Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-08-2017, 18:52   #1
sebo_runner
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-07-2011
Model: Fusion USA
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 50
Domyślnie Klimatyzacja - działa cały czas

Witam!
Mam pytanko. Jak u Was w amerykancach działa sprężarka klimatyzacji ? Ja u siebie jak np. Na dworzu jest 25 stopni i wyłącze przycisk AC to ona i tak chłodzi. Jak na dworzu było chłodniej np. 12 stopni to chyba nie działała. Jak np. Ustawie temp na high to wtedy się wyłącza. Ogólnie wyłączenie przycisku AC nic nie zmienia jak jest ciepło na dworzu. A jak u Was ? Szukać przyczyny ?

Ogólnie mam wentylatory od 1.5 założone może to tego wina ? Choć obydwa wentylatory działają poprawnie.

Pozdro
Sebo

sebo_runner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2017, 20:40   #2
czakus84
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-08-2011
Skąd: Sopot
Model: Mondeo MK5 / Fusion
Silnik: R9CF
Rocznik: 2015
Postów: 69
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - działa cały czas

może masz coś na panelu sterownia włączone coś na szyby ? u mnie na Sony po lewej stronie są trzy przyciski od nawiewu szyb które również klimę włączają .
Ogólnie jak wyłączysz AC to powinno przestać chłodzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czakus84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2017, 09:24   #3
lukaszant
ford::average
 
Avatar lukaszant
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-05-2014
Skąd: Łowicz
Model: Fusion/Mondeo MKV
Silnik: 2.5 AT
Rocznik: 2013
Postów: 183
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - działa cały czas

Ja tez to zauważyłem, że włączenie przycisku nic nie zmienia... sprężarka się załącza od razu. Może te typ (z Sync 1.0) tak ma...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lukaszant jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2017, 10:10   #4
sebo_runner
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-07-2011
Model: Fusion USA
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 50
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - działa cały czas

To wszystko jasne. To po co taki złom niedopracowany zrobili ? Powinna być na takie coś akcja serwisowa :/
sebo_runner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2017, 18:25   #5
Mondomaniak
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-09-2008
Skąd: Lublin
Model: Mondeo V USA/C-Max
Silnik: 1.5180KM/2.0TDCI180KM
Rocznik: 2014/2017
Postów: 95
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - działa cały czas

U mnie też tak działa. Byłem zdziwiony tym faktem ale przy upałach i tak trzeba by włączyć klimę. Temperaturę mam ustawioną na 21 stopni. Rano gdy było chłodniej nawiew grzeje. Więc uznałem że tak ma być.
Mondomaniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2017, 20:34   #6
sebo_runner
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-07-2011
Model: Fusion USA
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 50
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - działa cały czas

Mondomaniak

Tak samo mam jak i Ty , jak z rana chłodniej to grzeje . Dziś doszedłem do wniosku , że jest okej . Jak np. ustawię nawiew manualnie na siebie albo na nogi plus ustawie wianie wiatru manualnie to klima się wyłącza i jak np. wcisne AC to się włącza . Tak jak ustawimy automatycznie miejsce wiania ( czyli wtedy jest też na szybę ) to klima się włącza , nie ważne czy włączymy AC czy też nie , w sumie słusznie bo osusza szybę , ale w większości aut jak naciśniesz w takim przypadku AC i je wyłączysz to się wyłącza , tutaj tak nie jest . Więc tak to ma być

Pozdro
Sebo
sebo_runner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2017, 17:10   #7
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - działa cały czas

Po to tak wymyślili amerykańscy uczeni, aby przeciętny amerykanin nie zawracał sobie głowy czy ma włączyc, czy nie, a nie przewidzieli, że trafi to do Europy, i tu będa sie zastanawiać, że pewnie coś schrzanione.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2018, 16:08   #8
Grzegorz123
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-09-2006
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford mondeo mk5
Silnik: 2.0 tdci tytanium
Rocznik: 2015
Postów: 66
Domyślnie Klimatyzacja cały czas działa nie wyłącza się.

Witam zauważyłem że w moim fusionie Klima chodzi cały czas nie można jej wyłączyć tym przyciskiem ac czy u was jest tak samo.Teraz zimą to trochę lipa bo chodzą wentylatory no i sprężarka która stawia opór ma wpływ na spalanie i nagrzewania silnika czy ktoś może rozwiązał ten problem ?
Grzegorz123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2018, 08:49   #9
slawek 1976
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 05-10-2014
Model: Mustang VI
Silnik: 3,7 317KM
Rocznik: 2017
Postów: 46
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - działa cały czas

Klimatyzacja wyłączy się jak skierujesz nadmuch w innym kierunku niż szyba . Jak na szybę to z automatu się załącza nawet nie sygnalizuje światełkiem o uruchomieniu . Też mi to się bardzo nie podoba ,że samochód próbuje być mądrzejszy niż ładniejszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Chętnie bym to zmienił ale na razie cisza nikt nic nie pisze .
slawek 1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2019, 11:01   #10
MasteRafi
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 26-08-2017
Model: Ford Fusion
Silnik: 2.0 Duratec 240km
Rocznik: 2013
Postów: 55
Domyślnie Klimatyzacja - chłodzi po wyłączeniu

Zastanawia mnie działanie mojej klimatyzacji przy tych wysokich temperaturach. Jeśli wsiadam do auta i włączam klimatyzację np. 21stopni to normalnie chłodzi lecz jeśli chce ją wyłączyć z przycisku A/C. To lampka pod przyciskiem gaśnie ale klima chłodzi dalej. Czy wy też tak macie czy mam coś nie tak z sterowaniem. Dodam że jeśli ustawie temperature np 29stopni to klimatyzacja zaczyna grzać.
MasteRafi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.