Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-06-2020, 08:32   #1
macrusz12
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 18-11-2018
Model: Mondeo
Silnik: 140 Diesel
Rocznik: 2011
Postów: 15
Domyślnie 1.5 160KM - częste awarie

Cześć,

Zamierzam kupić Mondeo MK5 1.5 160KM.
Jakie sa częste awarie w Mondeo MK5 1.5 160 KM?
Czy awarie szklanek i pompy to częsty problem?
Czy problem z kilku-kilkudziesięciu sekundowym „cykaniem” został rozwiązany?

macrusz12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2020, 09:30   #2
WoojO
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-03-2015
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2015
Postów: 465
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 1.5 160KM - częste awarie

Jeżdżę od 2015. Mam 100 tyś na liczniku. Jedyna awaria to padnięta pompa wody przy 75 tyś. Chyba się zatarła i zaczęła wydawać dziwne odgłosy ale dałem radę wrócić z okolic zakopanego do domu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Oprócz tego leję benzynkę i jeżdżę. Nie wiem co to znaczy problem z cykaniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Silnik wydaje różne odgłosy ale to po prostu pracujące podzespoły.
WoojO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2020, 11:34   #3
BiPi
ford::advanced
 
Avatar BiPi
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 30-09-2014
Skąd: Polska
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 251
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 1.5 160KM - częste awarie

Cytat:
Napisał WoojO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżdżę od 2015. Mam 100 tyś na liczniku. Jedyna awaria to padnięta pompa wody przy 75 tyś. Chyba się zatarła i zaczęła wydawać dziwne odgłosy ale dałem radę wrócić z okolic zakopanego do domu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Oprócz tego leję benzynkę i jeżdżę. Nie wiem co to znaczy problem z cykaniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Silnik wydaje różne odgłosy ale to po prostu pracujące podzespoły.
Cykanie jest i tyle ale oprócz tego nic sie nie dzieje.
Ja po chipie jestem i tez juz sporo kilometrów zrobiłem bez awaryjnie.
BiPi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2020, 19:32   #4
Kuroyasami
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-06-2019
Model: Mondeo Mk5 Liftback
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 29
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 1.5 160KM - częste awarie

U mnie zrobione 84 tysiące i też bez problemu. Wymiana oleju i filtrow co 10 tyś. Póki co brak niepokojących objawów.
Kuroyasami jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2020, 12:22   #5
Winxx
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-07-2019
Skąd: Mazowieckie
Model: Mondeo mk5
Silnik: 1.5 ecoboost manual
Rocznik: 2015
Postów: 9
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 1.5 160KM - częste awarie

Jeśli trafisz zadbany,niezajechany egzemplarz,to nie będziesz wiedział co to awaria.Mój 81000 km,od roku u mnie przejechał 20000 bezproblemowo.
Winxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2020, 12:33   #6
Pulse
ford::professional
 
Avatar Pulse
 
Zarejestrowany: 08-04-2006
Skąd: Wilda
Model: Mondeo/Titanium
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 1,020
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 1.5 160KM - częste awarie

Kupiony w lipcu 2015, teraz 75 tysięcy przebiegu.
Jedyna rzecz robiona to sprzęgło. Temat tu opisywany. Od początku wyło przy ruszaniu z jedynki, zwłaszcza przy obciążeniu. Serwis przez 3 lata twierdził, że ten typ tak ma, po czym chyba w 2018 auto otrzymało wezwanie serwisowe do wymiany kompletnego sprzęgła. Wymieniono i wszystko chodzi tip top.
Pulse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2020, 12:57   #7
skubidoo1
ford::beginner
 
Imię: lukasz
Zarejestrowany: 30-10-2011
Model: Fusion
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 18
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 1.5 160KM - częste awarie

Kupiony rok temu wersja USA/1.5 ecoboost .Brak awarii.
skubidoo1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2020, 13:32   #8
pozeracz_grzechow
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 10-10-2016
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Postów: 1
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 1.5 160KM - częste awarie

Cześć Wszystkim,

Chciałem przestrzec forumowiczów przez lekceważeniem ubytku płynu chłodniczego, który był kilka razy poruszany na forum. Moje auto kupione nowe w październiku 2016 r. obecnie przejechane 42 tys. km (1.5 benzyna). Jak wiemy zawsze ASO tłumaczyło że tak może być i nic złego się nie dzieje. Podsumowując, w aucie jest do wymiany cały silnik, nie ma sensu go ratować, wszystko jest zniszczone, łącznie z turbo. W moim przypadku na szczęście jest jeszcze gwarancja, ale bez tego to nie było by miło.

W zasadzie auto do ostatnich chwil jeździło normalnie. Płyn od początku ubywał w niewielkich ilościach (na te 3,5 roku ubyło go łącznie jakieś 1,2 litra), ale ostatnie 1 tys. km dwie dolewki od min do max) i pojawienie się czarnych paprochów w zbiorniczku). Następnie nagłe odpięcie jednego cylindra i oczywiście poszarpywanie, no i kontrolka....Mam wrażenie że uszczelka pod głowicą musiała być od początku trafiona, tylko mało jeżdżę i musiało się to na tak długi czas rozciągnąć (ale nie znam się za bardzo na mechanice więc nie będę gdybał).
pozeracz_grzechow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2020, 15:20   #9
Bladerx23
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 11-01-2016
Skąd: dolnośląskie
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 turbo + LPG
Rocznik: 2015
Postów: 103
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 1.5 160KM - częste awarie

Cytat:
Napisał pozeracz_grzechow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć Wszystkim,
W zasadzie auto do ostatnich chwil jeździło normalnie. Płyn od początku ubywał w niewielkich ilościach (na te 3,5 roku ubyło go łącznie jakieś 1,2 litra), ale ostatnie 1 tys. km dwie dolewki od min do max) i pojawienie się czarnych paprochów w zbiorniczku). Następnie nagłe odpięcie jednego cylindra i oczywiście poszarpywanie, no i kontrolka....Mam wrażenie że uszczelka pod głowicą musiała być od początku trafiona, tylko mało jeżdżę i musiało się to na tak długi czas rozciągnąć (ale nie znam się za bardzo na mechanice więc nie będę gdybał).
Skąd to znam u mnie auto od tygodnia u mechanika uszczelkę wydmuchało pomiędzy 2 a 3 cylindrem. Płyn ubywał od kupna - w Aso cicho sza na teście szczelności nic nie wychodziło(gwarancja się skończyła). Jestem przekonany że od początku uszczelka była trafiona. Teraz 90 tyś km i naprawa z 5 tys złotych min, do Aso nigdy mnie już nigdy nie zobaczy partacze :Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. temat założyłem odnośnie awarii mojego auta
Bladerx23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.