Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-12-2011, 18:50   #71
k0ksik
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: Sosnowiec
Model: Fusion\Focus II FL
Silnik: 1,4 TDCI \ 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2003\2008
Postów: 150
Domyślnie Odp: Typowe awarie i usterki

Podobno montowano na przemian dwumas i koło zamachowe.

k0ksik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2012, 21:52   #72
daglas
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-01-2012
Skąd: mazowsze
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4 16V benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 30
Domyślnie Odp: Typowe awarie i usterki

Witam wszystkich. Mój pierwszy wpis. Mam Fusiona z 2004 1,4 benzyna od nowości z salonu o przebiegu 75000 i właśnie miesiąc temu padł dopiero akumulator (po 7,5 roku). Wymienić miesiąc temu musiałem też czujnik prędkości (w skrzyni biegów). Informował o awarii silnika, ale po prostu nie działał tylko szybkościomierz i licznik kilometrów. Mozna było spokojnie jeżdzić. Wczoraj nie odbił hamulec bębnowy w tylnym kole i będę musiał go odblokować zdejmując bęben. Miałem do tej pory juz kilka samochodów, ale żaden przez siedem i pół roku nie dotrwał bez awarii.
daglas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2012, 17:44   #73
strony1984
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-09-2011
Skąd: Warszawa
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 46
Domyślnie Odp: Typowe awarie i usterki

w moim wlasnie zepsul sie egr i prawie tysiac w plecy za naprawe
strony1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2012, 18:45   #74
daglas
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-01-2012
Skąd: mazowsze
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4 16V benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 30
Domyślnie Odp: Typowe awarie i usterki

Cytat:
Napisał daglas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich. Mój pierwszy wpis. Mam Fusiona z 2004 1,4 benzyna od nowości z salonu o przebiegu 75000 i właśnie miesiąc temu padł dopiero akumulator (po 7,5 roku). Wymienić miesiąc temu musiałem też czujnik prędkości (w skrzyni biegów). Informował o awarii silnika, ale po prostu nie działał tylko szybkościomierz i licznik kilometrów. Mozna było spokojnie jeżdzić. Wczoraj nie odbił hamulec bębnowy w tylnym kole i będę musiał go odblokować zdejmując bęben. Miałem do tej pory juz kilka samochodów, ale żaden przez siedem i pół roku nie dotrwał bez awarii.
Nie musiałem zdejmować bębna. Po siedmiu latach zatrzymywała się linka hamulca ręcznego w pancerzu przy kole. Przeżywałem to już kilka razy w innych samochodach. Kilkakrotne zaciąganie hamulca i odblokowywanie przy jednoczesnym smarowaniu naftą pomogło, ale raczej na krótką metę i na wiosnę będę musiał zmienić linkę hamulca ręcznego.
Przy okazji pytanie. Czy ktoś zdejmował bęben koła tylnego w następujący sposób. Z tyłu koła tj. od strony wewnętrznej są cztery śruby mocujące piastę do belki. Z opisu konstrukcji wynika, że wystarczy odkręcić te cztery śruby oraz przewody od ABS (jeśli są) i zdejmujemy bęben z piastą. Dostajemy się w ten sposób do szczęk hamulcowych, samoregulatora oraz dzwigni hamulca ręcznego. Taki prosty demontaż zaleca FORD dla Focusa. Fusion ma jak zobaczyłem podobna w tym miejscu konstrukcję. W ten sposób nie demontujemy ułożyskowania, które musi być skręcone odpowiednim momentem.
daglas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2012, 19:00   #75
Jitter
Fusioneer
 
Avatar Jitter
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2009
Skąd: FZ
Model: Fusion Trend Gold-X
Silnik: DuraTec 1.4 (FXJA)
Rocznik: 2009
Postów: 686
Domyślnie Odp: Typowe awarie i usterki

Cytat:
Napisał daglas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy okazji pytanie.
Drogi kolego, na swoje pytanie odpowiedź znajdziesz, korzystając z wyszukiwarki (opcja "Przeszukaj to Forum") i dopisując się do otwartego tematu, o ile nie tam znajdziesz odpowiedzi na na nurtujące Cię zagadnienia. Są co najmniej 3-4 tematy poświęcone pracom przy bębnach.
__________________
Signature coming soon...
Jitter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2012, 19:19   #76
daglas
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-01-2012
Skąd: mazowsze
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4 16V benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 30
Domyślnie Odp: Typowe awarie i usterki

Cytat:
Napisał Jitter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Drogi kolego, na swoje pytanie odpowiedź znajdziesz, korzystając z wyszukiwarki (opcja "Przeszukaj to Forum") i dopisując się do otwartego tematu, o ile nie tam znajdziesz odpowiedzi na na nurtujące Cię zagadnienia. Są co najmniej 3-4 tematy poświęcone pracom przy bębnach.
Dziękuję za podpowiedż
daglas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2012, 20:04   #77
gouter
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-05-2011
Skąd: Nowy Sącz
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 7
Domyślnie Odp: Typowe awarie i usterki

To może i ja napiszę coś o swoim Fusionie, mam go już prawie 4 lata, rocznik 2003, silnik 1,4 tdci. Przebieg aż 244 tys km. Przez trzy lat nie miałem zbytnich awarii, jedyna to była wymiana tylnich amortyzatorów. Ale w ciągu ostatniego roku zaczął się powoli sypać. Najpierw profilaktycznie zmieniłem pasek rozrządu, potem zaraz padło sprzęgło, i jak się okazało, przy okazji koło dwumasowe - koszt ponad 2 tys PLN, skończyły sie również klocki hamulcowe - ale to raczej nie awaria, ostatnio przy tych mrozach zacząła mi gwizdać turbina, orpócz tego strasznie ciężko pali na tych mrozach - poniżej 10 stopnie i trzeba nieźle kręcić żeby zaskoczył. No i tarcze hamulcowe też praktycznie do wymiany na dniach. Wynika z tego, że w po przekroczeniu 200 tys albo się go szybko pozbywać, albo dołożyć z 5 tys, żeby znów móc jeździć jakiś czas.
gouter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2012, 19:43   #78
jarekwalus78
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-12-2009
Skąd: Warmińsko-Mazurskie
Model: fusion,focus II
Silnik: 1.4 TDCi,1.8 TDCi
Rocznik: 2006,2009
Postów: 100
Domyślnie Odp: Typowe awarie i usterki

1,4 tdci 2006r. 99 tys. wyciek na uszczelce pompy oleju,przy mrozach dość znaczny.Uszczelnienie pompy wiązało się z rozebraniem rozrządu,więc pasek,pompa,pasek wieloklinowy został wymieniony na nowy,uszczelniacz wału również nowy.Przy okazji mrozów wystrzeliły amortyzatory z tyłu,uszczelniacz lewej półośki także popuścił.Koszt wszystkiego ok. 2 tys. zł.
jarekwalus78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2012, 13:27   #79
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,549
Domyślnie Odp: Typowe awarie i usterki

Ja tylko dodam, że sam niestety musiałem się przekonać, że klapa tylna w ff jednak rdzewieje, zreszta nie tylko klapa...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2012, 22:15   #80
malcorn
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-02-2012
Model: Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Postów: 38
Domyślnie Re: Typowe awarie i usterki

Zakupiony na przełomie 2007/2008, około 30000 przebiegu:
-zaczepy przedniej atrapy poszły (w ogóle to idiotyczny patent żeby były z takiego plastiku, w takim miejscu, klejone już 10x, nowa atrapa, kawałek plastiku - 300zł)
- jakiś tydzień temu poszła dźwignia ręcznego, złamała się ta końcówka "tłoka" od przycisku również plastikowa, nowa dźwignia 350 + wymiana w aso 150, razem 500 - chcieli by Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., używana kupiona na aledrogo za 60zł, wymiana w domowym garażu w 20 minut.
malcorn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
awarie , fusion , usterki



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.