Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-08-2017, 12:35   #21
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: falujące obroty na biegu jałowym

Nie na zwrot ale na zalozenie sprawy o wade ukryta.
Kupilem kiedys auto, tez mialo byc super,
Okazalo sie ze nie dziala turbo, wystarczyl jeden telefon i przedstawienie sprawy jak to prawnie wyglada.
Gosciu poprosil o nr konta i przyslal kase na naprawe turbiny

Bump: Tak samo jak kupujesz auto od osoby prywatnej i jest napisane ze zapoznales sie ze stanem faktycznym auta to nie oznacza ze jest w pelni wolne od wad chociaz wiele osob mysli ze dzieki twmu sprzeda auto bez odpowiedzialnosci.
Jezeli dobrze sie postarasz to mozesz nawet sie sadzic (i wygrac) jezeli ktos wlal doktora a ty pozniej musisz robic remont silnika.
Jezeli jestes uparty i stanowczy to jestes w stanie to zalatwic, takie jest unijne prawo

Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2017, 12:56   #22
szef46
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 03-01-2016
Skąd: Olsztyn
Model: ford focus c-max
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 85
Domyślnie Odp: falujące obroty na biegu jałowym

mam jeszcze jedno pytanie może nie w temacie ale posiadam nowy akumulator 80 ah który kupiłem do starego samochodu diesel 1.6t dci czy mógłbym go przełożyć do benzyniaka 1.8 czy będzie trochę za duży pojemnościowo nie rozmiarowo? czy nie zaszkodzi autu?
szef46 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2017, 13:05   #23
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: falujące obroty na biegu jałowym

Przy 1.8 powinien byc okolo 56Ah, zalozysz 80Ah to teoretycznie nie powinno nic sie stac pod warunkirm ze czasem robisz wieksze trasy.
W przypadku tylko krotkich sadze ze bedzie po jakims czasie niedoladowany (spokojnie nie po tygodniu czy miesiacu)
Kazde auto laduje tkim samym napieciem, rozni sie natezenie pradu.
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2017, 22:54   #24
Viktor
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-09-2016
Model: C-MAX 1,8 GHIA
Silnik: 1,8
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: falujące obroty na biegu jałowym

Witam.
Przeczytałem powyższe wypowiedzi i pewnie będę musiał sprawdzić rurkę,klapki itp, ale może ktoś z Was miał coś takiego.
Bieg jałowy obroty na benzynie falują na postoju ok 800-900, gaz już zdecydowanie gorzej 500-900. Nie mogą podobno ustawić gazu dopóki nie pozbędę się falowania na benzynie. Ale gdy włączę klimę to nagle się wszystko poprawia. Nie jest idealnie, ale jest dużo lepiej.
Co ma wspólnego włączona klima do obrotów??
Błąd P2135- czujnik A i B położenia przepustnicy; bląd wiarygodności.
Przepustnica i EGR wyczyszczone.
Przerabialiście coś takiego??
Viktor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2017, 02:46   #25
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: falujące obroty na biegu jałowym

Moim znadniem masz rozjechane mapy, dlatego skacza delikatnie obroty na benzynie.
Zreseruj komputer, najlepiej odlaczajac aku na chwile i wtedy sprawdz.
Co do przepustnicy to jest w pelni elektroniczna wiec blad mnie nie dziwi.
Moze sie nie zamyka w pelni, a moze padl rezyztor od pozycji przepustnicy.

Tak mi przyszlo do glowy, kiedy zmieniales swiece, jak wlaczysz klime to obroty delikatnie podnosza sie do gory i wtedy jest stabilnie,
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2017, 06:23   #26
jotko
ford::beginner
 
Imię: Witek
Zarejestrowany: 20-08-2014
Model: Ford Focus C-MAX
Silnik: 1,8
Rocznik: 2005
Postów: 11
Domyślnie Odp: falujące obroty na biegu jałowym

Miałem falowanie w 1,8 benzyna.
Po wyczyszczeniu przepustnicy( zdjąłem ją i oczyściłem z nagaru i tłuszczu) wszystko ustało.
Po zdjęciu nogi z gazu obroty spadają na 1100 na pół sekundy i ida na pozycje 860/ 900.

Robiłem też klapki ponieważ je już słyszałem na jałowym.
I tu było troszkę pracy. Klapki przyszły nowe i nie pasowały do gniazd.
Wystawały 2 mm ponad poziom uszczelek.
Szlifierka taśmowa i dopasowane do gniazda. Widać jest różnica pomiędzy kolektorem przedliftowym i po.

I jeszcze jedno świece . Mam zagazowany silnik i wartość szczeliny na świecach po 6 mc wzrosłą ponad 2 mm. Poprostu się wypaliły. Kupiłem nowe i problemy ustały.

Mapowanie silnika jest wskazane dla auta bez usterek. On musi pracować na jałowym kilka minut.

Hey
jotko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2017, 08:05   #27
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: falujące obroty na biegu jałowym

Co do silnika 1.8 w c-maxie to przepustnica jest tam prawie zawsze idealnie czysta, odprowadzenie oparow olejowych jest poprowadzone pod filtr powietrza ktory go zatrzymuje. Minus ze trzeba go czesciej kontrolowac i wymieniac.
A swiece w gazie sa istotne tak samo jak lubrykant do obnizania temperatury spalania gazu.
Ja w obu autach wymieniam swiece co 20tys km niezaleznie od ich stanu i nie mam instalacji gazowej
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2017, 08:22   #28
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,764
Domyślnie Odp: falujące obroty na biegu jałowym

Cytat:
Napisał Gregi86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do silnika 1.8 w c-maxie to przepustnica jest tam prawie zawsze idealnie czysta,
Prawie robi wielką różnicę. Czasami po odpaleniu silnik wchodzi na 500 obr./min. i świeci kontrolka ładowania to warto osmoloną przepustnicę wymyć i objaw ustąpi.
Co do lubryfikacji to co gazownik to inna opinia, jedni zalecają, drudzy nigdy by tego nie założyli. Kwestia doboru instalacji.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2017, 11:14   #29
klodis
ford::advanced
 
Avatar klodis
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-03-2014
Skąd: Warszawa - Białołęka
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.8 benzyna 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 365
Domyślnie Odp: falujące obroty na biegu jałowym

Cytat:
Napisał Gregi86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do silnika 1.8 w c-maxie to przepustnica jest tam prawie zawsze idealnie czysta, odprowadzenie oparow olejowych jest poprowadzone pod filtr powietrza ktory go zatrzymuje. Minus ze trzeba go czesciej kontrolowac i wymieniac.
A swiece w gazie sa istotne tak samo jak lubrykant do obnizania temperatury spalania gazu.
Ja w obu autach wymieniam swiece co 20tys km niezaleznie od ich stanu i nie mam instalacji gazowej
Gregi86 - przepustnica w samochodzie nigdy nie jest idealnie czyta, chyba że kupisz nowy samochód wtedy tak. Nagar zawsze się zbiera ździwłbym się jak by go nie było w aucie ponad 10cio letnim z przebiegiem około 200000km, warto czasem przeczyścić przepustnicę choć w pewnych przypadkach - falowania obrotów nie wiele to daje. Zdjęcie poniżej przedstawia przepustnicę i jej wygląd po demontażu z samochodu i faktycznie ze strony filtra nie wiele wymaga czyszczenia, ale już od strony silnika trzeba poświęcić chwile na jej dobre wymycie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg WP_20170807_09_49_14_Pro.jpg (92.8 KB, 99 wyświetleń)
__________________
Pozdrawiam

Tomek/ FORD Focus C-MAX 1,8b 125KM

Ostatnio edytowane przez klodis ; 17-08-2017 o 11:18
klodis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2017, 12:08   #30
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: falujące obroty na biegu jałowym

Tak sie dzieje jak nie kontrolujesz stanu filtra.
Ja sprawdzam moje auta na bierzaco wiec wiem jak wyglada a w c-maxie zony sprawdzalem dokladnie, ma 11 lat i 160tys przebiegu.
W mondeo jest inna sprawa poniewaz rura z glowicy jest miedzy filtrem a przepustnica.
Jej nieszczelnosc ma tez wplyw na przyspieszanie i dlawienie sie silnika.
W focusie drazni mnie elektroniczna przepustnica. Nie ma takiej reakcji na pedal gazu jak w wersji z linka.
Wiec wszystko zalezy sprawdzania auta

Bump: Tak sie dzieje jak nie kontrolujesz stanu filtra.
Ja sprawdzam moje auta na bierzaco wiec wiem jak wyglada a w c-maxie zony sprawdzalem dokladnie, ma 11 lat i 160tys przebiegu.
W mondeo jest inna sprawa poniewaz rura z glowicy jest miedzy filtrem a przepustnica.
Jej nieszczelnosc ma tez wplyw na przyspieszanie i dlawienie sie silnika.
W focusie drazni mnie elektroniczna przepustnica. Nie ma takiej reakcji na pedal gazu jak w wersji z linka.
Wiec wszystko zalezy sprawdzania auta
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.