Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-08-2020, 20:00   #1
marko_all
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-01-2020
Skąd: Józefów nad Wisłą
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 15
Domyślnie 1.8 TDCi - czułość pedału przyśpieszania

Witam,
Mam pytanie do użytkowników 1,8 TDCi, odnośnie czułości pedału gazu. W moim focusie jest on bardzo czuły, bardzo nie przyjemna jest jazda np. w korku, delikatne dotknięcie gazu powoduje zbyt dużą według mnie reakcję silnika. Ostatnio wpadłem na pomysł aby sprawdzić dane z forscana. Co mnie zastanawia to to czy normalne jest, że przy wciśnięciu pedału ok. 3 % obroty silnika wzrastają na aż 2500 obr./min. ? Dodam że nie jest to powtarzalne bo czasem aby uzyskać tyle obrotów trzeba wcisnąć na ok. 9% ale dalej jest to delikatne muśnięcie gazu. A może po prostu ten typ tak ma?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg img_20200805_201742.jpg (94.4 KB, 28 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg img_20200805_201344[41425].jpg (105.6 KB, 20 wyświetleń)

marko_all jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2020, 06:26   #2
Styber
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-03-2014
Model: Focus MK2.5
Silnik: 1.8L 125PS
Rocznik: 2009
Postów: 480
Domyślnie Re: 1.8 TDCi - czułość pedału przyśpieszania

Możesz odkręcić pedał, rozebrać, przeczyścić ścieżki przy potencjometrze, skoro twierdzisz, że to zjawisko nie jest powtarzalne.
Styber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2020, 11:41   #3
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi - czułość pedału przyśpieszania

To raczej nic nie da skoro pozycja pedału jest odczytana prawidłowo. Generalnie gdyby tam coś nie grało to powinny się pojawić błędy z czujnika pedału gazu, jak dobrze kojarzę to tam są dwa obwody mierzące pozycje, jeśli wynik się różni to leci błąd
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2020, 16:19   #4
marko_all
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-01-2020
Skąd: Józefów nad Wisłą
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 15
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi - czułość pedału przyśpieszania

Zjawisko niepowtarzalności w tym momencie pomijam bo być może coś z pedałem jest nie tak. Chodzi mi bardziej o to czy aż taka czułość jest normalna w tych autach?
marko_all jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2020, 20:02   #5
Styber
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-03-2014
Model: Focus MK2.5
Silnik: 1.8L 125PS
Rocznik: 2009
Postów: 480
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi - czułość pedału przyśpieszania

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To raczej nic nie da skoro pozycja pedału jest odczytana prawidłowo.
Pozycja jest wyliczana "wirtualnie" na podstawie wartości napięć. Nie należy się kierować tylko wskaźnikiem APP(%).

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak dobrze kojarzę to tam są dwa obwody mierzące pozycje, jeśli wynik się różni to leci błąd
Wynik zawsze się różni, bo jeden działa odwrotnie jak drugi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał marko_all Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy aż taka czułość jest normalna w tych autach?
Jeśli odczyty są prawidłowe w pełnym zakresie operowania pedałem przyspieszenia to wszystko jest ok.
Styber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2020, 17:21   #6
marko_all
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-01-2020
Skąd: Józefów nad Wisłą
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 15
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi - czułość pedału przyśpieszania

Pedał raczej pracuje prawidłowo według wskazań z forscana, wciskam fizycznie na połowę program wskazuje APP 50% czyli jest teoretycznie ok ale nie w tym rzecz. Chodzi mi o to, jak reaguje silnik, fizyczne wciśniecie na załóżmy 1 cm powoduje niewspółmierny wzrost obrotów. Może wypowie się ktoś kto jeździ Focusem z tym silnikiem czy też tak ma?

PS. Jazda tym samochodem wymaga naprawdę wyczucia prawej nogi, i weź tu pożycz samochód szwagrowi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Poduszki do wymiany...
marko_all jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2020, 20:16   #7
main34
ford::average
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 18-05-2019
Skąd: Krakow
Model: Focus mk2
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 67
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi - czułość pedału przyśpieszania

Może mam marna porównanie bo przed foką miałem 20 letniego VW beetle, ale pedał jest zdecydowanie czulszy, kwestia przyzwyczajenia. Jak przesiadam się na przejażdżkę teścia B5, ciotki fieste mk7 czy szwagra polówkę jedynie sprzęgło robi różnicę, gaz bez znaczenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
main34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.