Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-01-2014, 22:16   #1141
jjery
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Zawiercie
Model: Ford S-MAX Platinum X
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Próbowałem odłączać AKU i bezpiecznik radia na całą noc, kilka razy i nic, ale nie wiem czy radio się resetowało, bo ustawienia stacji radiowych i audio nie zmieniają się po włączeniu zasilania. Zauważyłem że po włożeniu płyty CD z softem, laser włącza się na ok. 1 sek. i nic. W desperacji nagrałem soft na płycie DVD, po włożeniu laser świeci ok. 40 sek, i nic, po włożeniu oryginalnej płyty laser świeci i przesuwa się ale i tak nie działa funkcja " System Download" i "Navigation Download" jednak nawigacja po wyznaczeniu trasy działa prawidłowo przez ok. 30 min. Potem nawigacja przestaje wyświetlać parametry -(odległość, czas) i szczegółową mapę, a kursor lekko zbacza z wyznaczonej trasy, mimo że GPS widzi 9 satelitów. Spróbowałem w takim momencie wyjąć i ponownie włożyć płytę nawigacji ale radio przez kilka minut nie mogło odczytać płyty i prosiło o włożenie oryginalnego nośnika, po pewnym czasie radio samo wyłączyło się a po ponownym uruchomieniu prawidłowo odczytało nośnik. Moja determinacja już wymięka, czy ktoś jest w stanie jeszcze podjąć wyzwanie które mnie przerasta, czy jednak pozostaje serwis. Może to usterka lasera który czyta tylko DVD a nie radzi sobie już z CD. Mam nadzieje że ewentualne rozwiązanie tego problemu pomoże wielu użytkownikom forum. Przy pierwszej awarji serwis sugerował kosztowną naprawę a wystarczyło wgranie nowego softu.


Ostatnio edytowane przez jjery ; 14-01-2014 o 22:21
jjery jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2014, 23:21   #1142
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał jjery Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Przy pierwszej awarji serwis sugerował kosztowną naprawę a wystarczyło wgranie nowego softu.
Brak w Twoim profilu info skąd jesteś. Jeśli okolice warszawy - to podjedź do kol. holdenikus do Sochaczewa - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
A jeśli bliżej Ci na Śląsk - to okolice Rybnika - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Obydwa to dobre, sprawdzone serwisy fabrycznych navi Ford. W SKANBIS sam wymieniałem DVD w poprzednim NXie (teraz mam NX SD Plus).
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2014, 21:58   #1143
patrolk
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 03-11-2008
Skąd: Bytom
Model: Mondeo MK4 titanium x
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 34
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Witam Mam pytanie do specjalistów od nx co będę potrzebował do montażu nx-a mam teraz radio sony wiem ze na pewno koszyk,ramka elm do uruchomienia,czy jeszcze coś??

Ostatnio edytowane przez patrolk ; 25-01-2014 o 22:20
patrolk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2014, 08:10   #1144
p_swiderski
ford::advanced
 
Avatar p_swiderski
 
Zarejestrowany: 23-05-2010
Skąd: PL/NO
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 311
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał patrolk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam Mam pytanie do specjalistów od nx co będę potrzebował do montażu nx-a mam teraz radio sony wiem ze na pewno koszyk,ramka elm do uruchomienia,czy jeszcze coś??
I oczywiście szukałeś wcześniej odpowiedzi? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak masz BT to wiązka może nie pasować - brak dźwięku. Poza tym jak napisałeś ramka do deski rozdzielczej, koszyk na radio, ELM albo IDS do aktywacji (jeżeli masz Convers+), antena GPS (może być taka za 40zł z alledrogo. Zamiana Sony na NX przebiega bezproblemowo, w 2 godziny dasz radę nie spiesząc się specjalnie.
p_swiderski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2014, 09:33   #1145
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Patrolk, mondeo masz z którego miesiąca ? Pytam bo właśnie w 2008 roku była zmiana instalacji.Jak się cofniesz kilka postów w tym wątku to się dowiesz o co chodzi.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2014, 10:33   #1146
kr.bi
ford::advanced
 
Avatar kr.bi
 
Imię: Krzys
Zarejestrowany: 21-08-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Pb 140 Qńa
Rocznik: 2009
Postów: 301
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Patrolk, mondeo masz z którego miesiąca ? Pytam bo właśnie w 2008 roku była zmiana instalacji.Jak się cofniesz kilka postów w tym wątku to się dowiesz o co chodzi.
Ze swojej strony mogę wskazać "namiar" na moje zmagania związane z zamianą/wymianą Sony CD/MP3 na NXa. Nie jest to co prawda niniejszy wątek, niemniej BT/VC jest powiązany,
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
W moim przypadku chodziło o wiązkę uniwersalną (z 22-pin'owym pajączkiem) i jak kolega mm32 wcześniej wspominiał w mk4 z czerwca 2009 ta wiązka już była zmieniona (musiałem przełożyć konektorki w białej wtyczce quadlock'a). Możesz zacząć lekturę od postu #1373 ww linka.

pozdrofka

Bump:
Cytat:
Napisał patrolk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam Mam pytanie do specjalistów od nx co będę potrzebował do montażu nx-a mam teraz radio sony wiem ze na pewno koszyk,ramka elm do uruchomienia,czy jeszcze coś??
za pamięci zaopatrz się w kluczyki/wyjmaki w ilości stuk 4 bo bez nich nie dasz rady "wyciągnąć" navi gdyby przyszło z jakiegoś powodu to zrobić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg klucze-wyjmaki-do-radia.jpg (21.1 KB, 50 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez kr.bi ; 27-01-2014 o 10:42
kr.bi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2014, 21:43   #1147
patrolk
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 03-11-2008
Skąd: Bytom
Model: Mondeo MK4 titanium x
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 34
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

dzięki panowie za podpowiedz data prod.09.06.2008
patrolk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2014, 09:03   #1148
jas!ek
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-10-2009
Skąd: W-wa
Model: Mondeo MK4 Titanium Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 58
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Jak w przypadku wielu innych osób padła mi antena GPS do NXa. Jak wiele innych osób zgodnie z sugestiami z tego wątku założyłem antenkę zastępczą i nawigacja pięknie działa (już ponad pół roku). Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tyle, że od dłuższego czasu pogarsza mi się odbiór radia (teraz to już ewidentnie gubi zasięg - w zależności od tego gdzie jestem pojawiają się szumy, zanika sygnał, za chwilę się pojawia, poza miastem radia praktycznie brak).
Nie jestem w stanie powiedzieć, kiedy dokładnie się to zaczęło - może wtedy gdy zaczęła nawalać antenka GPS. Na pewno jednak po przełączeniu na zastępczą antenę odbiór jeszcze bardziej się pogorszył.
Żeby nie było wątpliwości - przy przyłączeniu zastępczej anteny GPS nie ruszałem drugiej złączki antenowej - domyślam się, że odpowiadającej za zwykłe radio.

Ostatnio jak w warsztacie zgłosiłem to z prośbą o sprawdzenie anteny, to powiedzieli, że antena GPS i radiowa to tak na prawdę to samo, i jak padł jeden układ to i drugi też, więc nawet nie ruszą - mam sobie kupić nową antenkę.
Trochę mnie to zdziwiło, ponieważ:
1. wydawało mi się, że w antenie radiowej żadnej elektroniki nie ma - to zwykły kawał druta
2. nie przypominam sobie, żeby ktokolwiek z wymieniających antenę GPS skarżył się, że radio słabo odbiera.

Możecie powiedzieć jak to wygląda? Czy faktycznie zepsuty układ anteny GPS równa się zepsutej antenie radiowej? Jeżeli tak, to czy macie lepszy pomysł na naprawę niż wymiana anteny? Jeżeli nie, to jak sprawdzić co może powodować słaby odbiór?
jas!ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2014, 20:10   #1149
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał jas!ek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Ostatnio jak w warsztacie zgłosiłem to z prośbą o sprawdzenie anteny, to powiedzieli, że antena GPS i radiowa to tak na prawdę to samo, i jak padł jeden układ to i drugi też, więc nawet nie ruszą - mam sobie kupić nową antenkę.
Trochę mnie to zdziwiło, ponieważ:
1. wydawało mi się, że w antenie radiowej żadnej elektroniki nie ma - to zwykły kawał druta
2. nie przypominam sobie, żeby ktokolwiek z wymieniających antenę GPS skarżył się, że radio słabo odbiera.

Możecie powiedzieć jak to wygląda? Czy faktycznie zepsuty układ anteny GPS równa się zepsutej antenie radiowej? Jeżeli tak, to czy macie lepszy pomysł na naprawę niż wymiana anteny? Jeżeli nie, to jak sprawdzić co może powodować słaby odbiór?
"Warsztaty" to już takie głupoty potrafią opowiadać, ze czasem ręce opadają.
W stopce anteny dachowej mieszczą się DWA urządzenia elektroniczne. Osobno mają wyprowadzony sygnał i są osobno zasilane.
Moduł anteny GPS umieszczonej w stopce nie różni się jakoś zasadniczo o tego zastępczego modułu zamkniętego w plastikowym pudełeczku. Oczywiście nie ma plastikowego pudełeczka, ale na prawdę wygląda podobnie - płaski prostopadłościan metalowy z wychodzącym cienkim kablem koncentrycznym. Zasilanie modułu GPS podawane jest po kablu sygnałowym, dzięki czemu można antenę GPS tak łatwo zamieniać.
Wewnątrz tej samej stopki antenowej umieszczony jest także wzmacniacz antenowy FM. Zasilany jest tym dodatkowym kabelkiem (z normalnej tylnej wiązki), który wchodzi do stopki, niezależnie od kabla sygnałowego radiowego.
Wzmacniacz antenowy nie ma żadnej obudowy i jeśli do stopki dostaje się woda to w oczywisty sposób go "trafia"...
Jak wygląda wzmacniacz w stopce już wrzucałem fotkę parę razy - no to zrobię to jeszcze raz.
Na zdjęciu jest moja osobista stopka antenowa z C-maxa.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 29-01-2014 o 20:21
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2014, 12:10   #1150
jas!ek
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-10-2009
Skąd: W-wa
Model: Mondeo MK4 Titanium Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 58
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W stopce anteny dachowej mieszczą się DWA urządzenia elektroniczne. (...)
Wzmacniacz antenowy nie ma żadnej obudowy i jeśli do stopki dostaje się woda to w oczywisty sposób go "trafia"...
Dzięki Tedi za łopatologiczne wytłumaczenie wsparte obrazkami. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czyli niestety muszę się przymierzyć do zakupu nowej antenki, albo pogodzić z kijowym odbiorem.
jas!ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blaupunkt , kuga , mondeo mk4 , navigacja , nawigacja , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.