Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford B-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-02-2015, 21:53   #181
Toscana
ford::average
 
Imię: Kinga
Zarejestrowany: 21-10-2014
Skąd: Kraków
Model: Ecosport
Silnik: Eco-Boost 1.0, 140KM
Rocznik: 2019
Postów: 66
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Przy tankowaniu dopatrzyłam się jednej, istotnej niedogodności - wlew paliwa jest od strony kierowcy, gdy jadę z pasażerem, trzymam torebkę/plecak na tylnym fotelu, więc muszę pamiętać, żeby najpierw wyjąć torbę, a dopiero potem tankować (mam w zwyczaju najpierw wkładać pistolet do baku, a w czasie, gdy nalewa się paliwo, szukać porfela). No i uważać, żeby ewentualny pasażer z tylnego siedzenia przypadkiem nie otworzył drzwi podczas tankowania....


Ostatnio edytowane przez Toscana ; 20-02-2015 o 21:55
Toscana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2015, 05:53   #182
dubik77
ford::average
 
Avatar dubik77
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-08-2013
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Vignale i Fiesta ST
Silnik: Diesel i benzyna
Rocznik: 2017 i 2019
Postów: 110
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Cytat:
Napisał Toscana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz tylko trzeba opić, żeby równo rdzewiał
.
I jak, auto opite, czy może z niego nie wysiadasz?
dubik77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2015, 21:18   #183
Toscana
ford::average
 
Imię: Kinga
Zarejestrowany: 21-10-2014
Skąd: Kraków
Model: Ecosport
Silnik: Eco-Boost 1.0, 140KM
Rocznik: 2019
Postów: 66
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Opite, opite Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Trochę jestem przesądna w tym względzie, bo jedyne auto, którego nie opiliśmy, miało wypadek, więc teraz trzeba uważać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Toscana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2015, 13:36   #184
tabsik86
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-12-2014
Model: b max
Silnik: 1.0
Rocznik: 2015
Postów: 16
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Apropo wlewu paliwa otwarcie powoduje bllokade drzwi wiec spokojnie nie urwiesz mam opcje z normalnym kluczykiem podoba ni sie otwieranie bagaznika z kluczyka i po zamknieciu klapy zamyka centralny zamek sie automatycznie odnosnie radia obsluga ok jak na standart gra niezle ogrzewanie super sprawa szybko sie nagrzewa jedyny minus dla mnie jaki na sile usilowalem poszukac to jakosc schowka pod kierownica jak by mial sie urwac za chwile Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Aaaaa może by tak jakieś kropki albo przecinki?... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. //FrogsterPL

Ostatnio edytowane przez FrogsterPL ; 23-02-2015 o 22:44
tabsik86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2015, 06:53   #185
drtymf
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 28-02-2015
Skąd: Ostrowiec Św.
Model: B-MAX 1.0 trend + pakiet Winter
Silnik: 1.0
Rocznik: 2014
Postów: 8
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Witajcie

Chciałem się i ja pochwalić moim Maksiem.
Co prawda wózek ma już prawie rok i niedługo pierwszy przegląd mnie czeka ale lepiej późno niż wcale.

Przed zakupem rozważałem kilka opcji w tym np.: Hyundaia ix20 który rozwalił mnie ilością miejsca we wnętrzu ale po jeździe próbnej stwierdziłem, że sorry ale ni hu hu.

A teraz szczegóły :
B-MAX moondust silver
1.0 EB - 100KM
Wersja trend + dodatkowe czujniku cofania z tyłu + pakiet Winter ( 1 zdaje się - podgrzewana przednia szyba i podgrzewane fotele).

Jeśli chodzi o użytkowanie przez ten rok - jak na razie 11kkm , praktycznie bez żadnych problemów. Raz tylko wizyta w serwisie z kilkoma drobnostkami -np.: wydawało mi się że poziom płynu chłodniczego urósł ponad max. jednak po diagnozie nie stwierdzono uchybień. Póki co śmiga aż miło.

To już mój kolejny Ford po Sierrze i Escorcie i jak to Ford - prowadzenie to bajka dawno już mi się żadnym wozem tak dobrze nie jeździło. Cicho , pewnie, precyzyjnie a i przyspieszenie jest całkiem całkiem jak na litrówkę. Do tego dźwięk silnika na wyższych obrotach uśmiech wywołuje.
Spalanie w dłuższym okresie tak ok. 5.5-5.8 l /100.
drtymf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2015, 19:48   #186
Toscana
ford::average
 
Imię: Kinga
Zarejestrowany: 21-10-2014
Skąd: Kraków
Model: Ecosport
Silnik: Eco-Boost 1.0, 140KM
Rocznik: 2019
Postów: 66
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

A propos spalania - ile palą/paliły Wasze Maxy tuż po zakupie. Trochę niepokoi mnie aktualne spalanie, bo póki co wychodzi niewiele mniej, niż w 14-letnim Scenicu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Toscana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2015, 08:45   #187
drtymf
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 28-02-2015
Skąd: Ostrowiec Św.
Model: B-MAX 1.0 trend + pakiet Winter
Silnik: 1.0
Rocznik: 2014
Postów: 8
Domyślnie

Mój przez pierwsze 1000-1500 km faktycznie praktycznie non stop powyżej 6 nawet do 6.5 potrafił. Potem się jakoś zmniejszyło.
14 letni Scenic czy większość innych wózków palą według mnie więcej ale tylko na papierze. W bajki na poziomie 4/100 to ja nie wierzę. Chyba że to diesel i długa spokojna trasa.
drtymf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2015, 16:38   #188
tabsik86
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-12-2014
Model: b max
Silnik: 1.0
Rocznik: 2015
Postów: 16
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

u mnie pierwsze 1500 było 6.5 tak jak pisałem teraz kolejne 200 km bo teraz 1700 na budziku powoli schodzi prędkości do 100kmh niedalekie trasy około 6 myślę ze tak to juz powinno zostac setka na plus i na minus poprzednio miałem fiata stilo 1.9jtd tam to było spalanie 6 to juz max był Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. musze sie przestawić na czestrze tankowanie ze wzgledu na mały zbiornik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a tak poza tym wszystko wydaje mi sie jak najbardziej na plus pozdr czekam na inne opinie i ciekawostki spostrzeżenia
tabsik86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2015, 18:55   #189
drtymf
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 28-02-2015
Skąd: Ostrowiec Św.
Model: B-MAX 1.0 trend + pakiet Winter
Silnik: 1.0
Rocznik: 2014
Postów: 8
Domyślnie

A ja mam pytanie czy u was ta prostokątna zaślepka pod ręcznym jest badziewna, nie trzyma się dobrze i wygląda jakby miała odpaść?
drtymf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2015, 11:31   #190
Toscana
ford::average
 
Imię: Kinga
Zarejestrowany: 21-10-2014
Skąd: Kraków
Model: Ecosport
Silnik: Eco-Boost 1.0, 140KM
Rocznik: 2019
Postów: 66
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Kurcze, mój poniżej 8l/100km nie chce zejść Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., dlatego napisałam, że pali prawie jak mój stary scenic, który brał koło 9l/100km na tej samej trasie (!). Wg komputera biegi zmieniam, jak należy, nie cisnę go, wręcz jeżdżę jak emeryt, co mnie wkurza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ASS włączam przy dłuższym oczekiwaniu na czerwone (ale to może 1-2 na całej trasie). Miejmy nadzieję, że z czasem spalanie spadnie...
Toscana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.