Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-07-2021, 09:53   #2641
windi77
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 17-05-2021
Skąd: Bydgoszcz
Model: FORD S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Dzień dobry wszystkim,
panie i panowie miesiąc temu zakupiłem S-Maxa 2010r. 2.0 TDCI, wersja trend ( niestety ;-)), mam w nim wymienione radio fabryczne na coś takiego:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

I jest kilka problemów po podłączeniu:
- w korektorze dźwięku mamy 4 możliwości modyfikacji : hevy bas, bas, średnie i wysokie tony. Niestety nie wiem jakim cudem ale hevy bas w ogóle nie reaguje na zmiany.

Druga sprawa, wyświetlacz między zegarami cały czas wyświetla częstotliwość 87,5 MHz, nie mogę za chiny dojść gdzie to zmienić...

I ogólnie wydaje mi się że dźwięk jest gorszy aniżeli był na oryginalnym radiu ford-owskim...

Czy ktoś byłby w stanie pomóc w powyższych problemach?

Pozdrawiam serdecznie


Ostatnio edytowane przez windi77 ; 09-07-2021 o 10:11
windi77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2021, 18:46   #2642
SnejX
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 23-07-2012
Skąd: Łódź
Model: Ford Mondeo MK4 polift
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 20
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Radio masz dokładnie z tej aukcji czy radio o takim wyglądzie? one z frontu wyglądają tak samo ale różnią się elektroniką.

nie wiem czy to ci pomoże ale kiedyś rozdzielczość ekranu przestawiła mi się z 1024x600 na 800x600 i na części ekranu nie działał dotyk.
Ten Heavy Bass jest gdzieś z brzegu? sprawdź czy dotyk reaguje na całym ekranie.

87,5 MHz miedzy zegarami - czyli nie masz zegarów Converse?

Ostatnio edytowane przez SnejX ; 10-07-2021 o 18:49
SnejX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2021, 15:11   #2643
windi77
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 17-05-2021
Skąd: Bydgoszcz
Model: FORD S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Hej no właśnie conversa nie mam ;-( heavy bas jest w miare posrodku wiec raczej to nie problem z rozdzielczoscia chociaz jakby chyba troszke ucinał na krawedziach jakie sopisy MENU hmm, sprawdze i dam znac,
a radio mam takie jak na obrazku, ale nie z tej aukcji, kupiłem S-Maxa z tym radiem wiec nie wiem jakie jest konkretne;/
windi77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2021, 10:50   #2644
Lector
ford::average
 
Avatar Lector
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-08-2015
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 121
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Czy tu coś się przypadkiem nie wylało.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg PXL_20210713_094646768.jpg (94.3 KB, 109 wyświetleń)
Lector jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2021, 09:50   #2645
gregor7777
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-05-2015
Skąd: Bergen
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Witam,
Posiadam Galaxy z 2008r i zastanawiam się czy takie radio pasowałoby do niego
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez gregor7777 ; 15-07-2021 o 09:52
gregor7777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2021, 20:37   #2646
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał Lector Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy tu coś się przypadkiem nie wylało.
Nie, to jest topnik. Próbowałeś usunąć zimne luty z połączenia procesora?

Ostatnio edytowane przez yaris1 ; 15-07-2021 o 20:39
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2021, 09:09   #2647
plonking
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 23-04-2017
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 Benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 38
Question Odp: Radio 2 Din Android

Witam

Zmieniłem swoje stare radio na Androidzie (PX5, 2/32) na nowe na PX6 4/64

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Mam zamontowaną kamerę cofania na WiFi, i dla testów podłączyłem odbiornik pod zapalniczkę aby sprawdzić czy działa (zadziałało), ale po pół godzinie ten odbiornik był bardzo gorący.

Chcę więc gdzieś podłączyć jego zasilanie tak, aby się włączał tylko gdy będzie włączony wsteczny.

Poniżej zdjęcie kabli jak i rozpiska złącz w radiu.

Jest sporo "REVERSE", tylko nie wiem czy tam jest 12V i pod który się ewentualnie można podłączyć i czy te 12V jest podawane TYLKO gdy jest włączony bieg wsteczny.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Druga sprawa to to, że jak jest podłączony aktualnie CANBUS to działa, sterowanie w kierownicy działa, pokazuje się nawet panel klimatyzacji (tylko ODCZYT, po zmianie na radiu nie zmieniają się ustawienia klimy)

Na Conversie wyświetliły się 'dodatkowe' opcje które zniknęły po wymontowaniu oryginalnego radia (CD/RADIO/AUX), a w poprzednim CANBUSIE tego nie miałem (mała strata).

Teraz opcje są, ale to najwyżej pokazuje się zawsze opcja CD i "Tytuł1" niezależnie od tego co jest włączone, a po wybraniu opcji zastyga a poniższym stanie

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

To powyższe to raczej mały problem, ale mam problem z trybem włączania radia.

W poprzednim radiu miałem ustawione tak, że radio po wyłączeniu zapłonu przechodziło w stan uśpienia, więc po ponownym uruchomieniu stacyjki w 2s było uruchomione.

W tym radio znalazłem w opcjach ukrytych odpowiednią opcję (chyba) o nazwie 'StandBy', ale po jej włączeniu, radio po wyłączeniu już się nie włącza i trzeba kombinować z RESETEM aby ponownie wstało.

Czy trzeba coś inaczej podłączyć aby to zadziałało ?

Aktualnie mam podłączoną tylko kostkę od Radia, Canbus, i taki dodatkowy przewód od Canbusa do radia.

Pozdrawiam
plonking jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2021, 15:03   #2648
Lector
ford::average
 
Avatar Lector
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-08-2015
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 121
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał yaris1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie, to jest topnik. Próbowałeś usunąć zimne luty z połączenia procesora?
Możesz zaznaczyć na foto o które nóżki chodzi?
Ogólnie zamówiłem wzmacniacz, ale również nowe nowsze radio na PX6 i android 10.

Nie mam 100% pewności czy to wina radia czy może instancji audio w samochodzie. Mam dwa wzmacniacze, ale z tego co mi się udało zdiagnozować miernikiem to zasilanie dostają, ale był brak sygnału na wejściu audio.
Mając drugie radio się upewnię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (a dopiero co sprzedałem swojego FX).

Jak się stare naprawi to będę miał na zbyciu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A jak nie to mam pewien pomysł co z nim dalej, ale o tym później.
Lector jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2021, 21:30   #2649
windi77
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 17-05-2021
Skąd: Bydgoszcz
Model: FORD S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał SnejX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Radio masz dokładnie z tej aukcji czy radio o takim wyglądzie? one z frontu wyglądają tak samo ale różnią się elektroniką.

nie wiem czy to ci pomoże ale kiedyś rozdzielczość ekranu przestawiła mi się z 1024x600 na 800x600 i na części ekranu nie działał dotyk.
Ten Heavy Bass jest gdzieś z brzegu? sprawdź czy dotyk reaguje na całym ekranie.

87,5 MHz miedzy zegarami - czyli nie masz zegarów Converse?
Dotyk działa prawidłowo, ogólnie wróciłem do ustawień fabrycznych, i nie można wejść do niektórych ustawień radia... ehh
Ktoś poleca jakieś dobre i szybkie radio z androidem do smaxa?
windi77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2021, 08:51   #2650
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] od strony procesora i odspodu płyty.
https://www.dropbox.com/s/lmgbcp511x...84431.jpg?dl=0
I jeszcze jedno odkręć dwie śrubki od procesora i podważaj od strony pinów delikatnie tak by go wyciągnąć. Sprawdź czy piny od strony płyty są równe to znaczy ich wysokość, bywało tak że były za krótkie i po pewnym czasie traciły połączenie.
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
radioodbiornik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.