Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-06-2020, 21:13   #51
Lz11980
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 07-06-2020
Skąd: ZAMOŚĆ
Model: FORD ESCAPE SE
Silnik: 1,5 131kW
Rocznik: 2017
Postów: 1
Domyślnie Odp: Tylne światło przeciwmgielne jakie zamontować ?

Cześć wszystkim, stałem się posiadaczem Escape z 2017, oczywiście p.mgielnego z tyłu niema ale z przodu też nie świeci chociaż jak przełącznik wcisnę to zapala się kontrolka na liczniku i słychać przekaźnik, mało tego dziwna rzecz bo ledy przednie jak silnik jest odpalony świecą oba , a jak tylko otworzę auto z pilota to świeci 1 strona i obrysówka z tyłu , może oświeci ktoś o co kaman, dodatkowo mam system eco gaszenia silnika przy postoju, wg wyświetlacza kompa jest wszystko ok , kontrolak od wyłaczonego działą tylko silnik nie gaśnie...? i następna rzecz światła mijania to xenony (1 europa, drugi USA) światła nie mają poziomowania i nie ma pokrętła do ustawiania wysokości świecenia ... czy tak powinno być ? Sorry za dużo tematów podłączonych w jednym poście ale w sumie autobus fajny a chciałbym coś się o nim dowiedzieć. A może ktoś zna jakiś kumaty warsztat w mojej okolicy.

Lz11980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2020, 00:30   #52
deny24
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 19-01-2019
Skąd: Lubaczów
Model: Escape
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 73
Domyślnie Odp: Tylne światło przeciwmgielne jakie zamontować ?

Po pierwsze, czy miałeś przekodowane lampy z US na UE? Może nieumiejętnie zrobione i nie działają przeciwmgielne z przodu, może po uszkodzeniu auta lampy lub wiązka są niesprawne, i jeszcze kilka "może". W Escape przeciwmgielne działają tylko ze światłami mijania, "nie" z postojowymi czy drogowymi (zmiana na drogowe wyłącza automatycznie przeciwmgielne, tak samo jest w przypadku postojowych/dziennych)
Po drugie, czego nie sprawdzałem w Escape (sprawdzę w wolnej chwili), ale w innych autach tak miałem - światła postojowe jednostronne przy zgaszonym silniku, jakbyś auto na poboczu zostawił, mimo wszystko obstawiam błąd kodowania, ponieważ do tego używało się różnych sekwencji włączników, np. kierunku i postojowych, czy pozycja kluczyka w stacyjce i kierunek.
Po trzecie, system wyłączania silnika na postoju aktywuje się w ustawieniach auta (wyświetlacz między zegarami), wyłącza on silnik po 30 min. "nic nierobienia". Nie ma nic wspólnego z start/stop i ikonką na desce.
Po czwarte w Escape nie ma poziomowania ręcznego ani samopoziomowania lamp oraz spryskiwaczy. A na koniec, bo przeoczyłem, że masz dwie różne lampy EU/US, to jest prawdopodobnie odpowiedź na twoje pytania dotyczące problemów ze światłami, złe podłączenie lub kodowanie.
Poszukaj na forum, jest ktoś z Lublina co zajmuje się elektroniką i elektryką.
deny24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2020, 14:03   #53
Escap
ford::advanced
 
Avatar Escap
 
Zarejestrowany: 25-05-2018
Model: Escape
Silnik: 2.0 EB 242KM 4x4
Rocznik: 2017
Postów: 310
Domyślnie Odp: Tylne światło przeciwmgielne jakie zamontować ?

Cytat:
Napisał deny24 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A na koniec, bo przeoczyłem, że masz dwie różne lampy EU/US, to jest prawdopodobnie odpowiedź na twoje pytania dotyczące problemów ze światłami, złe podłączenie lub kodowanie
Takie czyste druciarstwo stosowane przez wielu handlarzy - byle jak byle sprzedać, niech się kupujący martwi - słyszę to każdego tygodnia.
Escap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2020, 16:27   #54
keplak
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 27-04-2019
Skąd: Otwock
Model: ford escape se
Silnik: 2.5 hybryda
Rocznik: 2020
Postów: 161
Domyślnie Odp: Tylne światło przeciwmgielne jakie zamontować ?

Jak można założyć jedną lampę USA a jedną EU ???? Aż strach pomyśleć co jeszcze jest w tym aucie zrobione po taniości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przykre .
keplak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2020, 08:18   #55
michalek_101
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 30-05-2020
Skąd: Kotlina Kłodzka
Model: Escape Titanium
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 3
Domyślnie Jak ogarnąć przeróbkę świateł z USA na EU

Witam,mój escape nareszcie przyjechał na podwórko,proszę o rady jak przerobić zwykłe lampy ( żarówkowe) na eu .Wiem muszę kupić nowe dwie lampy przednie i co dalej jak ogarnąć postojowe bo teraz świecą pomarańczowe ? Z tyłu mam również żarówki i tam jest wszystko ok ,osobno świeci kierunek i stop więc chyba wszystko zostaje.Jak zrobić mgielne tylne wiem bo jest opisane na forum.Jeśli coś pokręciłem proszę o wyprostowanie mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
michalek_101 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2020, 13:51   #56
keplak
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 27-04-2019
Skąd: Otwock
Model: ford escape se
Silnik: 2.5 hybryda
Rocznik: 2020
Postów: 161
Domyślnie Odp: Tylne światło przeciwmgielne jakie zamontować ?

Jak masz już lampy EU ( mniemam , że zwykłe halogenowe ) to trzeba zmienić wtyczki . Można kupić na aledrogo wraz z instrukcją jak podłączyć starą instalację w nowe wtyczki . Chodzi o piny . Lampy europejskie nie posiadają obrysówek więc te kabelki nie podłączamy ( wyjąć tylko żarówki błędu nie będzie ) . Postojowe są w zderzaku razem z kierunkami . Było to opisywane już wielokrotnie. Poszukaj .
Pod lampami można założyć ledy do świateł dziennych ( w miejsce plastykowych zaślepek czy jak to zwał ). Ja tak zrobiłem i było ok . Są na chińskich stronach dedykowane , pasują idealnie . Trzeba będzie jeszcze przekodować światła w aucie .

Ostatnio edytowane przez keplak ; 04-08-2020 o 13:55
keplak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2020, 10:22   #57
Wolfman1969
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 15-05-2019
Skąd: Kraków
Model: Escape
Silnik: 1,5
Rocznik: 2017
Postów: 1
Domyślnie Odp: Tylne światło przeciwmgielne jakie zamontować ?

Czy można odpiąć wtyczkę BCM C2280D z modułu bez odłączania akumulatora?
Wolfman1969 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2022, 22:57   #58
Markon
ford::beginner
 
Avatar Markon
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 17-09-2012
Skąd: Pajęczno
Model: Escape mk2
Silnik: 2500cc
Rocznik: 2016
Postów: 11
Domyślnie Odp: Tylne światło przeciwmgielne jakie zamontować ?

Witam odgrzeję trochę kotleta, po kilku latach wracam do rodziny Forda, Escape 2.5l 2016r brak przeciwmgielnych przód i tył, a przy dzisiejszych kosztach mandatu za brak trzeba to ogarnąć, nie mam włacznika na światła więc trzeba to zrobić na włącznikach dodatkowych, co do instalacji nie mam pojęcia czy już jest czy nie, na razie zrobiłem zakupy, jak zamontuje gaz I hak, zmienię oleje, zajmę się światłami

Ostatnio edytowane przez Markon ; 20-02-2022 o 23:01
Markon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2022, 17:51   #59
whiyte
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-07-2015
Model: S-Max
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Tylne światło przeciwmgielne jakie zamontować ?

Hey, Czy przerabiał ktoś temat w Escape 2020 ? Idzie się podłaczyć przeposrednio pod BSM i zmiany w komputerze ? Czy potzrbny moduł jak w poprzednim modelu (2017) ?
whiyte jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2022, 19:38   #60
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,026
Domyślnie Odp: Tylne światło przeciwmgielne jakie zamontować ?

Cytat:
Napisał whiyte Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Escape 2020....?
Przełącznik świateł do wymiany, dołożenie przewodu do BCM oraz samego światła tylnego przeciwmgielnego i kodowanie. To wszystko.
Przewodu między przełącznikiem świateł a BCM nie dokłada się, bo przełącznik świateł podłączony jest po LIN.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.