Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-04-2011, 07:49   #11
kiedrus
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-06-2009
Skąd: pomorskie
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 102
Domyślnie Odp: Czyszczenie i mycie felg

Bardzo skuteczny jest zwykły CIF, ale nie można go używać przy każdym myciu. Ja go stosuję mniej więcej dwa razy do roku.

kiedrus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2011, 09:03   #12
conney
ford::average
 
Avatar conney
 
Zarejestrowany: 30-03-2008
Skąd: EL
Model: FUSION
Silnik: 1.4 TDCi [F6JA]
Rocznik: 2002
Postów: 146
Domyślnie Odp: Czyszczenie i mycie felg

W wątku "Moje kolejne Mondeo" w dziale "Moje auto" ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) widać efekty działania środka o nazwie DIMER. Wygląda na to, iz działa rewelacyjnie. Sam go jeszcze nie stosowałem, ale właśnie zamierzam kupić, na alledrogo kosztuje około 25 złociszy...
conney jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2011, 19:50   #13
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Czyszczenie i mycie felg

Dobre Efekty po tym dimerze ale u mnie to jest chyba i tak za mocno przywarte. Ogólnie to dzisiaj poszorowałem dwa koła Cifem takim W5 z lidla i te większe ciapy zeszły ale większość została. Byłem u kolegi w autokosmetyce i dostałem kwas do czyszczenia felg ( tak miał na beczce napisane) Dał mi 250ml i mówi, że to mi wystarczy żeby rozrobić na takie mocne zabrudzenia to na dwa litry i dał mi inne instrukcje jak tym się bawić. Ogolnie mocny musi być bo jak z ciekawości powąłałem to aż mi świeczki w oczach się pokazały. Dam znać co wyszło z tego. Tak koło Weekendu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2011, 20:09   #14
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Czyszczenie i mycie felg

Witam! No to jestem po zabiegu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i jestem bardzo zadowolony. Kwas w stężeniu 1:10 zdziałał cuda. Wszystko schodziło praktycznie bez szorowania, Nie od razu ale tak po pięciominutowej ekspozycji. Oto efekty na fotkach. Z tyłu na ramieniach nie chciało mi się już bawić bo i tak tego nie widać. Z wierzchu są felgi bez skazy jak widać w idealnym stanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i czyste jak nowe. Tylko musze wymienić dekielki bo mam te srebrne i mi się utleniło aluminium czy co to jest... tak czy inaczej wyglądają paskudnie, całe w pęcherze.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC01667.jpg (91.8 KB, 130 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC01666.jpg (91.2 KB, 115 wyświetleń)
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2013, 10:41   #15
fordamian
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 07-06-2013
Skąd: Poznań
Model: Ford SportKa
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: Czyszczenie i mycie felg

Matrog, dość dawno myłeś swoje felgi, ale w sumie może to i dobrze, chciałem zapytać czy po myciu kwasem nie miałeś potem problemów? Znalazłem taki filmik: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i się zastanawiam czy coś może się feldze stać?
fordamian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2013, 16:26   #16
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Czyszczenie i mycie felg

Nie. Nic się nie działo. To specjalny kwas do tego celu był od kolegi co ma myjnie. Teraz myje "moje auto do felg super mocy". Jeżeli jest napisane super mocny to jest to też kwas. Cena koło 10zł. Brud schodzi nawet bez użycia gąbki. Wystarczy mocny strumień wody.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2013, 18:18   #17
fordamian
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 07-06-2013
Skąd: Poznań
Model: Ford SportKa
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: Czyszczenie i mycie felg

Aha to spoko, to sobie chyba zafunduję tę zanurzeniówkę na doczyszczenie po sezonie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fordamian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2013, 08:31   #18
ffordekk
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 03-12-2013
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Czyszczenie i mycie felg

Odkopuję temat! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja używam Terminatora i okazało się, że to ten sam środek, którego używają przy metodzie zanurzeniowej. Sam środek polecam - szybko usuwa nawet zapieczony brud, także jak ktoś sobie nie może poradzić to terminatorrrrro na pewno da radę! fordamian, podzielisz się wrażeniami z zanurzeniówki?
ffordekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2014, 16:05   #19
tombielaw
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-04-2014
Skąd: Legnica
Model: Focus Mk1/Fiesta Mk7
Silnik: 1.8B+Lpg/1,25B+Lpg
Rocznik: 2001/2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: Czyszczenie i mycie felg

oze komus sie przyda. Ja przy przygotowywaniu felg pod malowanie, logiczne, musialem zmyc ten caly syf, a bylo go sporo i byl konkretnie zapieczony. Plyny dedykowane do mycia felg i usuwania tego nagaru nie daly sobie rady. Zostala mi tez ta pianka z klejem co ciezarki sie zaklada. Pod reka mialem "srodek do usuwania uszzelnien" firmy Wurth. Spsikalem te pozostalosci po ciezarkach, odczekalem az rozpusci, chlapnalem woda i przetarlem szczota do felg. Odziwo zeszlo wszystko, i nagar i klej. Nie wiem jak to dziala na sama felge ale wisialo mi to bo i tak szlifowalem. Pozdrawiam
tombielaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2014, 21:07   #20
thomas77
ford::average
 
Avatar thomas77
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 24-04-2012
Skąd: Focusklubpolska
Model: focus MK I
Silnik: 1,6 benz
Rocznik: 2000
Postów: 72
Domyślnie Odp: Czyszczenie i mycie felg

Matrog środek o którym piszesz na początku tematu czyli TENZI PRIX lub Alux jest to jeden z najlepszych środków do czyszczenia felg i butelka starczy na dłuugo a myje wszelaki brud ,wystarczy spryskać i poczekać kilka minut pomóc pedzlem w trudno dostępnych miejscach
i cieszyć się efektem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

tu kupicie :[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
thomas77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.