Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-08-2019, 13:40   #1
SZY 33234
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 27-05-2017
Skąd: zywiec
Model: focus mk 2 FL
Silnik: 1,6 tdci 90KM Euro 5 dv6ted4
Rocznik: 2010
Postów: 319
Domyślnie ciśnienie w układzie dolotowym a błąd zbyt niskie lub wysokie ciśnienie doładowania

Witam,
występuje u mnie podczas dłuższej jazdy bądz podczas dużej predkości obrotowej silnika tzn 5 tys obrt auto wpada w tryb awaryjny (kontrolka sie nie zaswieca zadna, tylko turbo sie nie zalancza) po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu problem znika auto jezdzi bez zadnych problemow jak zawsze po podpieciu pod komputer wyskakuje blad zbyt wysokie cisnienie doladowania lub drugi blad zbyt niskie cisnienie doladowania, zawor n75 wymieniony, dolot w calosci szczelny, gruszka chodzi prawidlowo cisnienie rowniez dobrze trzymie wiec pytanie czy ktos sie spotkal z czyms takim i rozwiazal problem? moze czujnik cisnienia doładowania?

SZY 33234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2019, 19:11   #2
SZY 33234
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 27-05-2017
Skąd: zywiec
Model: focus mk 2 FL
Silnik: 1,6 tdci 90KM Euro 5 dv6ted4
Rocznik: 2010
Postów: 319
Domyślnie Odp: ciśnienie w układzie dolotowym a błąd zbyt niskie lub wysokie ciśnienie doładowa

dzis znowu sie to wydarzyło przy predkości 150 km/h, zauwazylem ze zawsze powyżej 140 wlacza sie ten tryb awaryjny tzn turbo przestaje dzialac, po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu wszystko jak w zegarku, ktos kiedys sie spotkal z taka przypadloscia w swoim focusie?
SZY 33234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2019, 18:30   #3
Ccoxx
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 17-09-2017
Model: Focus
Silnik: 1,6TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 34
Domyślnie Odp: ciśnienie w układzie dolotowym a błąd zbyt niskie lub wysokie ciśnienie doładowa

Mi również wyskakuje od czasu do czasu błąd P0234... sprawdziłem że to błąd nadciśnienia doładowania.
Znalazłem taką odpowiedź
"Kod p0234 informuje o przekroczonym maksymalnym ciśnieniu doładowania, a kod P0299 o za niskim ciśnieniu doładowania patrz - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Sugeruję zacząć od diagnostyki całego układu sterowania układem zmiennej geometrii turbosprężarki (VGT). Jeśli tam nic będzie wówczas pozostaje czyszczenie mechnizmu kierownic turbosprężarki i kontrola całej turbiny (czy nie dostaje się do niej olej?).

Mam przy tym również pytanie do swojego samochodu... ponieważ w układzie powietrza idącym od turbiny przez rezonator powietrza i przepustnice znajduje się u mnie zaciek oleju. Czy to może być ze sobą powiązane czy po prostu ten zaciek od oleju to jest rzeczą zupełnie normalną... Zainteresowałem się tym ponieważ prawie w każdym połączeniu węży jaki i rezonatora mam zachlapany silnik od oleju.
Ccoxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2019, 19:37   #4
SZY 33234
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 27-05-2017
Skąd: zywiec
Model: focus mk 2 FL
Silnik: 1,6 tdci 90KM Euro 5 dv6ted4
Rocznik: 2010
Postów: 319
Domyślnie Odp: ciśnienie w układzie dolotowym a błąd zbyt niskie lub wysokie ciśnienie doładowa

jeżeli chodzi o połączeniach o których wspomniałeś typu dolot, turbina i cała reszta również jest u mnie zaolejona ale z tego co wiem to normalna rzecz w dieslach, rozbierałem silniki innych producentów z tego roku i również to samo co w focusach tdci, co masz dokładnie na myśli pisząc o wszystkich możliwych rzeczach które sterują zmienną geometrią turbo? praca gruszki? czujnik doładowania ciśnienia dolotu? czy zawór N75 który był wymieniany?
SZY 33234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2019, 20:37   #5
Ccoxx
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 17-09-2017
Model: Focus
Silnik: 1,6TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 34
Domyślnie Odp: ciśnienie w układzie dolotowym a błąd zbyt niskie lub wysokie ciśnienie doładowa

wiesz co tą informacje o którą pytasz znalazłem na innym forum niestety ten pan co odpowiadał nie zagłębiał się wiecej w tym temacie.

Martwi mnie tylko zalany silnik od oleju i nie wiem czy wszystkie łączenia mam dodatkowo uszczelnić jakoś czy po prostu powodem jest nadciśnienie u mnie.
Ccoxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.