Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ka

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-12-2016, 11:26   #1
EsperanzaDMV
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-12-2016
Model: Ka
Silnik: 1.2
Rocznik: 2014
Postów: 1
Domyślnie Przegląd po 40000 km - horrendalna cena (?)

Witam,

Czeka mnie lada moment przegląd po 40 000 km.
Pierwszy przegląd, po przejechaniu 20 000 km kosztował ponad 600zł - ok, drogo, ale przeżyłem ten wydatek, pierwszy taki przegląd, trudno.
Dziś jednak umawiając się na wizytę usłyszałem, że koszt drugiego przeglądu to już ponad 900zł... Przyznam, że prawie się przewróciłem jak usłyszałem taką cenę.

Moja Ka to rocznik 2014, kupiona w lutym 2015 na wyprzedaży rocznika w Fordzie na Brzezińskiej w Łodzi.

Przeczytałem trochę tematów na tym forum dotyczących przeglądów i w żadnym nie pojawiła się kwota nawet zbliżona do 900zł... Dużo większe auta mają przeglądy po 40 000 km wyceniane na max 600zł (np. C-Max), natomiast moja Ka ma cenę z kosmosu. Zadzwoniłem do drugiego Forda w Łodzi, na al. Włókniarzy, i powiedziano mi identyczną cenę. Czuję się naciągany, bo zaraz okaże się, że za przeglądy zapłacę kilka procent od wartości nowego auta. Plus widzę reklamy z przeglądami za 279zł, ewentualnie 490zł, a tutaj? Ponad 900zł...

Pytanie: gdzie mogę wykonać taki przegląd taniej, ale tak, żeby zachować gwarancję?
Mogę "odpuścić" pewne elementy takiego przeglądu?
Jest mi ktoś w stanie wyjaśnić, dlaczego ten przegląd jest taki drogi?

Pozdrawiam

EsperanzaDMV jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2017, 10:59   #2
Runek
ford::amateur
 
Imię: Iwona
Zarejestrowany: 20-05-2017
Model: Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: Przegląd po 40000 km - horrendalna cena (?)

Wysoka cena wynika stąd, że w tym przeglądzie wymieniają więcej części w Kaczce. Wiem, że na pewno wymieniają świece, filtry, klima. Nie jestem pewna na 100% jeżeli chodzi o gwarancję, ale serwisant Forda powiedział mi, że jeżeli w innym serwisie chcę to wykonać to muszą i utrzymać gwarancję to muszą zrobić dokładnie to samo co chcą w Fordzie i musisz mieć wbite do książki serwisowej.

Pozdrawiam.
Runek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2017, 13:21   #3
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,495
Domyślnie Odp: Przegląd po 40000 km - horrendalna cena (?)

Cytat:
Napisał EsperanzaDMV Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]

Pytanie: gdzie mogę wykonać taki przegląd taniej, ale tak, żeby zachować gwarancję?
Mogę "odpuścić" pewne elementy takiego przeglądu?
Jest mi ktoś w stanie wyjaśnić, dlaczego ten przegląd jest taki drogi?

Pozdrawiam
Witam

1) To Ford jest gwarantem i dlatego Ford określa co MUSI być wykonane podczas przeglądu

Kartę przeglądu można sobie samemu wygenerować na stronie Ford => to jest odpowiedź na pytanie, co jest wykonywane podczas przeglądu
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

2) Czy warto ryzykować utratę gwarancji dla kilku stówek?
Co z tego, że wielu redaktorów pisze, że nie musisz robić przeglądu w ASO => tylko czy redaktor pokryje koszty procesu albo naprawy, gdy Ford nie uzna gwarancji.

Możesz robić przegląd poza ASO ale to Ty musisz udowodnić, że był robiony zgodnie z technologią wymaganą przez Forda

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2017, 23:51   #4
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Przegląd po 40000 km - horrendalna cena (?)

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tylko czy redaktor pokryje koszty procesu albo naprawy, gdy Ford nie uzna gwarancji.
Redaktorzy Turbo Kamery i innych podobnych bardzo lubią takie tematy.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2017, 12:15   #5
Bartek1989
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 04-01-2016
Skąd: Poznań
Model: Ford Ka
Silnik: 1242
Rocznik: 2012
Postów: 6
Domyślnie Odp: Przegląd po 40000 km - horrendalna cena (?)

Witam,

Co roczny serwis Kaczuchy mojej żony odbywa się w ASO (Bemo Motors w Poznaniu).
Co roku płacę około 400 zł (wymiana oleju, filtra, całościowy przegląd auta, wpis do książki gwarancyjnej, assistans).
Dwa lata temu zapłaciłem 299zł gdyż mieli promocję.

Jeśli chodzi o inne wymiany eksploatacyjne typu klocki, tarcze itp, to kupuję części sam i jeżdżę do stacji kontroli gdzie akceptują swoje części.

Przykładowo wymiana tylnych amortyzatorów to koszt 150 zł (332zł swoje części, amory, odbojniki i osłony).

Dla ciekawości napiszę, że serwis forda wymianę amortyzatorów wycenił mi na 1800 zł...
Bartek1989 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
aso , przegląd


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.