna szarpać a obroty faluja, nie zauważyłem falowania obrotów przy dodawaniu gazu ani na postoju, co może być przyczyną skrzynia automat powershift
xtomk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2022, 20:28   #3
MariuszG38X
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 02-12-2022
Skąd: Rumia
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 duratec flexifuel benzyna
Rocznik: 2010
Postów: 4
Domyślnie Odp: 2013 szarpie i faluja obroty

Wygląda to na konwerter w skrzyni . Ogólnie to ta skrzynia to porażka. Odsyłam do kanału [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ja też myślałem o kupnie Galaxy z automatem po tym filmie o tych skrzyniach zrezygnowałem.
MariuszG38X jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2022, 20:33   #4
MariuszG38X
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 02-12-2022
Skąd: Rumia
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 duratec flexifuel benzyna
Rocznik: 2010
Postów: 4
Angry Odp: Szarpanie przy normalnej jeździe 2.0 benzyna duratec flexifuel 145km

Aktualizacja.

Dzisiaj byłem u elektryka na diagnostyce komputerowej. I zdziwienie zero błędów . Najlepsze jest to że jak do niego jechałem to samochód jeździł normalnie zero szarpania , dopiero jak podjechałem pod dom znowu były delikatne szarpnięcia. Mówił że jak to stało się po myjni to może jakieś przewodu zalało albo sterownik .Czy ktoś wie gdzie ten sterownik od silnika się znajduje.? Chce jeszcze sprawdzić przepustnice może się zacina i rozebrać podszybie czy tam nie ma gdzieś przebicia. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?
MariuszG38X jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2022, 10:00   #5
MariuszG38X
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 02-12-2022
Skąd: Rumia
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 duratec flexifuel benzyna
Rocznik: 2010
Postów: 4
Domyślnie Odp: Szarpanie przy normalnej jeździe 2.0 benzyna duratec flexifuel 145km

Witam ponownie. Samochód pojechał do elektryka. Problem został rozwiązany okazało się że były po przecierane kable od sterowania osprzętem silnika. Bodajże te co wychodzą ze sterownika silnika. Błąd w sterowniku był "błąd komunikacji Can" i świeciła się kontrolka check engine.
MariuszG38X jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.