Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-04-2016, 10:39   #511
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Widziałem kiedyś na ebaju syrenę z 2012 roku (końcówka -AK).

Często jak się wpisuje numer 6G9N-19G229-AK to się wyświetlają syrenki opisane jako do VOLVO.

Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2016, 20:53   #512
stanpol
ford::beginner
 
Imię: Staszek
Zarejestrowany: 29-10-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 Automat
Silnik: Diesel 2.0 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 35
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał gumis15 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, dołączę się do rozmowy na temat alarmu, mianowicie w moim Mondeo Mk4 mam jak podejrzewam niefabryczny alarm, i ogólnie wszystko było ok tzn gdy zamknąłem auto niebieska kontrolka zaczęła migać a po np kopnięciu auta w koło lub kołysaniu alarm załączał się, od dłuższej chwili co by się nie działo to alarm milczy. Czy ma ktoś taki alarm? Jak go ustawić? Co to za przyczyny?

Zdj podglądowe jak to wygląda (przycisk i kontrolka)

https://zapodaj.net/8025d48039bd0.jpg.html
https://zapodaj.net/ef2e39ebd35a3.jpg.html

Ten guzik obok podgrzewania foteli po wciśnięciu wydaje dźwięk, tak samo zresztą ta niebieska lampka.
Podobne kontrolki są montowane w tzw blokadach zapłonu. Deaktywacja odbywała się przy pomocy breloka. Może już jest nieaktywny a jednak podłączonyi dlatego wydaje sygnał [takie pipanie].
stanpol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2016, 19:05   #513
mottom
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-02-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 210
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Alarm - Mam i ja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chciałem podziękować za pomoc @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Podsumowując zdobyte przeze mnie informacje:
-(podobno) każde bsi obsługuje alarm (moje z końcówką "be" obsługuje),
-zamek maski pasuje po drobnej modyfikacji od Mondeo MK4 (trzeba przełożyć dźwignię od starego zamka),
-kupując syrenę (również pasuje od Mondeo MK4) dobrze potwierdzić jest u sprzedawcy - że będzie z uchwytem i przewodem,
-ostatni element czujnik ruchu - ja wykorzystałem moduł i czujniki z lampki również od Mondeo MK4.
Zamieszczam zdjęcia modyfikacji. Czujniki od MK4 są za małe, więc wykorzystałem stare zaślepki. Miałem wątpliwości co do czułości tych czujników (opisywanej na we wcześniejszych postach), ale porównywałem w innym samochodzie i działają podobnie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.jpg (82.2 KB, 165 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2.jpg (89.0 KB, 162 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 3.jpg (83.1 KB, 151 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 4.jpg (76.9 KB, 202 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 5.jpg (95.6 KB, 154 wyświetleń)
mottom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2016, 08:39   #514
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał mottom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
-kupując syrenę (również pasuje od Mondeo MK4) dobrze potwierdzić jest u sprzedawcy - że będzie z uchwytem i przewodem,
BTW. Jaką kupiłeś syrenę?
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2016, 14:37   #515
mottom
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-02-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 210
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] kupiłem (prawdopodobnie) 6G9N-19G229-AF, sprzedawca miał jeszcze -AG. Z opisów wynika, że powinny pasować obie - więc w końcu nie sprawdziłem, którą dostałem.
mottom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2016, 11:15   #516
kwachu
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-09-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK4 Kombi Automat Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi 143PS
Rocznik: 06.2008
Postów: 86
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Czy ktoś montował może syrenę z podtrzymaniem 6G9N-19G229-Ax/Bx z VOLVO(albo mazdy/jaguara)?
Udało mi się kupić syrenę z Volvo CX90 6G9N-19G229-BK (identyczne oznaczenie ma syrenka z tiltem do mondeo) ale po podłączeniu i wzbudzeniu alarmu jest niemal niesłyszalna, tilt działa.
Początkowo myślałem że może uszkodził się głośnik przez wodę ale po rozbiórce widać że syrena jest hermetyczna a po dostaniu się środka sprawdziłem że głośnik jest sprawny.
Ciekaw jestem czy walnięta jest płytka czy może procek ma inny wsad... bez schematu czy możliwości wzbudzenia nic z tym za bardzo nie mogę zrobić.
Ale chciałbym potwierdzić czy ktoś montował syrenę z innej marki i z jakim efektem?
Dodam że po założeniu syreny 6G9N-19G229-AG z mondeo działa poprawnie.
kwachu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2016, 10:33   #517
robert5785
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 18-05-2014
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo ST-Line, VW Polo 6R
Silnik: 2.0 TDCI 205KM, 1.2 90KM
Rocznik: 2018, 2014
Postów: 90
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Panowie proszę o pomoc/wskazówki:
aktywowałem alarm z syrenką bez podtrzymania, lampka bez czujników, kupiłem syrenkę (działa), kabelek szaro-fioletowy do syrenki jest i syrenka po wzbudzeniu alarmu nie działa - migają tylko kierunki.
Sprawdziłem instalację i tak:
bezpiecznik - przekaźnik jest przejście na nóżkę 3, przejście pomiędzy nóżką 5 a kabelkiem jest. Po wzbudzeniu alarmu nie ma napięcia w kabelku. czy przekaźnik powinien "cyknąć" tylko raz raz czy powinien cykać cały czas.
Chciałem pociągnąć nowy kabelek z przekaźnika do syreny, ale skoro miernik pokazuje zamknięty obwód to kabelek jest dobry.
dodatkowo przy zamku maski nie mam instalacji, złącza w zamku chyba też nie mam - czy powinien pojawiać się komunikat przy otwartej masce na conversie (u mnie nie ma). w wątku ktoś napisał, że bez podłączonej syreny ma stosowny komunikat - u mnie tradycyjnie brak.

Ostatnio edytowane przez robert5785 ; 01-05-2016 o 20:42
robert5785 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2016, 14:43   #518
Szymon_Zy
ford::advanced
 
Avatar Szymon_Zy
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 27-02-2016
Model: Focus MKIII
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2013
Postów: 431
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Właśnie przejrzałem swojego focus. Nie mam w nim kabla do zamka. Po przebiciu się przez wątek widzę, że nie ma reguły. W etis w ogóle nie widzę nigdzie w wiązce tego kabelka. Po uruchomieniu tego CAT1 alarmu mam przy odpaleniu komunikat o otwarciu maski.
Czy wiązka od czujnika otwarcia maski idzie bezpośrednio do GEM? Czy jest gdzieś jakaś wtyczka po drodze?
Czy można sprawdzić czy z GEM wychodzi ten obwód w ogóle?
Zamiast wymiany zamka myślę o wstawieniu krańcówki NC (czyli normalnie obwód zamknięty) lub NO/NC i podłączniu do instalacji. Wtyczka zielona w podsufitce jest wiec teraz tylko moduł czujników muszę znaleźć.
__________________
Passat B1 -> Audi 80 B4 ABT -> Leon 1P BSE - Focus III 1.6 TDCI

Ostatnio edytowane przez Szymon_Zy ; 03-05-2016 o 14:50
Szymon_Zy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2016, 21:32   #519
robert5785
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 18-05-2014
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo ST-Line, VW Polo 6R
Silnik: 2.0 TDCI 205KM, 1.2 90KM
Rocznik: 2018, 2014
Postów: 90
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

zajrzałem dzisiaj ponownie do alarmu i wyszło mi, że brakuje masy na przekaźniku - po zwarciu pinów 3 i 5 syrena wyje sygnałem ciągłym - czy to prawidłowy dźwięk? nie powinien być modulowany? W wyniku moich testów doszedłem do wniosku, że sterująca syreną jest masa - na bezpieczniku napięcie jest cały czas - czy ktoś się potwierdzi, że to właściwy wniosek? Czy ktoś ma schemat instalacji do kombi? gdzie znajdę centralkę alarmu? bo albo centralka albo bsi ma jakiś problem.
robert5785 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2016, 21:29   #520
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Nie ma żadnej centralki, wszystko jest "zaszyte" w BCMii. W załączonym pliku masz schemat.
Załączone Pliki
Typ Pliku: pdf theft protection.pdf (54.0 KB, 132 wyświetleń)
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
alarm , mondeo mk4 , s-max



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.