Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-12-2013, 21:06   #1
RyhooS
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-12-2013
Model: Focus C-MAx
Silnik: 1,6 TDCI automat
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Automat CVT - chwilowy brak mocy - śłizganie obrotów

Witam,

Jestem nowy na forum, więc na wstępie witam wszystkich użytkowników.
A teraz prośba o pomoc przy ustaleniu przyczyny mojego przypadku.
Mój Max ma 120tys przebiegu, rocznik 2004
ostatnio pojawił się problem, po zapaleniu się rezerwy auto oprócz komunikatu o niskim stanie paliwa zaczęło tracić moc, samochód słabo reagował na gaz, obroty szły do góry, ale prędkość wzrastała wolniej niż zwykle. Po zatankowaniu wszystko wróciło do normy, ale problem po kilku dniach znów wrócił, tym razem na prawie pełnym baku. Po przejechaniu kilku km, zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu problem znika i auto znów jedzie i zmienia biegi bez problemu. Czyżby sprzęgło odmawiało posłuszeństwa?, bo efekt jest trochę podobny do ślizgania się sprzęgła w manualu, zwłaszcza, że ruszanie przebiega w miarę dynamicznie, a problem narasta na wyższych biegach. Nie podpinałem jeszcze auta pod komputer, ale na wyświetlaczu nie wyskakują żadne komunikatyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może ktoś potrafi pomóc?
Z góry dziękuję

RyhooS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2013, 08:55   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Automat CVT - chwilowy brak mocy - śłizganie obrotów

Sprawdzić na pracującym silniku, czy jest pełny stan oleju w skrzyni biegów.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2013, 10:34   #3
RyhooS
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-12-2013
Model: Focus C-MAx
Silnik: 1,6 TDCI automat
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: Automat CVT - chwilowy brak mocy - śłizganie obrotów

Potrafisz opisać jak to zrobic?
Dziś byłem na diagnostyce komputerowej, ogólnie było kilka błędów.
Najpoważniejszy wydaje się brak w łączności ze skrzynią (błąd U 0101)
Komputer nie potrafił połączyć się ze skrzynią bezpośrednio, błąd wykazał przy połączeniu z wtryskiem.
Wielkie Dzięki za pomoc
RyhooS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2013, 13:19   #4
grodek75
ford::advanced
 
Avatar grodek75
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Warszawa Żoliborz
Model: Mondeo Mk4 GoldX/Nissan Micra K11
Silnik: 2,3l Duratec HE 161KM Automat AWF21/1.4 16V 82KM Automat CVT
Rocznik: 2008/2001
Postów: 294
Domyślnie Odp: Automat CVT - chwilowy brak mocy - śłizganie obrotów

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdzić na pracującym silniku, czy jest pełny stan oleju w skrzyni biegów.
Ta skrzynia nie ma bagnetu i olej sprawdza sie jedynie metodą serwisową poprzez wykrecenie korka wlewowego. Jeszcze jakieś rady?

@RyhooS
Skąd jesteś kolego?
Warto byłoby udać sie do skrzyniarza który zna ten model auta i transmisji.
Jak ktoś sie na tym nie zna to moze Cię wpakowac w niepotrzebne koszta.
A objawy wskazywalyby na sprzęgło hydrokinetyczne.
__________________
Gdybym u progu swej kariery jako przedsiębiorcy zapytał klientów czego chcą, wszyscy byliby zgodni: chcemy szybszych koni. Więc ich nie pytałem.
Henry Ford
grodek75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2013, 13:57   #5
RyhooS
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-12-2013
Model: Focus C-MAx
Silnik: 1,6 TDCI automat
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: Automat CVT - chwilowy brak mocy - śłizganie obrotów

z Opola, z tego co się orientuje to u nas ciężko z dobrymi mechanikami, zwłaszcza do takiego jajka jak ta skrzyniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. chociaz nie przejrzałem jeszcze dokładnie forum w tym temacie. czy sprzęgło w przypadku nieprawidłowego stanu oleju chodzi gorzej lub może się ślizgać? Orientujesz się jakie to koszty może na mnie sprowadzić? Czy dalsza jazda jest niebezpieczna, czy powinienem już jeździć do całkowitego rozpadu sprzęgła i dopiero wtedy myśleć o wymianie?
RyhooS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2013, 14:06   #6
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Automat CVT - chwilowy brak mocy - śłizganie obrotów

Jeszcze nie słyszałem, aby komukolwiek posiadającemu samochód z automatyczną skrzynią biegów, zepsuło sie sprzęgło hydrokinetyczne. Wielu kierowców nie ma bladego pojęcia jak ono wygląda, i na jakiej zasadzie działa. Jedynie wtedy działa żle, jak jest za mało oleju w układzie, skrzynia sprzęgło, ponieważ są połączone.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2013, 14:33   #7
Streamin
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 25-01-2013
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo II
Silnik: 2.0 Benzyna
Rocznik: 1998
Postów: 62
Domyślnie Odp: Automat CVT - chwilowy brak mocy - śłizganie obrotów

Ja także rzadko słyszę o tym, a jednak to się zdarza, ale głównie w autach o przebiegach 400 tyś w górę...
Streamin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2013, 14:46   #8
grodek75
ford::advanced
 
Avatar grodek75
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Warszawa Żoliborz
Model: Mondeo Mk4 GoldX/Nissan Micra K11
Silnik: 2,3l Duratec HE 161KM Automat AWF21/1.4 16V 82KM Automat CVT
Rocznik: 2008/2001
Postów: 294
Domyślnie Odp: Automat CVT - chwilowy brak mocy - śłizganie obrotów

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze nie słyszałem, aby komukolwiek posiadającemu samochód z automatyczną skrzynią biegów, zepsuło sie sprzęgło hydrokinetyczne. Wielu kierowców nie ma bladego pojęcia jak ono wygląda, i na jakiej zasadzie działa. Jedynie wtedy działa żle, jak jest za mało oleju w układzie, skrzynia sprzęgło, ponieważ są połączone.
To jeszcze mało słyszałeś kolego.
A w szczególności o wynalazku Forda p.t. skrzynia CVT, w której konwertery padają we wszystkich autach, bo cały układ napędowy jest wadliwie skonstruowany, a sprzęgło w szczególności.
Pytanie nie brzmi czy padnie, a kiedy.
U mnie się to stało przy 56 000km.
Przy okazji załatwiło cały sterownik.
__________________
Gdybym u progu swej kariery jako przedsiębiorcy zapytał klientów czego chcą, wszyscy byliby zgodni: chcemy szybszych koni. Więc ich nie pytałem.
Henry Ford
grodek75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2013, 15:31   #9
RyhooS
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-12-2013
Model: Focus C-MAx
Silnik: 1,6 TDCI automat
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: Automat CVT - chwilowy brak mocy - śłizganie obrotów

Mało optymistyczną wizję otwierasz kolego Grodek. Co radzicie w takim razie, słyszeliście o jakiś mechanikach, którzy tego wynalazku nie rozpi..ą doszczętnie?
Tak jak pisałem, dziś pokasowałem błędy, mechanik mówi, żeby pojeździć trochę i wrócić za 2-3tyg w celu następnej diagnostyki (i nie chodzi mu na pewno o naciągnięcie mnie na koszty, bo mechanik znajomy, robi mi diagnozę za free, ale o tej skrzyni zbytnio pojęcia nie ma), póki co to wydaje mi się właściwym rozwiązaniem.
Cieszę się, ze dyskusja wzbudziła zainteresowanieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
RyhooS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2013, 12:30   #10
RyhooS
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-12-2013
Model: Focus C-MAx
Silnik: 1,6 TDCI automat
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: Automat CVT - chwilowy brak mocy - śłizganie obrotów

Może komuś przydadzą się te informacje.
Właśnie dowiedziałem się, że w Opolu jeden z warsztatów od niedawna wyposażony jest w sprzęt pozwalający na dynamiczną wymianę oleju w skrzyni automatycznej, gorsza jest taka, że koszt, w przypadku mojego auta, to koszt niebagatelny - ok 1800zł wymiana oleju z filtremGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pytanie tylko czy warto dopłacać do dynamicznej wymiany, czy zrobić standardową statyczną za 800zł?
No cóż póki co moja skrzynka musi poczekać...

Ostatnio edytowane przez RyhooS ; 16-12-2013 o 14:44
RyhooS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.