Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-12-2020, 21:20   #1
Altarowski
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-08-2020
Model: Fusion
Silnik: 1.4b
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Brak mocy powyżej 4.5tyś obrotów + odcina przy 5.2 tyś

Witam!
Od dawna mam taki problem, że moja Fuzja (benz. 1.4 80km) nie przyspiesza powyżej 4.5tyś obrotów, a silnik kręci się max do 5.2tyś zamiast powyżej 6 tyś. Dodam, że od niedawna jest założona instalacja LPG, ale nie ma różnicy czy na benzynie czy na gazie. Luzy zaworowe ok, świece wymienione niedawno, przepustnica wyczyszczona, filtr powietrza wymieniany regularnie.
Macie pomysł, gdzie leży problem? Dodam, że nie ma żadnych błędów podczas diagnostyki komputerowej.
Pozdr!

Altarowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2020, 08:26   #2
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,223
Domyślnie Odp: Brak mocy powyżej 4.5tyś obrotów + odcina przy 5.2 tyś

Aż pięć RAZY - możesz nam wyjaśnić co to jest/są - tyś???
80 KM.*
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2020, 15:43   #3
Altarowski
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-08-2020
Model: Fusion
Silnik: 1.4b
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Odp: Brak mocy powyżej 4.5tyś obrotów + odcina przy 5.2 tyś

Dzięki za językowe upomnienie, niemniej mój problem nie został przez to rozwiązany. Jakieś sugestie co do sytuacji?
Altarowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2020, 08:25   #4
KRUKER
ford::advanced
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 23-07-2017
Skąd: C.K Kraków
Model: fusion fiesta
Silnik: 1.4 R4 1,6 (120 KM) Ti-VCT
Rocznik: 2007 2016
Postów: 321
Domyślnie Odp: Brak mocy powyżej 4.5tyś obrotów + odcina przy 5.2 tyś

O Panie!
Pomoc na forum zdalna to jak wizyta u lekarza. Powiedz mu że Cie łeb boli.
Diagnoza wymaga zbadania pacjenta a to masa pytan na ktore nie znamy odpowiedzi.
Diagnostyka komputerowa , czy smartfonikiem?
Czy masz trudnosci z rozruchem, czy silnikiem "telepie", czy pali na wszystkie gary, nie wkreca sie na max obrotow ale moc ma na niskim zakresie? etc etc... ja bym dawal na cos w ukladzie zasilania paliwkiem. Raczej nikt Ci tu nie poda gotowej diagnozy a nakierowywac sie w ciemno to szkoda Twego czasu.
sorka takie zycie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

edit:
Jesli Ci nie przyspiesza powyzej okreslonej liczby rpm, to o tak prozaicznej rzeczy jak sprzęgło nie wspomne.
Sprawdz sobie taka bardzo inwazyjna "chlopska" metoda, ale skuteczna .Nie powtarzaj testu za czesto! Mnie tak uczyli w szkole ponad 20 lat temu i gra.
Rusz z miejsca na 4 biegu. Daj mu obrotow pare tysiecy i nie szarp ale plynnie to zrob. Moze nie wyjsc sztuczka , bo sprzeglo naturanie zuzyte. Nie da rady, to startuj na trzecim biegu, tu raczej obowiazkowo powinienes ruszyc.
Jak dalej Ci sie nie zgadza to na pustej drodze przywal mu ile dalo na 4 biegu. Jak sie nie zbiera, oboty ida w gore a auto nie "ciągnie", nie nabierasz predkosci to slizga sprzeglo.

Ostatnio edytowane przez KRUKER ; 13-12-2020 o 08:44
KRUKER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2020, 08:47   #5
Altarowski
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-08-2020
Model: Fusion
Silnik: 1.4b
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Odp: Brak mocy powyżej 4.5tyś obrotów + odcina przy 5.2 tyś

No to tak:
Diagnoza komputerem u 3 mechaników,
Odpala idealnie, silnikiem nie telepie,
Pali na wszystkie cylindry,
Moc w dole ma - tak do 3.5 tyś. przyspiesza z werwą.

Ogólnie to silnik działa idealnie po za tą jedną rzeczą. Nie obstawiałbym na sprzęgło, bo odcina zbyt wcześnie nawet na biegu jałowym.
Altarowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2020, 09:04   #6
KRUKER
ford::advanced
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 23-07-2017
Skąd: C.K Kraków
Model: fusion fiesta
Silnik: 1.4 R4 1,6 (120 KM) Ti-VCT
Rocznik: 2007 2016
Postów: 321
Domyślnie Odp: Brak mocy powyżej 4.5tyś obrotów + odcina przy 5.2 tyś

Widze ze masz jakies pojecie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., to nie dobrzeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo problem pewnie glebszy

No widzisz, juz cos wiecej danych mamy.To, ze silnik nie wkreca sie nie zaleznie czy jedzie czy stoi to byla wazna informacja. Nie potrzebnie poemat o sprzegle pisalem/moze komus sie przyda/.

Ta diagnostyka mnie zmartwilaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.rzy podobnych objawach to czesto katalizator, sonda lambda etc a to powinno wyjsc przy badaniu. Nie wszystko wywali blad, ale jak byles u 3 mechesow, pewnie ktorys probowal jak jest z wpieta jak z wypieta-przynajmniej powinien. Lewe powietrze itp to pedal gazu ospaly. Takie najczestsze usterki to wibracje, falowanie odbrotow, ciezko by palił itp...a jak widze umialbys sam odczuc roznice.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodzi mi po glowie cos z zasilaniem paliwem, jak pisalem wyzej. Pewnie nie pomoge Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ale postaram sie cos pomyslec jeszcze.


edit:
Twoja fuzja jezdzila kiedys lepiej ???
Fusion 1.4 16v osiaga max moment obrotowy przy 3500 rpm. W takim przedziale ~3000-4000 rpm jest najdynamiczniejsza jazda.Co powyzej sily autu nie nada. Przy 4500 rpm mocy nie ma co szukac...bo to nie mocny silnik. Tylko 80 kucykow a fusion ma areodynamike klocka i lekki tez nie jest. To co sie martwisz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ?

Ostatnio edytowane przez KRUKER ; 13-12-2020 o 09:36
KRUKER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2020, 09:36   #7
Altarowski
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-08-2020
Model: Fusion
Silnik: 1.4b
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Odp: Brak mocy powyżej 4.5tyś obrotów + odcina przy 5.2 tyś

Gdzieś czytałem o czujniku położenia wałka rozrządu, ale nie wiem gdzie jest i jak go wyjąć samemu.
Co do parametrów, to tak- maksymalny moment obr. jest przy 3500, ale wg. katalogu maksymalna moc jest przy 5700, czyli bardzo wysoko. A martwię się, bo czasem trzeba kogoś wyprzedzić i bez maksymalnej mocy jest ciężko.
Altarowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2020, 09:40   #8
KRUKER
ford::advanced
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 23-07-2017
Skąd: C.K Kraków
Model: fusion fiesta
Silnik: 1.4 R4 1,6 (120 KM) Ti-VCT
Rocznik: 2007 2016
Postów: 321
Domyślnie Odp: Brak mocy powyżej 4.5tyś obrotów + odcina przy 5.2 tyś

Spytalem sie
jezdzila lepiej ??Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam taki sam pojazd, uwierz nie jezdzi lepiej. Moc to na papierze, przy jezdzie dysponujesz momentem obrotowym. On jest 3500 rpm i tego sie trzymaj.

Moc jest gdy chcesz z rowu kogos wyciagnac to dajesz na 5700 obrotow i moze akurat kogos wyciagniesz. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Popytaj tu ludzi fuzja to nie demon predkosci, a najlepiej popytaj o wyprzedzanie hehehe
Mysle ze nie masz zadnej usterki.
Uwierzyles w magie cyferek. Fuzja 1.4 16v nie ma zadnej mocy autostradowej fabrycznie i tyle....

Ostatnio edytowane przez KRUKER ; 13-12-2020 o 09:43
KRUKER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2020, 09:48   #9
Altarowski
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-08-2020
Model: Fusion
Silnik: 1.4b
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Odp: Brak mocy powyżej 4.5tyś obrotów + odcina przy 5.2 tyś

Tego się spodziewam, że nie będzie to 200 konne v6, ale odcina zapłonu na gruuubo przed czerwonym polem to jakaś przesada
Altarowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2020, 09:53   #10
KRUKER
ford::advanced
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 23-07-2017
Skąd: C.K Kraków
Model: fusion fiesta
Silnik: 1.4 R4 1,6 (120 KM) Ti-VCT
Rocznik: 2007 2016
Postów: 321
Domyślnie Odp: Brak mocy powyżej 4.5tyś obrotów + odcina przy 5.2 tyś

Nie wiem czy do konca sie rozumiemy.

Operujac przy 3500 rpm zaplacilem kilkanascie mandatow za predkosc.

Na autostradzie przy 150 z nikim rozmawiac sie nie dalo o taki huk . Mam to auto z salonu i nikt nie jezdzi w trasy, bo sie nie nadaje.

W wersjach przed liftem ludzie te boczne nakladki na slupek gubili przy 130 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Poczytaj forum, ostatnia rzecz do czego sie nadaje to auto to...wyprzedzanie.

Uczepiles sie czerwonego pola, wydaje sie ze pudelkiem po butach z solidnym silniczkiem bez mocy, bys chcial popylac jak audikiem jakims hehe.
Ja chcialem pomoc z usterka ! Fusion z tego slynie ze nie jezdzi.

Ostatnio edytowane przez KRUKER ; 13-12-2020 o 10:04
KRUKER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.