Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-02-2023, 16:33   #11
Bryku85
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-07-2018
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 25
Domyślnie Odp: 1.8 Tdci nie zapala po naprawie

Cytat:
Napisał Obiboc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie znam się ale się wypowiem.. Pan majster może czegoś nie podłączył np. sterownika silnika nad lewym nadkolem. Nie wiem czy 400 bar nie winno styknąć do uruchomenia zdaje mi się że normowo jest coś ok 300, 2,0 tdci ma 400 i odpala ( moje auto). A czujnik położenia wału?
Autor postu ma 40bar na listwie przy próbie odpalenia, nie 400. Wkradło Ci się gdzieś 0
Dieselek powinien miec minimum 200 bar czyli 20Mpa

Bryku85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2023, 12:00   #12
Obiboc
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-11-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Hyundai IX 20/Ford S-max
Silnik: 1.4 Pb / 2.0 TDCi
Rocznik: 2015/2008
Postów: 263
Domyślnie Odp: 1.8 Tdci nie zapala po naprawie

No to faktycznie nie pojedzie...
Obiboc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2023, 19:17   #13
qsto
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 15-08-2016
Model: S-Max, Escape
Silnik: 6G9Q-6007-CB
Rocznik: 2006,2017
Postów: 17
Domyślnie Odp: 1.8 Tdci nie zapala po naprawie

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i porady. Minął tydzień więc opiszę co się działo w tym tygodniu.
Odholowałem auto do nowego mechanika.

Po podłączeniu do komputera sypnął błędami:
P0003 - Obwód sterujący regulatora dawki paliwa, niski sygnał obwodu, brak objawu.
P0606 - Wewnętrzny moduł kontroli sterownika - uszkodzenie procesora, usterka wewnętrzna, w toku.
P0380 - Obwód sterowania świecami żarowymi, brak objawu, w toku.

Wróciłem znowu do Elektronika zapytać go o co chodzi, i potwierdził, że u niego nie było żadnych błędów. I żeby naładować akumulator ( całkiem padł po holowaniu auta i miesiącu stania). Po naładowaniu zniknęły 2 błędy, został ten z modułem kontroli sterownika. Sprawdzony został czujnik położenia wału bo był przetarty i stopiony lekko. Zakupiony nowy ale nic nie pomogło. Czujnik ciśnienia też sprawdzany. Sprawdzone zostało czy podaje prąd do wtrysków (btw: jakie powinno być napięcie na wtryski 1,35 czy 12V) świece też pobierają prąd. Odkręcony został komputer z lewego nadkola i poszedł do sprawdzenia. Próbowaliśmy podłączyć inny od fiesty 1.8 (elektronik zaprogramował i dał nam spróbować) ale nic to nie dało. Wiązka od komputera również cała sprawdzona czy nie przerwana. Mechanik wpadł na pomysł, że to może być problem z zimnymi lutami w liczniku. Kiedyś miał taki problem w fordzie 1.8 i silnik nie odpalał przez to. Jutro będę szukał gdzie to naprawić. Faktycznie czasem na liczniku wyświetlacz wariował, albo częściowo pokazywał albo wcale, ale zwykle wracało to do normy po kolejnym odpalaniu wiec nie zwracałem na to uwagi przez ostatni rok.
Nie maiłem pojęcia, że może nie odpalać przez licznik.
Martwi mnie też to za niskie ciśnienie jak piszecie że ma być tak duże.
Co myślicie?

Update 06.02.2023:
Dopytałem Mechanika i układ jest odpowietrzony po same wtryski.
Dzisiaj zimne luty zostały poprawione w servisie RTV, facet powiedział, że faktycznie były do naprawy. Jednak auto dalej nie odpala. Kręci, raz na jakiś czas pryknie jak by już chciało ale nic. Po każdej próbie słychać też taki syk dziwny.
Po podłączeniu do komputera Delhpi najpierw pokazuje czysto, a po próbach odpalenia wyskakuje błąd:
P0606 - Wewnętrzny moduł kontroli sterownika - uszkodzenie procesora

Podłączyliśmy drugi komputer od fiesty z 1.8 od elektronika. I sypnęło błędami w sumie 8, w tym ten o awarii procesora P0606 powtórzył się.
To może to nie jest wina komputera?

Po zamianie kompa na oryginalny znowu 0 błędów i tylko przy odpalaniu pokazuje się P0606.
Nie wiem czy to ma znaczenie, ale przed tymi próbami Mechanik sprawdził najpierw bezpieczniki i tam gdzie widział że idą kabelki do złącz, a nie ma bezpiecznika dołożył je (ja nic nie wyjmowałem wcześniej). Czy możliwe że to może powodować błąd? Dawniej producenci produkowali wiązki z kablami do bogatych opcji, tylko później modułu nie montowali jak ktoś kupił, a kable były już w aucie.


P.S. Jeśli uda się znaleźć co to jest , na pewno się tym podzielę w tym wątku, nie lubię zaczętych tematów gdzie ktoś rozwiązał problem ale nie podzielił się tym na koniec. Chyba że wcześniej skończy mi się kasa na naprawy to też dam o tym znać.

Ostatnio edytowane przez qsto ; 06-02-2023 o 12:42
qsto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2023, 15:44   #14
Bryku85
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-07-2018
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 25
Domyślnie Odp: 1.8 Tdci nie zapala po naprawie

Walka dalej trwa. Jak mogę ,zasugerować wróć do początku i przy podłączonym kompie sprawdz cisnienie na listwie przy kręceniu rozrusznikiem. Z mojego doświadczenia wiem, że przy usuwaniu awarii ( nieokreślonych ) trzeba posuwać się małymi kroczkami a nie wymieniać wszystko odrazu.
Przy podmianie komputera może być potrzeba kodowania wtrysków.
Bryku85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2023, 05:30   #15
qsto
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 15-08-2016
Model: S-Max, Escape
Silnik: 6G9Q-6007-CB
Rocznik: 2006,2017
Postów: 17
Domyślnie Odp: 1.8 Tdci nie zapala po naprawie

Ciśnienie z tego co pamietam było 3600-4000kpa mechanik mówił.Zamówiłem w końcu inny komputer o tych samych oznaczeniach elektronik zakoduje go i zobaczymy. Podejrzenie tez jest co do zaworków przy pompie, żeby wymieć jeden a potem drugi. Tyle ze to duży koszt. Co ciekawe jeszcze po odłączeniu kabli od wtrysków komputer nie pokazywał błędu ze nie widzi wtrysku. Dołączaliśmy każdy i po kolei podpisaliśmy i brak błędów przy odpalaniu. To nie dziwne?
Sam nie wiem, czy to wina tego komputera czy czegoś innego i winne jest ciśnienie.
qsto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2023, 15:05   #16
Bryku85
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-07-2018
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 25
Domyślnie Odp: 1.8 Tdci nie zapala po naprawie

3600-4000 kpa to 36-40 barów na tym ciśnieniu nie ma szans odpalić.
Ja bym postępował w ten sposób:
Sprawdz cisnienie bez próby odpalenia , czyli stacyjka na zapłon i komputerem sprawdzic cisnienie na listwie powinno być ok 5 bar w spoczynku czyli jakieś 500 kpa +/- .
Druga sprawa zawoŕ regulacyjny cisnienia na listwie. Albo podmiana na jakąś używkę i sprawdzenie czy cisnienia się zmieniły. Albo dorobienie zaślepki w miejsce zaworu i próba cisnienia z komputerem przy odpalaniu. Pamiętaj tam są duże ciśnienia i warto zabezpieczyć się w jakieś pożądne rękawice i nie odkręcać nic palcami tylko luzować kluczem.

P.S. z tym brakiem błędu przy odpiętych wtryskach to faktycznie coś dziwnego jak będę miał chwilę zobaczę czy w 2.0 tdci pokazuje blad jak odepnę wtrysk.
Bryku85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2023, 14:17   #17
qsto
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 15-08-2016
Model: S-Max, Escape
Silnik: 6G9Q-6007-CB
Rocznik: 2006,2017
Postów: 17
Domyślnie Odp: 1.8 Tdci nie zapala po naprawie

Dzięki Wielkie za wszystkie porady.

Okazało się, że walnięty był komputer/sterownik który znajduje się przy lewym nadkolu pod zbiornikiem płynu spryskiwaczy. Czesiowo działał, pokazywał np. jak się odpięło czujnik ciśnienia, ale po odpięciu wytrysków nie pokazywał nic.

Elektronik zaprogramował używkę w piątek i odpalił od razu.
Widocznie to niskie ciśnienie związane było jakoś z komputerem.

Dzięki!
qsto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2023, 18:46   #18
Bryku85
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-07-2018
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 25
Domyślnie Odp: 1.8 Tdci nie zapala po naprawie

Najważniejsze,że się udało.
Pozdrawiam.
Bryku85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
1.8tdci



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.