Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-12-2019, 18:53   #1
sznikers23
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 06-11-2011
Skąd: Poznań
Model: Ford Kuga 1
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 197
Domyślnie Wymiana plynu hamulcowego

Witam.

Chce wymienic plyn hamulcowy u mechanika.
Co musi zrobic w aucie, na co ma zwrocic uwage, by zrobic to z nalezyta starannoscia? Jaki dokladnie plyn ma byc wlany i jaka pojemnosc?
Ile czasu potrzebuje mechanik na usluge wymiany?


Ostatnio edytowane przez sznikers23 ; 07-12-2019 o 18:55
sznikers23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2019, 19:23   #2
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 444
Domyślnie Odp: Wymiana plynu hamulcowego

Przepraszam, że tak zapytam... ale Ty będziesz uczył mechanika co po kolei ma robić?? To on nie wiem takich podstawowych rzeczy??? To tak jak by się zapytać - jak mam zatankować samochód? co po kolei mam zrobić po podjechaniu pod dystrybutor? Kurcze.... rozumiem że nie każdy a nawet większość nie umie wymienić płynu hamulcowego - to oczywiste ale no chyba każdy mechanik to potrafi i wie co ma robić - inna sprawa to, to czy rzetelnie to zrobi ale na to, to nie masz wpływu i albo jest rzetelny albo partacz. PO prostu trzeba trafić na dobrego i w miarę uczciwego mechanika - co nie jest łatwe. Nie jest moją intencją Cie pouczać - w żadnym razie, ani nie jest to żaden przytyk ale czasem trzeba zejść na ziemię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2019, 21:34   #3
Piotrek Wielos
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-03-2007
Skąd: Jelenia Góra
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 tdci 140KM
Rocznik: 2005
Postów: 378
Domyślnie Odp: Wymiana plynu hamulcowego

Koledze pewnie chodziło o to by się co cokolwiek w temacie dowiedzieć żeby mógł zweryfikować prace mechanika.
Procedura jest prosta o ile wszystkie odpowietrzniki się łatwo odkręcą, czas ok 1-2h co do ilości płynu to Ci nie powiem bo nie wiem ile wchodzi ale pewnie 0,5-0,7l - płyn od DOT4 w górę
Piotrek Wielos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2019, 19:44   #4
maro18
FCP member
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 18-01-2018
Skąd: Ostrava
Model: ka
Silnik: benzyna
Rocznik: 2021
Postów: 76
Domyślnie Odp: Wymiana plynu hamulcowego

Wymiana płynu hamulcowego to prosta czynność, da się zrobić pod blokiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Płyn DOT-4 dobrej firmy.
maro18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2019, 06:01   #5
Birkof
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 29-03-2016
Model: Kuga MK1
Silnik: 2.0 ON
Rocznik: 2009
Postów: 23
Domyślnie Odp: Wymiana plynu hamulcowego

Tak się trochę wtrącę w innym temacie, wie ktoś czy po wymianie płynu mogą pojawić się problemy ze sprzęgłem? Ciężko wchodzą mi niskie biegi i ktoś zasugerował, że może mam zapowietrzony układ wspomagania sprzęgła, który korzysta z tego samego płynu co układ hamulcowy.
Birkof jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2019, 08:38   #6
Piotrek Wielos
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-03-2007
Skąd: Jelenia Góra
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 tdci 140KM
Rocznik: 2005
Postów: 378
Domyślnie Odp: Wymiana plynu hamulcowego

Cytat:
Napisał Birkof Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak się trochę wtrącę w innym temacie, wie ktoś czy po wymianie płynu mogą pojawić się problemy ze sprzęgłem? Ciężko wchodzą mi niskie biegi i ktoś zasugerował, że może mam zapowietrzony układ wspomagania sprzęgła, który korzysta z tego samego płynu co układ hamulcowy.
Pewnie nie został odpowietrzony układ do wysprzeglika, czytaj nie profesjonalnie przeprowadzona usługa wymiany
Piotrek Wielos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2019, 20:58   #7
sznikers23
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 06-11-2011
Skąd: Poznań
Model: Ford Kuga 1
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 197
Domyślnie Odp: Wymiana plynu hamulcowego

Cytat:
Napisał danwit2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przepraszam, że tak zapytam... ale Ty będziesz uczył mechanika co po kolei ma robić?? To on nie wiem takich podstawowych rzeczy??? To tak jak by się zapytać - jak mam zatankować samochód? co po kolei mam zrobić po podjechaniu pod dystrybutor? Kurcze.... rozumiem że nie każdy a nawet większość nie umie wymienić płynu hamulcowego - to oczywiste ale no chyba każdy mechanik to potrafi i wie co ma robić - inna sprawa to, to czy rzetelnie to zrobi ale na to, to nie masz wpływu i albo jest rzetelny albo partacz. PO prostu trzeba trafić na dobrego i w miarę uczciwego mechanika - co nie jest łatwe. Nie jest moją intencją Cie pouczać - w żadnym razie, ani nie jest to żaden przytyk ale czasem trzeba zejść na ziemię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak jak pisze Piotrek Wielos zalezy mi tylko na swojej wiedzy, a nie na edukacji mechanika... Logicznym jest, ze nie dalbym wymienic plynu hamulcowego mechanikowi, ktorego musialbym uczyc... tak na logike ...
sznikers23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2019, 20:09   #8
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 444
Domyślnie Odp: Wymiana plynu hamulcowego

No niby logiczne jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale już się w życiu nauczyłem że rzeczy oczywiste bardzo często nie są oczywistymiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.