Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford B-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-06-2019, 16:03   #101
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Cytat:
Napisał forman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy daszek z ramką bedzie pasował ? Czy otwór w ramce bedzie ok pod 5 cali ? Czy wejście na kartę SD bedzie dostepne?
Na wszystkie 3 - NIE.

Daszek jest całkowicie inny, wyższy, ma inne proporcje otworu na ekran i poza otworem na SD ma jeszcze kratki wentylacyjne od góry, aby nie ugotować go.

boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2019, 22:03   #102
forman
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-06-2019
Model: b-max
Silnik: 1.0
Rocznik: 2014
Postów: 4
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na wszystkie 3 - NIE.

Daszek jest całkowicie inny, wyższy, ma inne proporcje otworu na ekran i poza otworem na SD ma jeszcze kratki wentylacyjne od góry, aby nie ugotować go.
Dzięki za info, navi fabryczna mnie nie interesuje najważniejsze by upchać 5 cali i spróbować ten kabelek [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] + moduł wifi mirrorlink wpięty w gniazdo kamery cofania. Docelowo chce wyswietlać navi z fona.

Ostatnio edytowane przez forman ; 08-06-2019 o 22:06
forman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2019, 14:04   #103
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

A to na wstecznym zamierzasz tylko jeździć? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ewentualnie poniżej 10km/h jak masz czujniki parkowania z przodu i przycisk do nich. Dodatkowo dopiszę, że auto wyłącza obraz kamery po ok minucie na postoju.
Jak zamierzasz zmusić wyświetlacz sterowany cyfrowo to pokazywania obrazu tylko z wejścia kamery?

Kabelek pewnie własnej roboty wykonany dzięki np. mnie, bo pokazałem sposób podłączenia tutaj. Jeszcze było tylko 1 miejsce, gdzie to było. Opis jak i zdjęcia skopiowane ze strony carsolutions. Nawet się komuś nie chciało przeredagować, tylko wrzucił z translatora...

Otwór na kartę SD służy tylko do wkładania i wyjmowania, nie jest potrzebny w innym celu.

Ostatnio edytowane przez boncio ; 12-06-2019 o 14:21
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2019, 23:42   #104
forman
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-06-2019
Model: b-max
Silnik: 1.0
Rocznik: 2014
Postów: 4
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Wykorzystanie wstecznego lub światła cofania do podania sygnału zasilania i docelowo video na monitor mnie nie interesuje. Musze sprawdzic czy nawigacja przełączy się w tryb video automatycznie po podaniu sygnału video z nadajnika (albo video grabbera albo docelowo wifi mirrorlink). Gdzieś znalazłem że gdy bezprzewodowy transmiter video był włączony ale bez źródła obrazu to nie chciało działać. Po pojawieniu się sygnału monitor przełączał się na podgląd.
forman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2019, 13:15   #105
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Cytat:
Napisał forman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nawigacja przełączy się w tryb video automatycznie po podaniu sygnału video z nadajnika
Powodzenia, ale w programowaniu sterowników auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przeczytaj co napisałem powyżej, potem jeszcze raz i tak aż do skutku...

Wejściem kamery w ekranie nawigacji 5" steruje cyfrowo BCM. Po wrzuceniu wstecznego lub włączeniu czujników parkowania, BCM cyfrowo komunikuje się z ekranem, aby ten aktywował wejście video. Tak i tylko tak. Ekran jest w tym przypadku slavem. Chociaż sam obraz kamery jest nadrzędny.

Podanie sygnału na to wejście nic nie da, bo u mnie jest kamera zasilana cały czas, a obraz jest tylko w tych przypadkach, co przewidział Ford.

Poza tym powtórzę, ekran po minucie na postoju wyłącza wejście video nawet jeśli nadal włączone są czujniki. Tak samo wyłączy jeśli prędkość przekroczy 10km/h.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2019, 16:50   #106
forman
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-06-2019
Model: b-max
Silnik: 1.0
Rocznik: 2014
Postów: 4
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Hmmm.. czyli wychodzi na to że łatwo nie będzie ��
forman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2022, 21:45   #107
elektronik12
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-11-2012
Skąd: lUBIN
Model: fiest
Silnik: 1,4
Rocznik: 1995
Postów: 2
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Mam najnowszą wer do SYNC 1.1 dziś wgrana i gada po Polsku.
link
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Polecam działa bez problemu.
Rozpakować na pena Fat32 podłączyć do auta w USB wybrać aktualizuj i po 20 min jest polski lektor.
elektronik12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2022, 07:48   #108
irosz
ford::average
 
Imię: Ireneusz
Zarejestrowany: 07-06-2011
Skąd: Katowice
Model: B-max, Grand C-max
Silnik: 1.0 Pb, 1.6 Pb
Rocznik: 2017, 2011
Postów: 123
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Cześć wszystkim, kupiłem b-maxa z 2017 podstawowym audio i chciałem zrobić upgrade do wersji sony z sync 1.1. Przeczytałem chyba wszystkie możliwe posty na forum i zabrałem się do pracy. Kupiłem zestaw sony z netu.

Radio – BM5T-18C815-XL (radio ahu dab)
wyświetlacz – C1BT-18B955-CG
panel - AV1T-18K811-SA
moduł BT – wersja sync z polskim lektorem oprogramowanie 5.11
wiązka Komorowski z GPSM

Wszystko pięknie zagrało, do momentu uruchomienia w samochodzie. Radio zachowało się tak jakby wczytało starą konfiguracje radia z samochodu. Wiedziałem że tak się stanie, był taki przypadek na opisany kilka postów wcześniej przez anonimus.gallus. Zabrałem się za konfiguracje forscanem i udało mi się prawie wszystko.

Ustawienia Forscan w IPC:
Samochodowa elektronika użytkowa – Odtwarzacz płyt CD (pojedynczy) wysokiej wersji z radio AM/FM.
Sterowanie głosem – Extended Speech Recognition
Digital radio reciver – Without Digital radio system (nie mam anteny DAB)
System głośnomówiący Bluetooth – Sync G1 (BT-Phone, BT-Audio, SMS), NOT FOR VCC
Touchscreen – with display, no touchscreen, colour, MFD 4
Język sterowania głosem – nie skonfigurowano (nie ma wyboru języka polskiego)
Audio buttons on steering wheel – audio buttons in steering Wheel (jak wybiorę wersje „with audio buttons and MFD remote controller In steerind Wheel” nic nie zmienia sterowanie głosowe mam na manetce od kierunkowskazów)
Handsfree telemute function – with handsfree telemute function, video+audio and browser
Integrated Control Panel (ICP) – Branded ICP (wybór „Extended ICP” nic nie zmienia).

Dostaje błędy drugiej anteny (w starym radiu miałem tylko jedną).
Nie wiem jakie opcje zmienić żeby przestał wywalać błąd systemu pomocy (wiem że jest to związane z GPSM).
Mam jeszcze błąd niekompatybilności modułu audio.

Czy mógłby ktoś pomoc? Wskazać co zmienić w forscanie żeby b-max zagrał bez błędów?

Z góry dzięki za pomoc.
irosz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2022, 09:38   #109
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,426
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Cytat:
Napisał irosz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dostaje błędy drugiej anteny
zostanie

Cytat:
Napisał irosz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
błąd systemu pomocy
wynika to z niekompatybilności APIM z RCM, trzeba skonfigurować
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2022, 12:47   #110
irosz
ford::average
 
Imię: Ireneusz
Zarejestrowany: 07-06-2011
Skąd: Katowice
Model: B-max, Grand C-max
Silnik: 1.0 Pb, 1.6 Pb
Rocznik: 2017, 2011
Postów: 123
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wynika to z niekompatybilności APIM z RCM, trzeba skonfigurować
Czy możesz rozwinąć temat konfiguracji? Będę wdzięczny.
irosz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.