Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-12-2023, 15:30   #211
Tzebr
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 04-12-2023
Skąd: Białystok
Model: Ford Focus mk3 polift
Silnik: 1.6
Rocznik: 2018
Postów: 2
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - dokładka i aktywacja

Witam szanownych kolegow.
Kupilem niedawno dosc uboga wersje Forda Focusa mk3 2018 rok po lifcie.
Zalezy mi na dodaniu tempomatu. Jestem z Bialegostoku czy jest moze jakis fachowiec do 200 km z ktorym mozna sie skontaktowac w sprawie takiego dodania tempomatu?
Pozdrawiam tzebr

Tzebr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2023, 15:50   #212
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,986
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - dokładka i aktywacja

1.6 wolnossący czy diesel? Do wolnossaka nie dołożysz bez grubej rzeźby aktywnego tempomatu.
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2023, 17:48   #213
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,465
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - dokładka i aktywacja

M wrażenie że pytanie było o tempomat "jakiekolwiek".
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2023, 18:09   #214
Tzebr
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 04-12-2023
Skąd: Białystok
Model: Ford Focus mk3 polift
Silnik: 1.6
Rocznik: 2018
Postów: 2
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - dokładka i aktywacja

No wlasnie benzynka.
I mam pytanie bo moje zegary maja maly wyswietlacz a w bogatrzej wersji byl wiekszy z grafika np. pokazywal auto z otwartymi drzwiami itp. u mnie jest nawet problem z przeciwmgielnymi przednimi. Kupilem swiatla pod zaslepka sa oczywiscie oryginalne mocowania ale wiazki brak. Dokupilem rozbudowany orzelacznik swiatel i o dziwo moge zmniejszac natezenie swiatla deski - wiec mozna!
Tzebr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2023, 20:21   #215
miraż
ford::advanced
 
Avatar miraż
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-12-2015
Skąd: Białystok
Model: Ford C-Max MK2
Silnik: 1,6 EB 150>182KM
Rocznik: 2011
Postów: 206
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - dokładka i aktywacja

Cytat:
Napisał Tzebr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem z Bialegostoku czy jest moze jakis fachowiec do 200 km z ktorym mozna sie skontaktowac w sprawie takiego dodania tempomatu?
SW CAR, Choroszcz, ul. Warszawska 74
Zajedź, zapytaj, będziesz wiedział co jest możliwe i jakie będą koszty.
miraż jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2024, 22:48   #216
dyssek
ford::amateur
 
Imię: TOMASZ
Zarejestrowany: 28-12-2020
Skąd: KRAKÓW
Model: Focus
Silnik: 1.5 tdci
Rocznik: 2017
Postów: 1
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - dokładka i aktywacja

Pochwalę się i zostawię dla potomnych parę wskazówek,

Przede wszystkim wielkie podziękowania dla kolegi cezarg1410 bez niego nie byłoby możliwości wykonania dokładki radaru w takiej konfiguracji tj instalacja radaru AG9N9G768BF z Volvo. Także potwierdzam, da się zainstalować radar z Volvo w FF 3.5 Większość dzięki wspomnianemu cezarg1410. Jeszcze raz wielkie dzięki !!!

Wiązkę miałem kompletną poza wyprowadzeniem wtyczki do samego radaru. Dołożyłem brakujące piny [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i wykorzystałem wtyk do radaru który przyszedł razem z modułem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ważne aby w module z Volvo trzeba zostawić masę na pinie nr 3 a nie na 4 jak to w oryginalnym radarze Forda [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Uchwyt dorabiałem sam bo nie było możliwości dostania go w rozsądnych pieniądzach. Zamodelowałem w 3D bazując na pomiarach auta i samego modułu. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Załączam pliki dla potomnych [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Od razu dodam że mam silnik 1.5 tdci bez rolety. Z roletą trzeba sprawdzić czy nie ma gdzieś kolizji.
Gdyby ktoś potrzebował został mi 1szt uchwytu prototypowego który po drobnych modyfikacjach będzie pasował (do 1.5tdci bez rolety)
Niestety nie mam finalnych fotek ale na przymiarkach tak to wyglądało [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Na foto uchwyt jeszcze przed malowaniem itd. Regulacja radaru jest na śrubach M8 przechodzących przez te plastikowo-gumowe elementy w radarze. Fabrycznie były to przeguby ale ja to delikatnie przegwintowałem gwintownikiem M8 i przez nie wkręciłem się do blachy uchwytu. Otwory w uchwycie również przegwintowałem, tak aby kręcąc śrubami była możliwość regulacji radaru i poprawnego ustawienia pion / poziom.
Generalnie jak na prototyp to nieźle wyszło i najważniejsze działa, zrobię z 200km to dam znać czy wszystko się trzyma itd.

Sama aktywacja wg procedury którą ktoś już wrzucał tj
BCMii:
-> Tempomat - 03-with adaptive cruise control
-> Collision mitigation by braking - 02-Collision Mitigation by Braking Gen 1
-> Ostrzeżenie przed zderzeniem czołowym - 02-funkcja ostrzeżenia o przeszkodzie z przodu pojazdu 1. generacji
-> Adjustable Speed Limiter - 02-With ASL
zapis do backup, inicjalizacja ABS
PCM:
-> Tempomat - 3-Inteligentny układ kontroli prędkości
-> Łagodzenie zderzenia przez hamowanie - 2-Gen 1
Inicjalizacja PCM, reset PCM i CCMii

Po powyższym trzeba zrobić wymuszoną aktywacje kalibracji CCMii w Forscanie i tu ciekawostka dla potomnych, w nowej wersji forscana nie ma tej opcji. Tu ponownie z pomocą przyszedł kolega cezarg1410 który szybko znalazł ostatnią wersję Forscana z tą opcją tj 2.3.45.

Po kalibracji wszystko śmiga idealnie. Została mi do ogarnięcia grzana kierownica bo w cenie przycisków do adaptacyjnego tempomatu udało mi się znaleźć kierownicę z przyciskami i podgrzewaniem kiery. Moduł zespolony jakimś cudem mam z możliwością jej podłączenia więc szukam przycisków do podgrzewania kierownicy i działam.

Aha… nie czekając na dostępność zaślepki zderzaka zrobiłem z ABSu 3mm w zaprzyjaźnionej firmie taką tymczasową dokładkę [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Sprawdza się idealnie.

Jak będę miał chwilę porobię i wrzucę zdjęcia z docelowego montażu całości.

Ostatnio edytowane przez dyssek ; 14-03-2024 o 22:07
dyssek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2024, 19:32   #217
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,648
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - dokładka i aktywacja

Ja dodam od siebie że Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- ten uchwyt raczej nie podejdzie do 2.0 TDCi bo nie zmieści się za żaluzją - ale fajnie że udostepniles projekt, ludzie mogą sobie reużyć do 1.5
- pisałem do supportu forscana i wczoraj wysłali mi poprawiona wersję 2.3.60 z udostępnioną procedurą kalibracji. Podobno jej brak był spowodowany błędem w bazie danych. Trzeba przyznać że support Forscana naprawdę daje radę, a sam program jest coraz coraz lepszy. Biorąc pod uwagę jego cenę to naprawdę fenomen.

Gratki moda! Jeden z najfajniejszych w FF3
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus , mk3 , tempomat


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.