Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-05-2009, 13:14   #1
stanson
ford::amateur
 
Avatar stanson
 
Zarejestrowany: 27-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie [MK3] - 2.0 TDCi, 2001r, automat - obawy

Witam serdecznie wszystkich użytkowników Mondeo.
Noszę się z zamiarem zakupu tego samochodu, MK3 2.0TDCi, 2001r. w najbogatszej wersji wyposażenia, właśnie z automatem. Mam tak zwaną okazję - samochód sprzedaje mój kolega z pracy, wiem, że auto nigdy nie było bite, jest od początku do dziś serwisowane w kraju ASO. Aktualny przebieg wynosi 220.000km. Oczywiście pojawiły się obawy, gdyż jest to marka, z którą dotychczas nie miałem styczności - od kiedy mam prawo jazdy, czyli 12 lat - jeżdżę Toyotami - niestety można chyba powiedzieć, że mi się znudziły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ponadto rodzina ma zamiar mi się niedługo powiększyć, szukam więc pojemnego kombi.

W związku z powyższym mam kilka nurtujących mnie pytań:

1. Czy to prawda, że wtryski tak czy siak kiedyś i tak polecą? Egzemplarz, którym jestem zainteresowany miał je sprawdzane w zeszłym roku, do tego jest tankowany od wielu lat tylko na Shellu. Ma teraz jednak 220 tys przebiegu i zastanawiam się czy usterka wtrysków to tylko kwestia czasu?
2. Spalanie - szczerze mówiąc jestem trochę przestraszony tym co wyczytałem na tym forum. 2-litrowy diesel palący 10-12 l/ 100km? To strasznie dużo. Czy możliwe jest utrzymywanie spalania na poziomie 7 litrów jeżdząc odcinki 25-kilometrowe dość spokojnie, głównie po trasie (z małym wyjazdem z miasta)? Zaznaczam, że chodzi o automat.


To w zasadzie tyle, dziękuję za ewentualną pomoc i pozdrawiam.

stanson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2009, 13:19   #2
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: [MK3] - 2.0 TDCi, 2001r, automat - obawy

nie zakładaj dwóch takich samych postów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tu jest ok .. a tam o automacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

tam Ci odpisałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

co do wtrysków - nie ma reguły - ja mam 257.000km i nic... innemu po 150.000padną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tu jest dużo czynników - paliwo, filtry...

spalanie w trasie 6,3-7 , cykl mieszany 7....

poczytaj mój czerwony podpis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.