Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-06-2020, 17:38   #11
lordwader
ford::advanced
 
Avatar lordwader
 
Imię: wader
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: mazowieckie
Model: Kuga mk2 lift; Focus mk3 lift
Silnik: 1,5 150KM; 1.5tdci 95KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 305
Domyślnie Odp: Dodanie kamery cofania do Sync3

Cytat:
Napisał Andrzej_K Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

1. - Biały - plus +
2. - Nieb/Biały - LIN - BCMii C2280B PIN 32
3. - Zielony - VIDEO - PIN 15 APIM
4. - Niebieski - VIDEO + - PIN 14 APIM
5. - Brązowy - Masa
6. - Czarny - Ekran/masa

To są kolory i kolejność we wtyczce z wiązki klapy/kamery.
To mi wiele wyjaśnia, ale wygląda na to, że po drodze od kamery do wtyku (podsufitka -lewy tylny słupek) który opisywałem kolory przewodów się pozmieniały (dwukrotne łączenie wiązek w klapie), czy można kolejność z wtyku przyporządkować kolorom, które zapodał @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg wtyk.jpg (74.6 KB, 110 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg a2.jpg (87.4 KB, 104 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg a1.jpg (48.4 KB, 98 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez lordwader ; 11-06-2020 o 17:40
lordwader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2020, 17:56   #12
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,191
Domyślnie Odp: Dodanie kamery cofania do Sync3

Cytat:
Napisał lordwader Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To mi wiele wyjaśnia, ale wygląda na to, że po drodze od kamery do wtyku (podsufitka -lewy tylny słupek) (...)
W Focusie MK3 koniec/wtyczka wiązki kamery idzie z klapy do bagażnika. (prawy dół ) Nie miałem wiązki bagażnik APIM-BCM więc uciąłem oryginalną wtyczkę i polutowałem przewody wiązki bagażnika z dołożoną wiązką bagażnik APIM-BCM. Ty pokazujesz całkiem inną wtyczkę.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Wtyczka kamery cofania.jpg (41.7 KB, 97 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Wtyczka kamery cofania 2.jpg (38.7 KB, 99 wyświetleń)
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2020, 18:15   #13
lordwader
ford::advanced
 
Avatar lordwader
 
Imię: wader
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: mazowieckie
Model: Kuga mk2 lift; Focus mk3 lift
Silnik: 1,5 150KM; 1.5tdci 95KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 305
Domyślnie Odp: Dodanie kamery cofania do Sync3

Też chyba miałem taką wtyczkę w klapie, ale ja spiąłem(tu się pewnie kolory pozmieniały) i pobiegła dalej właśnie w podsufitkę... a tam w kolejnej wiązce już kabelków brakuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
No nic chyba muszę klapę rozebrać ponownie.
Ja mam kuge ciekawe czy w tym BCM przyłącze jest to samo?

Ps. a z tym BLISem masz jakiś opis? Dużo zmian i walki?

Ostatnio edytowane przez lordwader ; 11-06-2020 o 18:18
lordwader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2020, 19:00   #14
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,191
Domyślnie Odp: Dodanie kamery cofania do Sync3

Cytat:
Napisał lordwader Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...)
Ja mam kuge ciekawe czy w tym BCM przyłącze jest to samo?
Wyglądają tak samo.

Cytat:
Napisał lordwader Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ps. a z tym BLISem masz jakiś opis? Dużo zmian i walki?
Opisu jako takiego nie mam, działam wg. wątku: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Bardzo pomocny jest także temat na tym forum (użyj translatora)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Że wątek ten jest pomocny świadczy to, że kolega z naszego forum także korzystał z wiedzy tam podanej.
Czy dużo walki? Wygląda gorzej niż jest na prawdę. Kupiłem wiązkę drzwi i wyplotłem z niej 4 kabelki i gotowe założyłem do swoich drzwi. Plusem jest to, że są zarobione i nie trzeba szukać PIN'ów.
Kupiłem uszkodzone/połamane lusterko i na nim nauczyłem się jak je bez uszkodzeń rozebrać, a także uzyskałem 4 zarobione przewody które założyłem do swoich lusterek.
Trudniej było z wtyczką do diody na szkle lusterka, ale tu niezwykle pomocny był "referee". Dał mi linki do zakupu wtyczek i PIN'ów.
Wiązkę bagażnik <--> BCM zrobiłem z "leżącej" w domu skrętki (kupionej do kamery cofania), a PIN'y wziąłem z BCM'a który również zakupiłem w celach "szkoleniowych" (wyjmowanie i rozbieranie wtyczek) i dla PIN'ów - 1x LIN kamery cofania i 4x MS CAN z BLIS'a
No i jeszcze wtyczka wiązki zderzak <--> BCM (hermetyczna) tu także pomógł "referee" (podał linki)
Teraz tylko czekam na radary, mocowania i wiązkę zderzaka.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg BCM opis wtyczek.jpg (92.8 KB, 142 wyświetleń)
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."

Ostatnio edytowane przez Andrzej_K ; 11-06-2020 o 19:42
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2020, 14:00   #15
lordwader
ford::advanced
 
Avatar lordwader
 
Imię: wader
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: mazowieckie
Model: Kuga mk2 lift; Focus mk3 lift
Silnik: 1,5 150KM; 1.5tdci 95KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 305
Domyślnie Odp: Dodanie kamery cofania do Sync3

Cytat:
Napisał Andrzej_K Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wyglądają tak samo.
Proszę jeszcze o podpowiedź jaka jest kolejność numeracji wtyków w załączonym widoku (zdaje się, ze to jest obraz od frontu).
Próbuje oczywiście zidentyfikować: Nieb/Biały - LIN - BCMii C2280B PIN 32
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg BCM opis wtyczek.jpg (92.8 KB, 63 wyświetleń)
lordwader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2020, 16:10   #16
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,191
Domyślnie Odp: Dodanie kamery cofania do Sync3

Cytat:
Napisał lordwader Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...) jaka jest kolejność numeracji wtyków w załączonym widoku (zdaje się, ze to jest obraz od frontu).
(...)
Jest od "frontu" bo to widok gniazd w BCM'ie - przecież. Kolejność numeracji jest
taka:
Pierwszy rząd/ek od 1 do 20
drugi rząd/ek od 21 do 40
trzeci rząd/ek od 41 do 60

I tak nic Ci to nie da bo podłączając przewód musisz we wtyczce zobaczyć/wyliczyć kolejność/dziurkę w którą masz wcisnąć PIN z kabelkiem. Wtyczka jest opisana.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Wtyczka C2280B.jpg (51.0 KB, 45 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Wtyczka C2280B góra.jpg (82.2 KB, 41 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Wtyczka C2280B dół.jpg (66.2 KB, 33 wyświetleń)
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2020, 21:38   #17
lordwader
ford::advanced
 
Avatar lordwader
 
Imię: wader
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: mazowieckie
Model: Kuga mk2 lift; Focus mk3 lift
Silnik: 1,5 150KM; 1.5tdci 95KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 305
Domyślnie Odp: Dodanie kamery cofania do Sync3

Cytat:
Napisał Andrzej_K Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest od "frontu" bo to widok gniazd w BCM'ie - przecież. Kolejność numeracji jest
taka:
Pierwszy rząd/ek od 1 do 20
drugi rząd/ek od 21 do 40
trzeci rząd/ek od 41 do 60

I tak nic Ci to nie da bo podłączając przewód musisz we wtyczce zobaczyć/wyliczyć kolejność/dziurkę w którą masz wcisnąć PIN z kabelkiem. Wtyczka jest opisana.
Wtyczka od Apim też jest opisana? (mam nadzieję że tak). Wejścia tych wtyków zarówno w bcm jak i w Apim są puste czy są tam już jakieś kabelki w które trzeba się wpiąć?
mam w domu kilkanaście metrów skrętki kat 6a (linka), niestety nie jest to kat 7 jaką stosował wcześniej @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , nie ma ekranu, ale powinna chyba być OK. Trochę tylko niepokoi mnie grubość żył, nie będzie problemu?
zastanawiam się czy skrętka 1mm2 nie byłaby lepsza: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg skretka.jpg (93.5 KB, 64 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez lordwader ; 12-06-2020 o 23:40
lordwader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2020, 12:29   #18
lordwader
ford::advanced
 
Avatar lordwader
 
Imię: wader
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: mazowieckie
Model: Kuga mk2 lift; Focus mk3 lift
Silnik: 1,5 150KM; 1.5tdci 95KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 305
Domyślnie Odp: Dodanie kamery cofania do Sync3

Cytat:
Napisał Andrzej_K Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zasilanie wziąłem z modułu czujników parkowania, masa/minus też była obok. Ale to nie jest oryginał.



Ja robiłem wg. instrukcji/relacji "Filon69" z wątku - "Dołożenie kamery cofania do Sync2" - m.in. - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Kupiłem taką skrętkę - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Kupiłem 11 m aby mieć przesyłkę za darmo. Do kamery zużyłem 5 m, a teraz drugie 5 m do BLIS'a więc w sumie dobrą ilość kupiłem. Do BLIS'a mogłem puścić każdy inny przewód, ale skoro ten się "walał"...

Bump:

1. - Biały - plus +
2. - Nieb/Biały - LIN - BCMii C2280B PIN 32
3. - Zielony - VIDEO - PIN 15 APIM
4. - Niebieski - VIDEO + - PIN 14 APIM
5. - Brązowy - Masa
6. - Czarny - Ekran/masa

To są kolory i kolejność we wtyczce z wiązki klapy/kamery.
Tak się jeszcze zastanawiam, bo większość podłączających kamerkę zasilanie bierze z parktronika, też miałem taki zamiar, ale prościej jest wpiąć się do lampy cofania w klapie. Będzie wszystko w tym wypadku działało? kamera byłaby zasilana tylko w przypadku zapodania biegu wstecznego, w przeciwieństwie do parktronika.
Mam jeszcze pytanie, czy masę oraz ekran można spiąć razem już na etapie wiązki w klapie?
lordwader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2020, 13:08   #19
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,191
Domyślnie Odp: Dodanie kamery cofania do Sync3

Cytat:
Napisał lordwader Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak się jeszcze zastanawiam, bo większość podłączających kamerkę zasilanie bierze z parktronika, też miałem taki zamiar, ale prościej jest wpiąć się do lampy cofania w klapie.
Za dużo się zastanawiasz/myślisz. Chcesz być "mądrzejszy od snopowiązałki"? Rób tak jak sobie wymyślisz i wg Ciebie będzie prostsze. Weź zasilanie z lampy cofania tylko potem nie pytaj dlaczego kamera nie działa. Lubisz oryginalnie to zrób wg schematu - w załączeniu (nie sugeruj się "SYNC2" )

Cytat:
Napisał lordwader Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Będzie wszystko w tym wypadku działało? kamera byłaby zasilana tylko w przypadku zapodania biegu wstecznego, w przeciwieństwie do parktronika.
Nie będzie działało. Kamera ma mieć zasilanie po zapłonie.


Cytat:
Napisał lordwader Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...) czy masę oraz ekran można spiąć razem już na etapie wiązki w klapie?
Można.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Schemat podłączenia kamery.jpg (84.1 KB, 148 wyświetleń)
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2020, 13:35   #20
lordwader
ford::advanced
 
Avatar lordwader
 
Imię: wader
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: mazowieckie
Model: Kuga mk2 lift; Focus mk3 lift
Silnik: 1,5 150KM; 1.5tdci 95KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 305
Domyślnie Odp: Dodanie kamery cofania do Sync3

Cytat:
Napisał Andrzej_K Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za dużo się zastanawiasz/myślisz. Chcesz być "mądrzejszy od snopowiązałki"?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mam to od małego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ale w kudze będzie chyba trochę inaczej - bezpieczniki w bagażniku @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] na Twoim schemacie (focus?) jest F28, w kudze będzie chyba F29).
Jeśli na schematach są błędy proszę o korektę.

ps. @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] skąd wziąłeś prąd u siebie? z tego bezpiecznika F28?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg podp kam.JPG (23.1 KB, 61 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg skrz bezp.JPG (42.9 KB, 86 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez lordwader ; 14-06-2020 o 13:50
lordwader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
kamera , kuga


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.