Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-11-2015, 20:37   #11
Alman
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 11-02-2013
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus MkII
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 8
Domyślnie Odp: Powracające błędy - 1932 i 2585

To byłby trop jakby wyskoczyły mi błędy związane z filtrem dpf, a wyskakują tylko dotyczące dodatku do paliwa. Silnik jest dynamiczny, nawet bardziej niż zanim pojawiły się problemy z kontrolką. Ciśnienie różnicowe ponoć niskie - sprawdzał mi elektromechanik jak miał jeszcze trop, że to mogą być problemy z czujnikiem ciśnienia różnicowego.

Cytat:
Napisał madamsz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zapchany filtr, chociaż nie do końca bo przedmuch był, ciśnienie różnicowe nie było nawet duże, oleju przybyło ale znikomą ilość, i trochę przymulone auto.

Mariusz

Alman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2015, 08:22   #12
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Powracające błędy - 1932 i 2585

Nie wiem w jakim jest stanie twój filtr, nie wiem ile przebiegu na aucie, jakie trasy robisz, ale moim zdaniem przy więcej niż 140-150tys ładowanie pieniędzy w coś co może być w każdej chwili to wywalenia jest bezsensu. Tak wiem, ekologia, przepisy, i inne pie...ły a koszt przerzucane na drobnego użytkownika. Raz dolałem środka przy 100tyś. kosztowało to 520zł w ASO, a gdzieś dowiedziałem się, że każde otwarcie klapki wlewu powoduje dodanie Eolysu dlatego ci co tankują po 50zł to potrafią wyciapać dodatek w 15-20 tyś km. Wywaliłem FAPa i już ponad rok mam spokój, a auto ?, Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. teraz jest radość z jazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mariusz
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2019, 18:35   #13
cyfra92
ford::amateur
 
Imię: Ewelina
Zarejestrowany: 18-07-2019
Skąd: Nowy Sącz
Model: Ford Focus
Silnik: Diesel
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Błąd 2585

Witam. Od jakiegoś czasu zapaliła mi się w fordzie focusie 2.0 tdci kontrolka czerwona wykrzyknik z kołem zębatym.
Gdy pojechałam do mechanika okazało się że to jest błąd 2585 brak płynu dpf.
Dolalismy i uzupelnilismy płyn a potem mechanik próbował kasować błąd którego się nie dało.
Moje pytanie brzmi dlaczego nie można wykasowac tego błędu pomimo że płyn był dolewany.
Mechanik coś gadał że może być to przyczyną zbiorniczek albo czujnik. Czy miał ktoś z tym problemy?
Dodam że wypalanie dpf odbywa się normalnie bo było sprawdzane komputerowo.
cyfra92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2019, 18:42   #14
schizm
ford::average
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 31-01-2019
Skąd: Houthulst
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2007
Postów: 55
Domyślnie Odp: Błąd 2585

Trzeba wykonać procedurę serwisową Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. po niej błędu nie będzie. Bez wykonanej procedury, komputer nie wie że ma dolany płyn i można zarżnąć DPF.

Ostatnio edytowane przez schizm ; 18-07-2019 o 19:00
schizm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2019, 19:50   #15
cyfra92
ford::amateur
 
Imię: Ewelina
Zarejestrowany: 18-07-2019
Skąd: Nowy Sącz
Model: Ford Focus
Silnik: Diesel
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Błąd 2585

W serwisie? Czyli Fordowskim?
Kurcze oby pomogło bo inaczej czeka mnie wymiana zbiorniczka z czujnikiem jak wykasowanie nic nie pomoże.
A nie wiesz Ile kosztuje taka procedura serwisowa w fordzie?
cyfra92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2019, 20:21   #16
schizm
ford::average
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 31-01-2019
Skąd: Houthulst
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2007
Postów: 55
Domyślnie Odp: Błąd 2585

Nic nie musisz wymieniać, wszystko masz raczej sprawne. Mechanior musi podpiąć forda pod kompa i zrobić procedurę serwisową po dolaniu płynu. Każdy mechanior z komputerem może Ci to zrobić...no może nie każdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fordzik sam z siebie nie wie że uzupełniłaś ten płyn i potrzebuje informacji z zewnątrz.
Co do kosztów...ten kto dolewał, powinien całą operację zakończyć procedurą serwisową...czyli powinien zrobić Ci to za free Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodam jeszcze że Fordzik na podstawie ilości otwarcia, zamknięcia klapki wlewu paliwa wylicza czy ma płyn czy też nie. Nie działa to tak że jest czujnik, nie ma płynu i jest alarm, jest płyn alarmu nie ma.

Ostatnio edytowane przez schizm ; 18-07-2019 o 20:25
schizm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2019, 22:24   #17
cyfra92
ford::amateur
 
Imię: Ewelina
Zarejestrowany: 18-07-2019
Skąd: Nowy Sącz
Model: Ford Focus
Silnik: Diesel
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Błąd 2585

Byłam u 3 mechaników i próbowało wykasowac błąd ale się nie udało. Bo kontrolka się dalej świeci. Więc na środę się umówiłam do Forda i myślę że oni mi ta procedurę zrobią.
Nie dokonca rozumiem o co chodzi z ta procedura serwisowa ahaha jak baba ale wydaje mi się że trzeba zresetować i od nowa wprowadzic że płyn jest dolany.
cyfra92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2019, 07:34   #18
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,533
Domyślnie Odp: Błąd 2585

Cytat:
Napisał cyfra92 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byłam u 3 mechaników i próbowało wykasowac błąd ale się nie udało. Bo kontrolka się dalej świeci.
Poprawnie. W końcu nie usunęli przyczyny (nie poinformowali komputera o dolewce płynu) tylko usunęli komunikat. No to pojawił się nowy przy sprawdzeniu stanu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał schizm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodam jeszcze że Fordzik na podstawie ilości otwarcia, zamknięcia klapki wlewu paliwa wylicza czy ma płyn czy też nie. Nie działa to tak że jest czujnik, nie ma płynu i jest alarm, jest płyn alarmu nie ma.
Z tego co się orientuję w zbiorniczku na płyn jest pływak, płyn jest dozowany kawałek po ruszeniu w precyzyjnej dawce (komputer na podstawie odczytu stanu paliwa w zbiorniku wie ile paliwa przybyło więc ile płynu dodatkowo trzeba dolać). Po prostu procedura wymaga resetu, a nie samego dolania płynu.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez hindus ; 19-07-2019 o 07:42
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2019, 22:36   #19
cyfra92
ford::amateur
 
Imię: Ewelina
Zarejestrowany: 18-07-2019
Skąd: Nowy Sącz
Model: Ford Focus
Silnik: Diesel
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Błąd 2585

Witam. Sorki ze dopiero teraz ale jakoś mam więcej czasu na odpowiedź i znalezienie postu.
Dziękuję za rady i przyczyną świecenia kontrolki błędu 2585 był uszkodzony zbiornik evap.
Więc trzeba było wymienić i wprawić dobry zbiorniczek.

Ostatnio edytowane przez cyfra92 ; 23-08-2019 o 23:08
cyfra92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2020, 21:10   #20
TomiBilu
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 18-01-2020
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus MK2 Kombi
Silnik: 1.6TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Kody błędów -P 2585 P 2458 P 2459 !

Witam. Podepnę się pod temat. Mam podobny problem z wyświetlaniem się kontrolki wykrzyknika. Czy jest ktoś we Wrocławiu kto za przysłowiową flachę, odczytał by mi, co to za błąd ? ��
TomiBilu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.